KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Uroloogia ja neerusiirdamise osakond

Kontaktandmed

L. Puusepa 8, K-korpus, 5. korrus

Telefoninumbrid

Uroloogia ja neerusiirdamise osakonna tegevus jaguneb kolme põhivaldkonda – ülduroloogiliste haiguste ravi, uroonkoloogia ja neerusiirdamine.

Ülduroloogias tegeldakse urogenitaaltrakti kirurgilise potentsiaaliga haiguste raviga, nagu eesnäärme healoomuline suurenemine, urotrakti kivitõbi, uriinipidamatus ja rekonstruktiivne uroloogia

Uroonkoloogiliste haiguste ravi moodustab osakonna tööst ligi poole. Peamised kasvajad, mis uroloogia valdkonda kuuluvad on eesnäärmevähk, neeruvähk, kusepõievähk.

Uroloogia osakond teeb tihedat koostööd SA TÜ Kliinikumi meestekliinikuga, kes tegeleb laialdaselt meestele suunatud tervishoiuteenuse pakkumisega üle Eesti. Tingituna operatiivset ravi teostava personali  suhteliselt madalast vanusest on tänapäevaste laparoskoopiliste ja endoskoopiliste lõikuste osakaal kõrge – neeru ja eesnäärmevähi ravis kasutatakse 99% juhtudest 3D endoskoopilist kirurgiat, mis on patsiendisõbralikum ja tagab patsientidele võimalikult kiire paranemise.

Eesnäärmevähi operatiivse ravi osas on meie osakond Eestis juhtival kohal. Neeruvähi ravis suureneb pidevalt organsäästva kirurgia osakaal.

Neerusiirdamist teostatakse Eestis ainsana Tartu Ülikooli Kliinikumis ja seda alates 1968. aastast.

Alates 2017 aastast kuulub Tartu Ülikooli kliinikum Skandinaaviamaid ühendavasse Scandiatransplant’i, mis võimaldab meie patsientidel ühenduse liikmesriikide 29 miljoni elanikkonna hulgast suurema tõenäosusega saada omale sobilik organ.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram