Tasulised teenused

TOITUMISNÕUSTAMINE

Naistenõuandla perekeskus alustab toitumisterapeudi teenuse pakkumisega. Teenus on tasuline ja ei kuulu Tervisekassa poolt kompenseeritavate teenuste nimekirja. Oodatud on ennekõike naistekliiniku patsiendid, kuid huvi korral on oodatud ka teiste kliinikute patsiendid.

Kellele võiks toitumisterapeudi visiidist abi olla?

 • Raseduse planeerijad, eriti üle- ja alakaalulised naised
 • Rasedad, kellel on suur kaaluiive, kuid ei ole diagnoositud rasedusdiabeeti
 • Kaasuvate endokrinoloogiliste probleemidega patsiendid (nt polütsüstiliste munasarjade sündroomiga või enneaegse menopausiga naised)
 • Bariaatrilist operatsiooni planeerivad või selle järgsed naised
 • Bariaatrilise operatsiooni läbinud rasedad
 • Menopausiaegse kaalutõusuga hädas olevad naised
 • Naised, kes soovivad parandada oma teadmisi tervislikust toitumisest
 • Ülekaalulised lapsed (vastuvõtul koos lapsevanemaga)

 

Toitumisterapeudi vastuvõtule võid tulla, kui soovite:

 • hinnangut oma menüüle- toidugruppide tasakaal ja vastavus toitumispüramiidile
 • oma toitumist tervislikumaks muuta
 • kui teie eesmärk on kehakaalu langetada või hoopis tõsta
 • olete noor teismeline, kelle kasvav organism vajab toitaineid tavaolukorrast erinevalt
 • teha oma peres tervislikumaid valikuid
 • soovite nõuandeid, kuidas ühe pereliikme erivajaduste tõttu toitumises saavad ka teised pereliikmed toetada ja sama menüüd väikeste täiendustega järgida.

Oma töös lähtub toitumisterapeut riiklikest tõenduspõhistest toitumissoovitustest,  ravijuhistest ja Tervise Arengu Instituudi materjalidest erinevate haigusseisundite korral. Tasakaalus ja vajaduspõhine toitumine aitab mitmete haiguste korral toetada arsti poolt määratud ravi ja patsiendi eesmärke.

Toitumisnõustamise vastuvõtul on meil on 50-60 minutit aega, kus vaatame üle ja kaardistame hetkeolukorra. Selleks tuleb eelnevalt täita registreerimis leht ning täita kahe päeva kohta toidupäevik, mille teile saadame registreerimise järgselt.  Efektiivsema nõustamise tagab 2 päeva enne kohtumist patsiendi poolt tagasi saadetud täidetud ankeet. Kohtumisel saad hinnangu hetkeolukorrale tervisliku toitumise põhimõtetest lähtuvalt, misjärel saab teha muutusi vastavalt elustiilile, võimalustele ja vajadustele juba olemasolevas menüüs. Kaasa saab ka vajalikud lisamaterjalid ja tegevuskava. Vajadusel lepime kokku ka järgmise kohtumise aja.

Reeglina valmis menüüd nõustamiselt kaasa ei saa. Miks? Meie kõigi päevarütm on erinev, elustiil, võimalused, energiavajadus ja toidueelistused. Etteantud menüü järgi toitumine ei ole jätkusuutlik. Oluline on mitmekesisus! Toitumiskava puhul annab inimene vastutuse endalt ära ja seega ei ole ka kava järgimine nagunii täpne ega püsiv protsess.

Kus toimub?

Toitumisterapeudi vastuvõtt toimub Naistekliiniku Perekeskuses, L. Puusepa 8 (sissepääs L. Puusepa tänava poolt), C korpuse I korrusel, ruumis 37 (C1041) (registratuurist ei ole vaja läbi minna). Palume minna otse ruumi ukse juurde ootealale.

Neljapäeviti kell 11.30 – 16.00

Vajalik on etteregistreerimine. REGISTREERIDA SAAD SIIN

Parkimise info leiad siit

NB! Tegemist on tasulise teenusega.

Ühe visiidi maksumus 65 € (tasutakse broneerimisel)

 

Toitumisterapeut Kendra Kairi Vaino                 

Treeneri ja toitumisterapeudina saan sulle pakkuda mitmekülgset abi parema enesetunde ja elukvaliteedi saavutamisel ka mitmete haiguste korral. Eesmärgipärane toitumine määrab suurema osa tulemusest, kuid hea enesetunde aluseks on võimaluste piires ka liikumine ja aktiivne eluviis.

 

EMA TREENING KOOS BEEBIGA 

Üldfüüsiline treening on mõeldud emadele sünnitusjärgse taastumise toetamiseks, üldise füüsilise heaolu ja vormi parandamiseks. Seda kõike koos oma beebiga.

Üldfüüsiline treening aitab
● Kiiremini sünnitusest taastuda
● Saavutada parem füüsiline vorm ja heaolu
● Luua head enesetunnet

Treeningust
Sünnitusjärgselt võib olla häiritud lihastöö tunnetus, seda eelkõige vaagnapõhjas ning kõhulihastes. Oluline on teadlik ja kontrollitud treening. Treeningus on harjutuste sooritamine vastavalt personaalsele jõudlusele. Valida saab oma tempo, raskuseks saab kasutada oma igapäevast raskust ehk beebit või siis oma keharaskust.
Juhendame läbi harjutuste erinevaid lihasgruppe tunnetama ning aktiveerima, keskendudes ka hingamisele. Harjutuste sooritamine on omal vastutusel ja vastavalt enda tervislikule seisundile. Kui sul esineb füüsilist pingutust takistavaid terviseprobleeme, arusaamatut vaagnavalu, kõhulihaste diastaasi või vaagnapõhja allavajest tingitud uriini-, gaasi või väljaheidete leket, pea eelnevalt nõu arsti või füsioterapeudiga. Uuemad suunad on, et diastaasi esinemisel ei ole harjutusi, mida peaks täielikult vältima. Oluline on saada kätte kõhulihaste tunnetus, õige tehnika harjutuste sooritamisel ja harjutuste progresseerumine rahulikus tempos vastavalt enesetundele ja sooritusvõimele.
Treeningu mõju
Sünnitusest taastuv ema vajab enda keha ja meele taastamiseks üldfüüsilist liikumist. See vähendab riske hüpertensioonile, gestatsioonidiabeedist II tüübi diabeedi kujunemisele, aitab toetada skeletisüsteemi ning vähendada potentsiaalseid liigesvalusid. Lisaks mõjub positiivselt südame-vereringesüsteemile, ainevahetusele ja meeleolule. On leitud, et naised võivad tunda peale kuut sünnitusjärgset nädalat rohkem stressi ja murekohti lapsevanemaks olemise, uue elustiili ja minapildiga. Regulaarne treenimine aitab vähendada stressi, ärevust ning aitab kaasa juba tekkinud depressiooni ravimisele. Sünnitusjärgselt võivad tekkida vaagnas pinged, mis omakorda võivad olla seljavalu põhjustajateks. Just kõhulihaste tugevdamine aitab vaagnat stabiliseerida ja pingetest tulenevad seljavalud vähenevad. Üldine lihastreening aitab kaasa tõhusamale taastumisele ning toestab keha, ennetades või leevendades sundasenditest tingitud vaevusi.
Kellele on treening mõeldud?
Emale, kes sooviks olla sünnitusjärgselt aktiivne, taastada koordinatsiooni lihastöös, harrastada jõutreeninguid. Kaob mure, kuidas beebi kõrvalt seda kõike teha. Teeme koos beebiga. Oled oodatud, kui oled käinud sünnitusjärgses kontrollis arsti või ämmaemanda juures ning saanud heakskiidu alustada füüsilise aktiivsusega. Beebiga koos treenimiseks peaks beebi hoidma juba ise pead.
Üldised soovitused
● Sünnitusjärgselt tuleb anda endale aega koormustega harjumiseks
● Esmane sünnitusjärgne füüsiline koormus on jalutamine. Alusta lühikeste distantsidega kodu lähedal. Kui tunned raskustunnet kõhus või vaagnapõhjas, puhka
● Lihastreeninguid tuleb tegema hakata progresseeruvalt ja vastavalt enesetundele
● Alusta kõhuhingamisega ja vaagnapõhjalihaste tunnetamisega
● Vaagnapõhjalihaste treenimisega võib alustada juba 24 h peale sünnitust ja seda juhul kui ei ole tegemist lahkliha III ja IV astme rebenditega
● Imetaval emal planeerida treening vahetult peale lapse rinnaga toitmist
● Väldi rasket ja kurnavat treeningut
● Taga piisav veetarbimine enne, selle ajal ja pärast tegevust
● Treeningu toetamiseks taga piisav kalorite tarbimine
● Taga kaltsiumi ja B6-vitamiini olemasolu toidus
● Treeningu ajal tuleks kanda head tugirinnahoidjat, kuid mitte liiga tugevat spordirinnahoidjat. Liigne surve rindadele võib mõjutada laktatsiooni ning põhjustada rinnapõletikku.

Treeningule tulles:
-võta kaasa joogivesi
-beebile kaasa mänguasju ja tekike maha panemiseks
-söö 1-2 h enne treeningut
-tarbi piisavalt vett enne treeningut
-imetamise korral tee seda vahetult enne treenimist

Kus toimub?
Treening toimub Naistekliiniku Perekeskuses, L. Puusepa 8 (sissepääs L. Puusepa tänava poolt),  C korpuse I korrusel, võimlemissaalis (C1035)
Reedeti kell 15.00 – 16.00

Vajalik on etteregistreerimine. TREENINGUTELE SAAD REGISTREERIDA SIIN

Treenijale on riietusruum, kus on lukustatavad kapid, duširuum, wc, beebi mähkimisalused, ema ja lapse ruumid.

Parkimise info leiad siit

NB! Tegemist on tasulise teenusega.
Ühe treeningu maksumus 12€
Pakett 4x – 40€
Pakett 8x – 80€

Treeninguid viib läbi ämmaemand Kätlin Mannas, kes on pikaaegse treeningu kogemusega, sealhulgas treeninud oma mõlema lapse sündimise järgselt ja seda teaduspõhisusele toetudes.

”Sünnitusjärgsel perioodil on väga oluline õppida uuesti tunnetama enda keha ja lihastööd, kasutades selleks õigeid treeningmeetodeid. Soovin jagada enda kogemusi ja teadmisi ning aidata emadel olla tervislikult aktiivne sünnitusjärgsel perioodil”.

RASEDUSAEGNE JÕUTREENING

Füüsilisel aktiivsusel on raseduse ajal oluline roll nii terviseprobleemide ennetamises, riskide vähendamises kui ka seisundi parandamises. Rasedus on tihtipeale etapp naise elus, kus eluviis muutub tervislikumaks. Tihtipeale leiavad tee treeningutesse ka need, kes enne rasedust füüsiliselt aktiivsed ei olnud.

Lihastreeningu mõju

Jõutreening aitab tõsta füüsilist võimekust. See annab valmisoleku kasutada sünnituse ajal aktiivseid asendeid, mõjutades läbi selle  sünnituse kestuse pikkust. Regulaarne treenimine ennetab  liigset ebatervislikku kehakaalu tõusu, vähendab riski loote suurele kaalule. Rasedusdiabeedi puhul vähendab riski medikamentoossele ravile,  aitab stabiliseerida veresuhkru taset,  minimaliseerib erinevaid meditsiinilisi sekkumisi.  Füüsilise liikumise ajal vallandub kehas rõõmuhormoon, mis  vähendab võimalikku rasedusaegset meeleolu langust ja depressiooni.

Treeningust

Treening on üles ehitatud erinevate lihasgruppide jõuharjutuste kordussoorituste peale. Harjutusi saab teha vastavalt enda võimekusele, kergema ja raskema variandina.  Trenni lõpus keskendume ka vaagnapõhja lõdvestusele. Trenni lõpus on võimalus vestelda ämmaemandaga ja  treeningus osalejatega.

