KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond

Kontaktandmed

L. Puusepa 8, A-korpus, 4. korrus

Telefoninumbrid

Üldkirurgia osakonnas ravitakse peamiselt seedetrakti ja kilpnäärme kirurgiliste haigustega patsiente. Seedetrakti haigustest käsitletakse selles osakonnas eelkõige healoomulisi sapiteede, kõhunäärme (sh. kõhunäärme siirdamine), peen- ja jämesoole ning pärasoole haiguseid. Lisaks tegeletakse kõhuseina songade plastikaga ja healoomuliste nahamoodustiste eemaldamisega. Tüüpilised erakorralist kirurgilist ravi vajavad haigused, mida selles osakonnas ravitakse, on äge ussripiku põletik ja sapikivitõbi. Soolesulgus, seedetrakti organite mulgustumine ja pitsunud songad on samuti sagedased erakorralist käsitlust vajavad haigused. Ka osad enamasti mitte-kirurgilist ravi vajavad patsiendid saavad leevendust oma probleemidele selles osakonnas (nt. äge kõhunäärme põletik ehk pankreatiit, seedetrakti verejooks).

Plastikakirurgid tegelevad pehmete kudede korrigeerimisega (nt. rippuva kõhu plastika), defektide katmisega (erinevad haavandid), rinnavähikirurgia järgse rinnataastamise operatsioonidega. Plastikakirurgid teostavad ka esteetilisi operatsioone (rindade suurendamine, kõhuplastika jms.), mille eest tasub patsient ise.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram