Kontakt ja vastuvõtud

VEEBIPÕHINE SÜNNIEELNE JA SÜNNIJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

E-kirja aadress: imetamine@kliinikum.ee (15-30.06 e- kirjadele vastamist ei toimu. Vabandame!)

Vastused saadetakse otse küsijale 1-3 tööpäeva jooksul (15-30.06 e- kirjadele vastamist ei toimu. Vabandame!). Juhul kui mingil põhjusel vastuse edastamine osutub edasitoimetamatuks (nt. viga kontaktis, täis postkast), siis pannakse vastus üles imetamisnõustamise “Vastused” rubriiki.

Küsimuse esitamisel on kindlasti vajalik lisada oma isikukood, kuna olenevalt küsimusest broneeritakse koheselt ka vastuvõtt imetamisnõustajale kohapeal ja/või vormistatakse haigusjuhtum, mis tagab parima edaspidise teenuse ja info kättesaadavuse.

Soovituslik on küsimuse edastamisel lisada oma kontakt telefon, et vajadusel korrektse vastuse andmiseks esitada täiendavaid küsimusi või täpsustada üle e-maili aadress.

SÜNNIEELNE ETTEVALMISTUS – PEREKOOL

Rasedate ettevalmistus rinnaga toitmiseks toimub naistekliiniku perekoolis, kus toimuvad vastava teemalised videoloengud. Registreerumine neile toimub kliinikumi naistekliiniku perekooli kodulehel interneti teel.
Lisainfot videoloengute kohta saate aadressil: https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/perekool-info
Perekooli koordinaator: elery.teesalu@kliinikum.ee 

IMETAMINE SÜNNITUSJÄRGSES OSAKONNAS

Last tuleb toita vähemalt 8 korda ööpäevas. Teda tuleb äratada toitmiseks vähemalt iga 3 tunni järel juhul kui laps ise varem söömiseks ei ärka. Esimestel päevadel on oluline äratada last ka öösel iga 3 tunni järel juhul kui ta ise söömiseks varem ei ärka. Regulaarne ööpäevaringne toitmine on oluline piima tootmise käivitumiseks ja aitab ära hoida tugeva piimapaisu. Toitmisel tuleb jälgida õiget imemisvõtet ja asendit. Abi vajadusel või küsimuste korral pöördu alati julgelt oma palati ämmaemanda poole.

Suureks abiks on raamatukesega “Vastsündinu esimesed päevad” tutvumine ja selle täitmine. Raamatukese saate, kas sünnitus- või sünnijärgsesosakonnas. Sinna saate märkida info nii lapse söötmise kohta kui sellega seoses tekkinud küsimused. Kõikidele imetamist puudutavatele küsimustele ja muredele saate vastused oma palati ämmaemandalt.

Edaspidise eduka imetamise eesmärgil antakse murede korral lapsele eelnevalt väljasõõrutatud rinnapiima või lisapiima süstlast või topsist. Lutipudelit kliinikus esimese valikuna ei kasutata.

SÜNNITUSJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE KLIINIKUMIS 

Lisaks veebipõhilisele imetamisnõustamisele on kliinikumis järgmised nõustamise võimalused kohapeal.

1. SA TÜK naistekliinik: ämmaemand-imetamisnõustajate (Anni Pilvar, Jekaterina Kalamees, Karolin Köörna, Irina Daveynis, Maarja-Liisa Kaldamäe) vastuvõtule registreerumine toimub üldregistratuuri telefonil 7319100 E–R kell 07.30–18.00

Vastuvõtu pikkus kuni 60min.

Vastuvõtt toimub kliinikumi naistekliiniku perekeskuses aadressil L. Puusepa 6I korrus, ruum 4. See on kahekordne kaunis hoone, mis asub kliinikumi peahoone kõrval. Seoses ehituse järgmise etapi algusega toimub alates 17.05 sisenemine L.Puusepa 6 hoone 1 korrusel asuvasse perekeskusesse trepist hoone hoovis asuva küljeukse kaudu. Hoovi pääseb jalgväravast.

Sisenemine: Majja pääsemiseks tuleb vajutada ukse vasakul küljel olevat kellanuppu. Registraator kuuleb kella ja avab ukse. Ukse avamisel kostub tasane heli. Kuna ümbritsev müra võib aga kahjuks luku avanemise heli summutada, siis katsuge palun peale kella laskmist ust. Kui see on siiski lukus, siis helistage uuesti kella. Palume varuda veidi kannatust, sest samal ajal toimub registraatoril ka teiste patsientide registreerimine. Vankriga kahjuks majja ei pääse. Vankri saab jätta välisukse ette.

Väljumine: Hoone välisuksest väljumiseks tuleb helistada kella ukse paremal küljel.

Juhul kui Te ei saa broneeritud ajal tulla, siis andke sellest kindlasti teada, sest nii annate võimaluse teistele. Aja tühistamine: üldregistratuuri telefonil 7319099 E–R kell 07.30–18.00 või kirjutage anne.ilves@kliinikum.ee

2. Naistekliiniku perekeskus: Kui haiglast lahkudes on Teid tagasi kutsutud imetamise edukuse hindamiseks Kliinikumi naistekliiniku perekeskuse protseduuride tuppa (L.Puusepa 8, G2 korpus, ruum 152) kuid Te ei saa tulla või soovite teist aega, siis andke sellest teada protseduuridetoa telefonil 7319977  E, K, R kell 09.00–13.00 või kirjutage anne.ilves@kliinikum.ee  andes nii võimaluse teistele.

3. Tartu Tervisekeskus: SA TÜK naistekliiniku ämmaemand- imetamisnõustaja Irina Daveynis või Cätlyn Ereline vastuvõtule Mõisavahe 34b saab registreeruda üldregistratuuri telefonil 7319100 E–R kell 07.30–18.00

4. Maarjamõisa tervisekeskus: SA TÜK naistekliiniku ämmaemand-imetamisnõustaja Jekaterina Kalamees, Anne Ilves või Marge Mahla vastuvõtule (Puusepa 1A, 3 korrus ruum 3045) saab registreeruda üldregistratuuri telefonil 7319100 E–R kell 07.30–18.00

5. SA TÜK lastekliinik: imetamisnõustaja Juta Ernits`a vastuvõtule E ja K 10:00–11:00 ( Lunini 6, III korrus, kabinet B 305 ) registreerumine ja nõuandeid rinnaga toitmiseks saab E–R telefonil 53 319018 https://www.kliinikum.ee/lastekliinik/vastuvotuajad/2-uncategorised/20-imetamisnoustaja

MEELESPEA!

Proovitoitmise õnnestumiseks proovige enne nõustamisele tulekut võimalusel last mitte toita 1,5-2 tundi.
Riietuge mugavalt.
Nõustamisele tulles võtke endale kaasa veepudel ja lapsele tagavara mähe ning riided.
Võimalusel võtke kaasa juba eelnevalt kirja pandud küsimused, mured, märkmed, lapse toitmise graafik (soovi korral oma isiklik imetamispadi).