KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus

Kliinikust

Kliinikumi kopsukliiniku koosseisu kuuluvad pulmonoloogia statsionaarne ja ambulatoorne osakond, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond ning tuberkuloosiosakond.

Tegemist on organkliinikuga, kus tegeletakse kõigi kopsu- ja rindkerehaiguste diagnostika ning ravi sh. kirurgilise raviga. Kõrvuti sagedaste kopsuhaigustega nagu kopsupõletik, krooniline obstruktiivne kopsuhaigus (KOK), astma ja kopsuvähk käsitletakse haigeid erinevate interstitsiaalsete kopsuhaigustega, uneaegsete hingamishäiretega, pulmonaalhüpertensiooni ja paljude teiste harvikhaigustega. Kopsukliinik on ainus keskus Eestis, kus toimub kopsusiirdamine.

Haigete uurimisel on kasutusel kõik funktsionaalse diagnostika võimalused, hingamisteede endoskoopia (bronhoskoopia) sealhulgas endobronhiaalne ultraheli ja navigatsioonibronhoskoopia.

Kopsukliiniku arstidel ja õdedel on oluline roll koduse hapnik- ja ventilaatorravi läbiviimisel, suitsetamisest loobumise nõustamisel.

Kopsukliiniku tuberkuloosiosakond on kopsu- ja kopsuvälise tuberkuloosi (TB), sealhulgas multiresistentse tuberkuloosi (MDR-TB) ning teiste mükobakteriooside diagnostika ja ravi kompetentsikeskuseks Eestis.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram