KontrastReavahe
Teksti suurus
Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Tellimislehed

Kliiniku uudised

Sügise tulekuga uuenes ka kliiniku koduleht (04.08.2023)

Kui leiad, et midagi olulist on lehelt puudu, anna julgesti meile teada.
Kõige lihtsam on ühendust võtta e-posti geneetikainfo@kliinikum.ee kaudu.

Mõnusat kasutamist!

Kliiniku kõrvale rajatakse mänguväljakut (25.07.2023)

Kliiniku kõrvale parki rajatakse SA TÜK Lastefondi toel mänguväljakut, mida saavad kasutada kõik lapsed. Sarnaselt Pärnusse ja Haapsalusse rajatud parkidega saavad ühist mängurõõmu nautida ka lapsed, kellele tavalised mänguväljakud jäävad ligipääsmatuks. Pikemalt loe SIIT.

Kliinikumi jõudis uus suurima võimekusklassiga sekvenaator geneetiliste uuringute läbiviimiseks (15.06.2023)

Maikuus jõudis Tartu Ülikooli Kliinikumi geneetika ja personaalmeditsiini kliinikusse Illumina NovaSeq X Plus sekvenaator, mis viib diagnostilised geeniuuringud uuele tasemele, edendades nii kliinilist geneetikat kui ka personaalmeditsiini Eestis.

Geneetika ja personaalmeditsiini kliiniku juhi dr Sander Pajusalu sõnul on uue sekvenaatori puhul tegemist absoluutse maailma tippmudeliga: „Oleme ühed esimestest asutustest Euroopas, kes kõige uuema seeria masina sisse seavad, mistõttu on see kõnekas verstapost nii Tartule kui kogu Eestile. Illumina NovaSeq X Plus sekvenaator on suure läbilaskevõimega DNA analüüsiplatvorm, mis suudab kiiresti ja täpselt genereerida tohutul hulgal genoomiandmeid. Neid andmeid hakkavad omakorda kasutama Tartu Ülikooli Kliinikumi arstid ja laborispetsialistid nii haiguste geneetiliseks uurimiseks ja ka uute ravisihtmärkide väljaselgitamiseks näiteks täppisonkoloogias,“ tutvustas dr Pajusalu. Ta lisas, et siiani on olnud probleemiks, et patsientide geenianalüüsideks kuluv aeg on kohati liiga pikk. „Uue masinaga saame pakkuda laboriteenuseid kiiremini, kvaliteetsemalt ja suuremas mahus,“ rääkis kliiniku juht.

Kliinikumi uudised

Kliinikumis aitavad patsiente juhatada navigatsioonirobotid (21.02.2024)

Veebruarist on Tartu Ülikooli Kliinikumis kasutusel navigatsioonirobotid, mis aitavad patsiente ja teisi külastajaid soovitud asukoha leidmisel. 

Lindaks ja Kaleviks ristitud kaks teejuht-robotit juhatavad patsiendi kompaktses, ent samal ajal suurte vahemaadega haiglahoones õigesse kohta. Robotid näitavad suunda L. Puusepa 8 maja 1. korrusel. Kui otsitav koht asub mõnel teisel korrusel, juhatab robot patsiendi või tema saatja õige liftialani.

Operatsiooniõde hoolitseb patsiendi eest tema kõige haavatavamal hetkel (15.02.2024)

Rasedus ja kaasasündinud südamerike (13.02.2024)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram