Rinnakabinet

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi rinnakabinet asub Tartu linna hästi ligipääsetavas kohas – Kvartali kaubanduskeskuses esimesel korrusel raamatupood APOLLO kõrval.

Rinnakabinet on mõeldud rinnavähi ennetamiseks.

Siia on oodatud igas vanuses naised, kellel on muresid või küsimusi seoses rindadega. Näiteks kui enesekontrolli käigus on märgatud rindades muutust (nt. kujus, suuruses), katsudes leitud rinnast „tükk“ või esinevad menstruatsiooni tsükliga mitte seostuvad valud rinnas. 

Lisaks juhendatakse rinnakabinetis soovijatele rindade enesekontrolli läbiviimist neidudest prouadeni.

Rinnakabinetti on oodatud ka vanemad prouad, kes jäävad sõeluuringu vanusegrupist ülespoole ehk on vanemad kui 69-aastased, sest rinnavähi esinemissagedus vanusega tõuseb.

Rinnakabinetis töötavad naistekliiniku ämmaemandad (Triinu Adlas, Elin Rozental, Anne Ilves), kes kuulavad ära mured, nõustavad, teostavad läbivaatuse, lähtuvalt olukorrast vormistavad saatekirja edasisteks uuringuteks. Sõltuvalt uuringute tulemustest suunatakse patsient vajaduspõhiselt juba edasi rinnaarsti ehk mammoloogi vastuvõtule.

Rinnakabinet võimaldab saada oma murele kiiresti lahenduse ning vähendab samas ka mammoloogi juurde pöörduvate naiste järjekorda kiirendades sellega probleemide korral kiirema pääsu spetsialisti vastuvõtule hoides kokku väärtuslikku aega võitluses vähiga.

Rinnakabinetti  pöördumiseks ei ole saatekiri vajalik.

Eesti Haigekassa poolt kindlustatud patsiendile on teenus tasuta.

Vastuvõtule registreerimine:

Vastuvõtuaja tühistamine

E-R kell 07.30–18.00 Telefon 7 319 099 või www.kliinikum.ee

Lisainfo saamiseks saate pöörduda:

  • e-mail: anne.ilves@kliinikum.ee Vastamine toimub esimesel võimalusel kuid kuni 3 tööpäeva jooksul kell 9 -15:00.
  • Telefon tööpäevadel (kell 9-14:00) on 5331 9051. Seoses samal ajal toimuvate vastuvõttudega palume helistamisel varuda kannatust.

Viimati uuendatud: 14.06.2024