Vastuvõtule registreerimine või aja tühistamine


Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri. Registratuuris võtke järjekorranumber, mida ära visata ei tohi. Sama järjekorra number on Teie vastuvõtukabinetti sisenemise aluseks, mis kuvatakse Teie järjekorra saabumisel elektroonilisel tablool.

Vastuvõtule tulles võtke kaasa isikut tõendav fotoga dokument.

Patsiendid, kes ei ole haigekassas kindlustatudtasuvad visiidi ja uuringute eest vastavalt kehtestatud hinnakirjale.

Rasedad saavad ravikindlustuse pärast raseduse tuvastamist arsti poolt.


NAISTEARSTI VASTUVÕTT

Naistearsti vastuvõtule on järjekord kuni 2 kuud. Naistearsti vastuvõtule võib registreeruda klienditeeninduse telefonil 731 9100 (8:00-18:00) ilma saatekirjata ja elukohast sõltumata.

Registreeruda saab samuti kliinikumi veebileheküljel: www.kliinikum.eeePatsiendis: epatsient.kliinikum.ee: ja digiregistratuuri kaudu: www.digilugu.ee

Enne esmast arstikülastust tuleb maksta visiiditasu. Visiiditasu suurus on 5.00 EUR.


– naistearsti saatekirjaga
– perearsti/ üldarsti korduva saatekirjaga
– kliinikumi erialaarsti saatekirjaga
– kliinikumi erialaarsti korduva konsultatsiooni puhul
– rasedatelt (v.a esmane visiit)

Seksuaaltervise keskusesse pöörduvatelt kuni 26 aastastelt noortelt. Kuni 26 aastasetele Eestis elavatele noortele on Seksuaaltervise keskusesse pöördumisel ka ravikindlustuse puudumisel teenused tasuta.

 

NAISTEARSTI TASULINE VASTUVÕTT

Kui järjekorra pikkus Teid ei rahulda, võite kasutada tasulise vastuvõtu võimalust. Naistearsti tasulise vastuvõtu eesmärk on pakkuda alternatiivset arstiabi saamise võimalust neile, keda ei rahulda arsti jutule pääsemise ooteaeg. Patsiendi soovil on võimalik teostada ka üksikuid tasulisi meditsiiniuuringuid (nt ultraheli). Naistearsti esmase vastuvõtu tasu on 50 €, korduva visiidi tasu 35€. Vastuvõtu hinna sisse kuuluvad läbivaatus, raviplaani koostamine, retsepti väljastamine ning lihtsamad analüüsid (vere- ja uriiniproov). Muude uuringute ja analüüside eest tuleb tasuda täiendavalt, seda ka siis, kui teil on kehtiv Haigekassa kindlustus. Tasulise vastuvõtuga seoses tehtud kulutusi Haigekassa isikule tagantjärele ei hüvita. Tasulisele vastuvõtule saab aja kinni panna klienditeeninduse telefonil 7319 100 (8.00-18:00).

ÄMMAEMANDA VASTUVÕTT

Ämmaemanda vastuvõtt toimub Teile etteantud aegadel naistekliinikus Puusepa 8 (C korpus, ruumid 40, 41, 42, 43; G2 korpus ruumid 102, 150), Puusepa 1a (3 korrus ruum 3046) või Tartu Tervisekeskuses (Mõisavahe 34B, ruumid 125, 126).

Naistenõuandla perekeskuses toimuvale ämmaemanda vastuvõtule võite pöörduda, kui:

  • planeerite rasedust ja soovite eelnevat nõustamist,
  • olete rase ja soovite raseduse jälgimiseks arvele tulla,
  • olete sünnitanud ja soovite sünnitusjärgset nõustamist ja läbivaatust,
  • soovite nõustamist ja/või korduvretsepti rasestumisvastaste vahendite osas,
  • soovite teha emakakaelavähi sõeluuringut,
  • soovite rindade kontrolli.

Raseduse normaalse kulu korral on raseduse jälgimine ja nõustamine ämmaemanda pädevuses, soovituslikult toimub sel puhul naistearsti konsultatsioon kaks korda raseduse jooksul. Raseduse kulus probleemide või kõrvalekallete tekkimisel suunab ämmaemand raseda arsti konsultatsioonile, uuringutele või haiglasse. Ämmaemanda esmane vastuvõtt kestab 1 tund, korduvvisiit 30 minutit. 

Enne vastuvõttu pöörduge registratuuri.

