Koduõendusteenust (sh vähihaigete kodust toetusravi) saavad patsiendid pere- või eriarsti saatekirja alusel Tartu linnas. Teenus on tasuta ravikindlustust omavatele Tartu patsientidele. Saatekiri tuleb saata meiliaadressile TAkoduoendus@kliinikum.ee. Lisaks perearsti saatekirjale on vajalik ka perearsti või pereõe eelnev koduvisiit patsiendi juurde, et hinnata patsiendi objektiivset seisundit ja sellest tulenevalt anda koduõele suunised ja raviplaan.
Saatekirja on võimalik täita EHL-s järgmisel lehel: KODUÕETEENUSE SAATEKIRI , sellisel juhul palume saata täidetud ja digitaalselt allkirjastatud saatekirjad meiliaadressil TAkoduoendus@kliinikum.ee
Koduõde teostab kodus vajalikke meditsiinilisi protseduure, mis on kirjas arsti poolt antud saatekirjal. Kodudes osutatavate õendusprotseduuride nimistu on määratud sotsiaalministri määrusega.
Ambulatoorsele taastusravile suunamisel on nõutav saatekiri, mis peab sisaldama järgmisi andmeid:
Küsimus või probleemi kirjeldus, mille tõttu patsient suunatakse
Diagnoosid ja nende koodid
Väljavõte haigusloost, eelnevate uuringute ja konsultatsioonide tulemused
Praegune medikamentoosne ravi
Suunava raviarsti kood ja kontakttelefon
Patsientidel on võimalik pöörduda ka otse ilma saatekirjata taastusarsti tasulisele vastuvõtule, registreerides telefonil 7 319 100.
Perearstide teraapiafondist rahastatavatele teenustele registreerimine numbril 7 319 233.
Jalgade koormusjaotuse analüüsile ja lööklaineravile registreerimine 731 9221
Vaagnapõhja probleemid
Ootame eelkõige eriarstide poolt suunatud patsiente, kellele on teostatud asjakohased uuringud. Suunamisel kasutada digisaatekirjal järgnevaid koode:
ATFS001T - taastusarsti vastuvõtt (vaagnapõhi) või
ATF012T - taastusarsti vastuvõtt (vaagnapõhja probleemid)
Registreerimisel telefonil 7319100 küsida vaagnapõhja aega taastusarst dr Teele Kaarma-Tõnne vastuvõtule – nii saab patsient aja esmasele vaagnapõhja ajale, millele järgneb koheselt vaagnapõhja füsioterapeudi vastuvõtt (60 min). E-konsultatsiooni kaudu saadetuna on keeruline leida aega edasiseks vaagnapõhja füsioteraapiaks.
Kõne- ja neelamishäiretega patsientide käsitluseks palun koostada saatekiri logopeedile/füsioterapeudile.
Logopeedi vastuvõtule saab registreeruda üldregistratuuri telefonil 731 9100, füsioterapeudi vastuvõtule registreerumiseks vajalik saata kiri johanna.traks@kliinikum.ee või helistada 731 9153.
Kiiret lahendust nõudvate probleemide või küsimuste korral palun kontakteeruda meili või telefoni teel osakonnajuhiga: Lagle lehes: 7 318 976, 53 319 062 Lagle.Lehes@kliinikum.ee
Broneerimine toimub aadressil palliatiivravi@kliinikum.ee
Informatsiooni saamiseks võtke palun ühendust palliatiivravi koordinaatoriga 731 7113; 5321 7113.
Kliinikumi siseselt:
palliatiivravile – vajalik EHL-is suunamine teise allüksusesse;
hospiitsi – vajalik haiguslugu lõpetada (EHL-is väljakirjutamine), EHL-is peab olema fikseeritud parima toetava ravi otsus.
Patsiendi suunamisel palliatiivsele ravile või hospiitsi peab olema diagnoositud üks krooniline haigusseisund ning täidetud vähemalt kaks lisakriteeriumit, mis on lähemalt kirjeldatud lingil.
Statsionaarse õendusabi osakonda hospitaliseeritakse:
Iseseisvale statsionaarsele õendusabiteenusele saab suunata patsiente eri-või perearsti digitaalse saatekirja alusel, milles sisaldub oluline informatsioon patsiendi tervislikust seisundist ja õendusabi protseduuride vajadusest õendusabi osakonna õendustöötajale.
Patsienti statsionaarse õendusabi osakonda suunaval arstil palume vormistada digitaalne saatekiri, mis tuleb edastada tervise infosüsteemi. Broneeringusoovi kohta edastada teavitus digitaalse saatekirja vormistamisest meiliaadressile stats.oendus@kliinikum.ee. Broneeringu vastuvõtmiseks tuleb teates märkida patsiendi nimi, isikukood, kontaktisiku andmed ja soovitud raviaeg.