Treeningu kestus 45 min.

 

Kellele on treening mõeldud?

Lapseootel naistele, kes soovivad panustada tervisliku liikumisega enda ja lapse tervisesse, valmistada enda keha ette sünnituseks. Sobib nii treenitud kui ka vähem aktiivsema eluviisiga lapseootel naistele.

Treenimise ohutus raseduse ajal 

Kui rasedus on jälgitud  tervishoiuspetsialisti poolt ja rasedusega kaasnevaid riske ei esine, on treenimine ohutu. Kui varasemalt peeti liigse intensiivsusega treenimist rasedale pigem ohtlikuks, siis viimased uuringud näitavad, et terve naise ja riskideta raseduse puhul on lubatud ka kõrgema intensiivsusega treeningud. Kui on tegemist riskirasedusega või esineb kardiovaskulaarseid probleeme või muid kroonilisi haigusi, tuleb pidada nõu enne rasedust jälgiva spetsialistiga.

Treeningule tulles:
-võta kaasa joogivesi
-tarbi piisavalt vett enne treeningut

Kus toimub?
Treening toimub Naistekliiniku Perekeskuses, L. Puusepa 8 (sissepääs L. Puusepa tänava poolt),  C korpuse I korrusel, võimlemissaalis (C1035)
Esmaspäeviti kell 18.30-19.15

Vajalik on etteregistreerimine. TREENINGUTELE SAAD REGISTREERIDA SIIN

Treenijale on riietusruum, kus on lukustatavad kapid, duširuum, wc, beebi mähkimisalused, ema ja lapse ruumid.

Parkimise info leiad siit

NB! Tegemist on tasulise teenusega.
Ühe treeningu maksumus 12€
Pakett 4x – 40€
Pakett 8x – 80€

 

 

Treeninguid viib läbi ämmaemand Kätlin Mannas, kes on pikaaegse treeningu kogemusega, sealhulgas treeninud oma mõlema raseduse ajal ja lapse sündimise järgselt ning seda teaduspõhisusele toetudes.

JOOGATUNNID BEEBIOOTAJALE

Joogatunnid sobivad kohe alates esimestest raseduskuudest või isegi rasedust planeerides, kuna toetavad rasedust, lapse arengut emaüsas ning valmistavad sind ette sünnituseks ja emarolliks ning õpetavad kuulama ja usaldama oma sisemist tarkust.

Igas joogatunnis praktiseerime:

 • pingeid vähendavaid, rühti toetavaid harjutusi kogu kehale
 • vereringet ja venivust parandavaid harjutusi vaagna- ja sünnitusteede piirkonnale
 • sünnitusasendeid ja käitumismudeleid
 • hingamis- ja lõdvestumistehnika harjutamist
 • keskendumisharjutusi ning enese häälestamist sünnitusele ja lapsele.

Beebiootaja joogatund kestab 90 minutit ja koosneb 3 osast:

Hingamistehnika praktiseerimine, harjutused ja asendid (asanad) ning lõdvestumine.

Joogatundi tulles:

 • võimleme sokkides
 • võta kaasa joogivesi
 • võta kaasa oma pleed mugavaks lõdvestuseks

 

Kus toimub?
Treening toimub Naistekliiniku Perekeskuses, L. Puusepa 8 (sissepääs L. Puusepa tänava poolt),  C korpuse I korrusel, võimlemissaalis (C1035)
Teisipäeviti kell 18-19.30 ja Neljapäeviti kell 10-11.30   

Vajalik on etteregistreerimine. TREENINGUTELE SAAD REGISTREERIDA SIIN

Treenijale on riietusruum, kus on lukustatavad kapid, duširuum, wc.

Parkimise info leiad siit

NB! Tegemist on tasulise teenusega.
Ühe treeningu maksumus 12€
Pakett 4x – 40€
Pakett 8x – 80€

 

                 

 

       

Joogatunde juhendab 15 aastase kogemusega sertifitseeritud joogaõpetaja Adeya.

 

 

 

Pildid on kasutatud pildil olijate nõusolekul.