Ämmaemanda vastuvõtt Tartu Tervisekeskuses Mõisavahe 34b. Registreerumine telefon: Kabinett 125:  +372 5331 9927; Kabinett 126: +372 5331 9976; Üldregistratuuri telefon: +372 731 9100; Kliinikumi veebilehekülg: www.kliinikum.ee; ePatsient: epatsient.kliinikum.ee: Digiregistratuur: www.digilugu.ee

Perekeskuse protseduuride toas (C korpus, ruum 46), toimub sünnitusjärgne vastsündinute kaalu kontroll, vaktsineerimine, vastsündinu hoolduse nõustamine, imetamise nõustamine ja järelvalve, keisrilõike järgne haavahooldus jne. Täpsemat infot ja registreeruda ( juhul kui Teid pole suunatud otse sünnijärgsest osakonnast) protseduuride toa ämmaemanda vastuvõtule saab telefonil 7319977 (E; K; R 9:00-13:00). Juhul kui Te ei saa  broneeritud ajal tulla või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada telefonil 7319977 ( E; K; R 9:00-13:00) või kirjutage marrit.kanna@kliinikum.ee  Telefonile helistades varuge kannatust, kuna protseduuride teostamise ajal ei ole ämmaemandal võimalik koheselt vastata.

IMETAMISE NÕUSTAMINE

Toimub naistenõuandla perekeskuses Puusepa 8 C korpuse ruumides 39 ja 44 ning Tartu Tervisekeskuses Mõisavahe 34b ruumis 126. Registreerumine ämmaemand- imetamisnõustaja vastuvõtule toimub üldregistratuuri telefonil 7319100 E – R kell 07:30-18:00

Kliinikumi veebilehekülg: www.kliinikum.ee; ePatsient: epatsient.kliinikum.ee: Digiregistratuur: www.digilugu.ee

Juhul kui Te ei saa tulla broneeritud ajal või on vaja aega muuta, siis andke sellest teada üldregistratuuri telefonil 7319099 E-R  kell 07:30-18:00 või kirjutage marrit.kanna@kliinikum.ee

Imetamisalane nõustamine meili teel: imetamine@kliinikum.ee

ANALÜÜSID

Vereanalüüside võtmine toimub Naistenõuandla protseduuride toas (G2 159) E-R kell 8.00-13.00 ja 14.00-19.00  elava järjekorra aulsel. Jälgige, et Teil oleks kaasas analüüsi saatekiri ja ribakoodi kleebis.

Uriini analüüse saab tuua ruumi G2 155 E-R kell 8.00-10.00. Kirjutage katsutile kindlasti analüüsi võtmise aeg ja kuupäev. Uriini analüüs tuleb võimalusel võtta esimesest hommikusest uriinist ja toimetada kliinikumi esimesel võimalusel kuna toatemperatuuril säilib uriin kvaliteetsena 1 tund. Kui selle aja jooksul ei ole võimalik uriini laborisse toimetada, siis säilitage see +2…+8º C juures ja tooge ära hiljemalt 3 tunni jooksul.

KARDIOTOKOGRAAFIA

Kardiotokograafia ruumis (G2 158) toimub sünnieelne loote seisundi hindamine. KTG`le suunab Teid oma ämmaemand või naistearst. Kõhule asetatakse kaks andurit – üks registreerib loote südame sagedust ja teine emaka toonust.  Uuring kestab 20-30 min. 

ULTRAHELI

Nõuandlas on avatud kaks ultrahelikabinetti (G2 163 ja 165). Uuringule registreeritakse vastuvõtu käigus. Rasedad suunatakse tasuta uuringule vastavalt raseduse jälgimise juhendis soovitatule.

Omal soovil 2D ultraheliuuring on tasuline, hind  22€. Pakume  rasedatele ka loote 3D/4D ultraheliuuringu võimalust. Kuna Haigekassa hinnakirjas seda uuringut ei ole, siis on see rasedale tasuline, uuringu hind on 34.50 EUR. 3D/4D uuringuks on sobivaim aeg 24. – 28. rasedusnädalani,  kuid ka sellel ajal võib juhtuda, et lapse asendi tõttu ei ole näost pildi saamine võimalik. Piltide väljatrükke ei tehta, samuti ei ole lubatud uuringu ajal ise pildistada või filmida. 

Uuringule saab registreeruda Kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 7319100.

PSÜHHOLOOGILINE TUGI

Oma hirme üksi jäämise ja toimetuleku ees sünnitusel ning teisi muresid saate jagada ja lahendusi otsida koos raseduskriisi nõustajaga või hingehoidjaga:

• raseduskriisi nõustajad Margit Luiga, Liina Annuk, Maris Raude, Gertrud Saage ja Erle Randala (L. Puusepa 1a, ruum 2065)

• hingehoidja ja perenõustaja Naatan Haamer (Puusepa 8, C korpuses, ruum 37, tel. 5525024)

Viimati uuendatud: 19.01.2024