Tervise infosüsteemist või eHealth haigla infosüsteemist leitav saatekiri on aluseks järjekorda registreerimisel, broneeringusoovile vastame teate saatnud meiliaadressile. Telefoni teel patsiente ei registreerita.
Patsienti haiglaväliselt suunates peab olema kõige rohkem 2 nädala taguse eriarsti või perearsti visiidi kirjeldus koos patsiendi üldseisundi, füüsilise ja vaimse võimekuse kirjeldusega. Lisatud kehtiv raviskeem, väljastatud digiretseptid, märgitud isolatsiooni- ja abivahendite vajadus, viimased uuringud ja vereanalüüsid ning haavandite kirjeldus koos haavaraviga.
Täpsem info saatekirja nõuetekohase täitmise vajadusest on kirjas Riigi Teatajas SM määruses nr 56 https://www.riigiteataja.ee/akt/115072023053?leiaKehtiv "Tervishoiuteenuse osutamise dokumenteerimise tingimused ja kord" § 30. Saatekirja andmekoosseis ja nõuetekohane täitmine, lõige (3).
Iseseisva statsionaarse õendusabi teenusele koodiga 2063 rakendub 15% omaosalustasu, alates 01.01.2024 kaasaarvatud Tartu linna kodanikele. Vabariigi Valitsuse määrusega kehtiv info on leitav Riigi Teatajas „Tervisekassa tervishoiuteenuste loetelust“ § 15. Voodipäeva arvestus haiglas https://www.riigiteataja.ee/akt/120122023023 , kus omaosalustasu suuruseks 2024 aastal on 19.9245 EUR/ööpäevas. Täpsem info sekretäri telefonil 7318956.
Lõige (3) Iseseisvale statsionaarsele õendusabiteenusele saatmisel on lisaks kohustuslik märkida järgmised andmed:
1. raviprotseduuride teostamise vajadus ja sagedus;
2. patsiendi nõustamise vajadus;
3. terviseseisundi dünaamikas jälgimise vajadus ja sagedus;
4. haiguspuhuste õendustoimingute vajadus ja sagedus;
5. patsiendi anamneesis terviseseisundi ülevaade.
Hospitaliseerimisele mittekuuluvad patsiendid:
1. kindlustamata ja saatekirjata isikud;
2. ainult hooldust ja järelevalvet vajavad isikud;
3. rahutud, agressiivsed ja psühhiaatrilist ravi vajavad patsiendid.
Statsionaarse taastusravi osakond pakub eelkõige intensiivset postakuutset taastusravi.
Ägeda haigestumisega haiglaravil oleva patsiendi statsionaarsele taastusravile broneerimise teostab raviarst või taastusarst. Patsiendid ja omaksed statsionaarsele taastusravile broneeringut esitada ei saa (vt. kehtiv EHK raviteenuste hinnakiri § 13. Statsionaarne taastusravi.).
Statsinaarsele taastusravile suunamiseks tuleb suunaval arstil leppida kokku patsiendi ravile saabumise aeg. Patsiente broneerib ravile osakonna sekretär telefonil 731 8989 või e-maili teel stats.taastusravi@kliinikum.ee
Broneerimisel on nõutavad täita ja saata järgnev tabel
Patsiendile kaasa anda saatekiri ja väljavõte eelmisest ravijuhtumist.
Funktsioone toetavale omaosalusega statsionaarsele taastusravile (üle 6 kuu vanuste ja krooniliste haigusjuhtumite korral) suunamisel on lisaks tabelile nõutav saatekiri mis peab sisaldama järgmisi andmeid:
EKG, Analüüsid hiljemalt 2 nädalat varem (kliiniline veri ja uriin, elektrolüüdid, kolesterool, transaminaasid, CRV, vajadusel jääkained ja muud põletikunäitajad) ja viimase 6 kuu uuringute tulemused
Viimase 12 kuu jooksul taastusravil viibimiste ajad ja kohad ja füsioteraapiateenuste arv
Praegune medikamentoosne ravi ja abivahendite nimekiri
Suunava asutuse nimi ja reg. kood, suunava arsti nimi, kood ja kontakttelefon
Täpsemad kriteeriumid avanevad lingilt
Spordimeditsiini ja taastusravi kliinik
L. Puusepa 1a, Tartu
L. Puusepa 6, Tartu
Riia 167, Tartu
Valukoja 7, Tallinn