Kontrast



Reavahe




Teksti suurus




Hoolivus, Uuendusmeelsus, Pädevus ja Usaldusväärsus
Kontakt

Teadus-arendusteenistuse uudised

Tule ja ehita tervishoiu tulevikku! (09.06.2025)

Tartu Ülikool ja Tartu Ülikooli Kliinikum on Health Founderds Estonia ametlikud koostööpartnerid innovaatiliste lahenduste testimisel ja juurutamisel  tervishoiusüsteemis.

Allolevalt on leitav info kutsub osalema erinevatesse HFE kiirendiprogrammidesse.

HEADE KLIINILISTE TAVADE KURSUSED (17.03.2025)

Tartu Ülikooli kliinilise meditsiini instituudi täienduskeskus koostöös kliiniliste uuringute keskusega korraldab heade kliiniliste tavade koolitusi “Kliinilised uuringud, kliiniliste uuringute head tavad (GCP – Good Clinical Practice, R3) ja reguleerivad õigusaktid” 2025. aasta kevadel järgmiselt:

Ühepäevane hübriidkoolitus 10. aprill ja 08. mai

Meditsiiniinfo keskuse koolitused 2025. aasta kevadel (06.01.2025)

Meditsiiniinfo keskus avalikustas 2025. aasta I poolaasta koolituste kalendri.

Koolitustele registreerumine koolituskeskuses https://koolituskeskus.kliinikum.ee/ (palume registreeruda vähemalt 24 tundi enne koolituse algust).

Kliinikumi uudised

Kliinikum arendas uue patoloogia infosüsteemi, mis aitab optimeerida töövoogusid ja tagada kvaliteeti (03.07.2025)

Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Nortali arendus- ja koostöö tulemusel valmis patoloogia infosüsteem, mis liideti olemasoleva infosüsteemiga eLabor ning on esimene omataoline lahendus Eestis. 3. aprillil 2025 kasutusele võetud uus patoloogia moodul võimaldab tellimisprotsessi ja labori siseste töövoogude tõhusamat korraldamist, uuringuandmete paremat kättesaadavust ning uuringumaterjalide käsitluse kvaliteedi senisest täpsemat jälgimist.

Kliinikumi patoloogiateenistus tegeleb igapäevaselt haiguste ja seisundite täpse diagnoosimisega organite, kudede ja rakuproovide visuaalse uurimise teel. Patoloogia on pidevalt kasvava töömahuga valdkond, mistõttu alustati 2020. aastal arendustööga, mille eesmärgiks töös tuge pakkuv infosüsteem. Kliinikumi patoloogiateenistuse juhi dr Margus Reimanni sõnul võimaldab programmi kasutusele võtmine optimeerida töövoogu, vähendada inimlikest eksimustest tekkivaid vigu ja parandada töökvaliteeti. „Nüüd on patoloogiateenistusel võimalik tõhusamalt hallata kogu uuringuprotsessi alates patsiendilt materjali kogumisest kuni uuringuvastuste väljastamise ja arhiveerimiseni. Automatiseeritud töövood, näiteks koekassettide ja preparaadiklaaside automaatne printimine, vähendavad käsitööd, säästes töötajate aega ning vähendades vigade riski,“ selgitas dr Reimann, lisades, et nüüd saab täpselt jälgida, milline töötaja millal ja kuidas uuringumaterjalidega tegeles.

Kliinikumi roheteod kujundavad kestlikku haiglat (02.07.2025)

Kliinikum pakub uut teenust meestele eesnäärmevähi personaliseeritud ennetuseks (01.07.2025)

Oled patsient?

Patsiendiinfo andmebaasist leiad enda jaoks kõik vajaliku.
Vaata lähemalt
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram