Ida-Riia ülikoolihaigla delegatsioon külastas Kliinikumi

Reedel, 6. oktoobril külastasid Tartu Ülikooli Kliinikumi Ida-Riia Kliinilise ülikoolikoolihaigla juhid, eesmärgiga vahetada kogemusi ülikoolihaiglate töö juhtimisel ja korraldamisel.

Lõunanaabrite delegatsiooni kuulusid nii Ida-Riia Kliinilise ülikoolihaiga juhatuse liige prof Haralds Plaudis kui ka mitukümmend juhti ja eriala esindajat, kelle vastutada on haiglas lisaks üldisele ravitöö juhtimisele finantsjuhtimine, kvaliteedijuhtimine, patsiendiohutus, IT-lahendused, teadus- ja õppetöö, erakorraline meditsiin, vähiravi, labori ja patoloogia valdkond, haruldaste haiguste valdkond, infrastruktuur, kõnekeskus ja muud valdkonnad.

Kliinikumi ravijuhi dr Liis Salumäe sõnul on rahvusvaheline koostöö kahe riigi ülikoolihaigla vahel jõudnud üksikute struktuuriüksuste omavahelisest mõtetevahetamisest kõrgetasemelise laiapõhjalise kohtumiseni, mis loob aluse edasiseks koostööks erinevates valdkondades.

Ida-Riia Kliiniline ülikoolihaigla on õppebaasiks nii Riia Stradiņš´i Ülikoolile kui Läti Ülikoolile, samuti toimub seal õendustöötajate praktika. Ülikoolihaigla koosneb omakorda viiest kliinilisest keskusest, milleks on Gaiļezers, Läti onkoloogiakeskus, Biķernieki, Läti Infektsioonhaiguste keskus ning Tuberkuloosi ja Kopsuhaiguste keskus. Haiglas töötab rohkem kui 5000 töötajat ning haiglaravi osutatakse aastas 60 000 patsiendile, ambulatoorseid vastuvõtte 840 000 patsiendile.

Teate edastas
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus