KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Ravimeeskonnad

On juba iidne teadmine, et meisterliku tegevuse ja heade tulemusteni viib pidev harjutamine ja oskuste omandamine.

Vanade ladina sententside „Uses promptos facit“ (harjutamine teeb meistriks) ja „Repetitio est mater studiorum“ (kordamine on tarkuse ema) tõesus ja olulisus on mõjutanud oluliselt ka kirurgia arengut. Nende operatsioonide korral, kus on vajalikud spetsiifilised lisaoskused ja/või juhtude arv suhteliselt väike, peetakse vajalikuks täiendavat spetsialiseerumist ja ravi tsentraliseerimist suurematesse haiglatesse. Selle eesmärk on tagada kirurgilise ravi kõrge kvaliteet - patsiente ravivad kirurgid, kellel on hea kogemus spetsiifiliste probleemide ära tundmisel ja ravimisel.

Kodulehel on toodud need haiguste ja operatsioonide grupid, kus spetsialiseerumine TÜK kirurgiakliinikus on toimunud ja on moodustatud vastavad ravimeeskonnad. Lisatud on vastutavate kirurgiliste meeskondade koosseisud.

NB! Paljude haiguste ravimisel ei ole spetsialiseerumine vajalik (sagedasemad haigused) ja patsientide raviga tegelevad kõik vastava eriala kirurgid (näiteks sapikivitõbi, apenditsiit, kõhu ägedad kirurgilised haigused jms).

Ravimeeskondade info on leitav osakondade alt.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram