KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Tellimislehed
Vastuvõtuaja tühistamine

Kliiniku uudised

Sügise tulekuga uuenes ka kliiniku koduleht (04.08.2023)

Kui leiad, et midagi olulist on lehelt puudu, anna julgesti meile teada.
Kõige lihtsam on ühendust võtta e-posti geneetikainfo@kliinikum.ee kaudu.

Mõnusat kasutamist!

Kliiniku kõrvale rajatakse mänguväljakut (25.07.2023)

Kliiniku kõrvale parki rajatakse SA TÜK Lastefondi toel mänguväljakut, mida saavad kasutada kõik lapsed. Sarnaselt Pärnusse ja Haapsalusse rajatud parkidega saavad ühist mängurõõmu nautida ka lapsed, kellele tavalised mänguväljakud jäävad ligipääsmatuks. Pikemalt loe SIIT.

Kliinikumi jõudis uus suurima võimekusklassiga sekvenaator geneetiliste uuringute läbiviimiseks (15.06.2023)

Maikuus jõudis Tartu Ülikooli Kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikusse Illumina NovaSeq X Plus sekvenaator, mis viib diagnostilised geeniuuringud uuele tasemele, edendades nii kliinilist geneetikat kui ka personaalmeditsiini Eestis.

Geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku juhi dr Sander Pajusalu sõnul on uue sekvenaatori puhul tegemist absoluutse maailma tippmudeliga: „Oleme ühed esimestest asutustest Euroopas, kes kõige uuema seeria masina sisse seavad, mistõttu on see kõnekas verstapost nii Tartule kui kogu Eestile. Illumina NovaSeq X Plus sekvenaator on suure läbilaskevõimega DNA analüüsiplatvorm, mis suudab kiiresti ja täpselt genereerida tohutul hulgal genoomiandmeid. Neid andmeid hakkavad omakorda kasutama Tartu Ülikooli Kliinikumi arstid ja laborispetsialistid nii haiguste geneetiliseks uurimiseks ja ka uute ravisihtmärkide väljaselgitamiseks näiteks täppisonkoloogias,“ tutvustas dr Pajusalu. Ta lisas, et siiani on olnud probleemiks, et patsientide geenianalüüsideks kuluv aeg on kohati liiga pikk. „Uue masinaga saame pakkuda laboriteenuseid kiiremini, kvaliteetsemalt ja suuremas mahus,“ rääkis kliiniku juht.

Kliinikumi uudised

Uue operatsiooniploki avatud uksed (02.10.2023)

29. septembril avas Tartu Ülikooli Kliinikumi uus C-korpuse operatsiooniplokk huvilistele oma uksed.

Operatsiooniteenistuse tööga said tutvuda nii tervishoiutöötajad kui ka tervishoiu valdkonnas alles õppivad tulevased kolleegid. Avatud uste päeval oli võimalik uudistada nii lähimaade moodsaimat operatsioonitehnikat kui ka lüüa ise kaasa paljudes erinevates töötubades. Näiteks osaleda hemostaasi töötoas, aga ka endoskoopilise kirurgia, elektrokirurgia ja laparoskoopilise kirurgia töötoas ning anesteesioõe töötoas. Samuti oli võimalik kätt proovida mehaaniliste õmblusaparaatidega ning uudistada operatsiooniinstrumente.

Kliinikum on tudengite jaoks atraktiivne tööandja (29.09.2023)

Millised on uute kliinikujuhtide plaanid? (29.09.2023)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram