Kliinikum alustab õendusabi osakonna patsientide vaktsineerimisega

Tartu Ülikooli Kliinikumi statsionaarse õendusabi osakonnas alustatakse patsientide vaktsineerimist COVID-19 haiguse vastu.

Eestis on seatud esmaseks eesmärgiks vaktsineerida üle 300 000 sihtrühma kuuluva inimese. „Esimesteks vaktsiini saajateks on tervishoiutöötajad, aga ka üle 70-aastased kaasuvate haigustega inimesed ning hooldekodude elanikud ja töötajad,“ selgitas Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf. Ta rõhutab, et riskirühma kuuluvate patsientide esimesel võimalusel vaktsineerimine on prioriteetse tähtsusega, et hoida ära praeguse COVID-19 pandeemia levikut, edasist nakatumise ja haiglaravi vajaduse plahvatuslikku kasvu.

Seetõttu on esimesed patsiendid, kellele kliinikumis COVID-19 vaktsineerimine võimaldatakse, statsionaarse õendusabi osakonnast. Õendusabi osakond on loodud patsientidele, kes on eakad ning krooniliste haigustega ning vajavad õendusprotseduure, sümptomaatilist ravi ja põetust. Patsientide jaoks mõeldud vaktsiinikoguse tagab Eesti Haigekassa.

Paralleelselt riskirühma patsientide vaktsineerimisega COVID-19 haiguse vastu, toimub ka kliinikumi töötajate vaktsineerimine. „8. jaanuariks on kliinikumis vaktsineeritud ligi 1500 tervishoiutöötajat. Meie infektsioonikontrolli teenistuse vaktsineerimismeeskonnad töötavad ka nädalavahetustel ning vaktsiinide lisandumisel on meil võimalik võimekust ka tõsta,“ ütles kliinikumi juhatuse esimees Priit Perens. Ta kinnitas, et kliinikumi tervishoiutöötajatest on enamus avaldanud soovi COVID-19 vaktsineerimiseks. „Tartu Ülikooli Kliinikum on seadnud eesmärgiks võimaldada COVID-19 vaktsineerimine kõikidele kliinikumi töötajatele ning pärast patsientidega kokku puutuvate tervishoiutöötajate vaktsineerimist jõuab järg ka tugiteenistuste töötajateni. Kliinikumi kõikide töötajate vaktsineerimine kaitseb nii töötajat ennast, kolleege kui ka patsiente,“ lausus Priit Perens.

Teate edastas
Helen Kaju, avalikkussuhete büroo
Helen.Kaju@kliinikum.ee
Tel: 5331 9423