Rinnakabinet

SA Tartu Ülikooli Kliinikumi rinnakabinet asub Tartu linna hästi ligipääsetavas kohas – Kvartalis olles kohe esimesel korrusel raamatupoe kõrval.

Rinnakabinet on mõeldud rinnavähi ennetamiseks.

Siia on oodatud igas vanuses naised, kellel on muresid või küsimusi seoses rindadega. Näiteks kui esinevad rinnas valud, enesekontrolli käigus on märgatud rindades muutust (nt. kujus, suuruses) või katsudes leitud rinnast „tükk“.  Lisaks juhendatakse rinnakabinetis rindade enesekontrolli läbiviimist neidudest prouadeni.

Rinnakabinetti on oodatud ka vanemad prouad, kes jäävad sõeluuringu vanusegrupist ülespoole ehk on vanemad kui 69-aastased, sest rinnavähi esinemissagedus vanusega tõuseb.

Rinnakabinetis töötavad ämmaemandad, kes kuulavad ära mured, nõustavad, teostavad läbivaatuse, lähtuvalt olukorrast saadavad rinnaultrahelisse või mammograafiasse. Sõltuvalt uuringute tulemustest suunatakse patsient vajaduspõhiselt juba edasi rinnaarsti ehk mammoloogi vastuvõtule.

Rinnakabinet võimaldab saada oma murele kiiresti lahenduse ning vähendab samas ka mammoloogi juurde pöörduvate naiste järjekorda kiirendades sellega probleemide korral kiirema pääsu spetsialisti vastuvõtule hoides kokku väärtuslikku aega võitluses vähiga.

Rinnakabinetti  pöördumiseks ei ole saatekiri vajalik.

Eesti Haigekassa poolt kindlustatud patsiendile on teenus tasuta.

Vastuvõtule registreerimine:

Vastuvõtuaja tühistamine

E-R kell 07.30–18.00 Telefon 731 9099 või www.kliinikum.ee

Lisainfo saamiseks saate pöörduda e-mail: anne.ilves@kliinikum.ee (vastamine esimesel võimalusel 3 tööpäeva jooksul kell 9 -15:00) või helistada tööpäevadel (kell 9-15:00) telefonil on 5331 9051. (Seoses töölt eemal viibimisega ei saa infot 08.08-14.08. Vabandame!)

Viimati uuendatud: 14.07.2022