Kliinikum alustas immuunpuudulikkusega inimeste COVID-19 lisadoosiga vaktsineerimist

Sellest nädalast vaktsineeritakse Tartu Ülikooli Kliinikumis lisadoosiga immuunpuudulikkusega inimesi – neid, kellel on oma seisundi ja ravi tõttu nõrgenenud immuunsus. Lisadoosi vajadust hindab raviarst sõltuvalt patsiendi haigusseisundist ja tarvitatavatest ravimitest.

Immuunpuudulikkusega inimestel ei pruugi vaktsineerimine COVID-19 vastase vaktsiiniga tagada sama head kaitset nagu terve immuunsusega inimestel, mistõttu nad vajavad vaktsiini lisadoosi. Seetõttu võimaldatakse immunoprofülaktika ekspertkomisjoni otsusega teatud immuunpuudulikkuse seisunditega inimestele COVID-19 vaktsiini kolmandat ehk lisadoosi esmase vaktsineerimiskuuri osana.

Immuunpuudulikkusega inimeste hulka kuuluvad näiteks elundsiirdamisega patsiendid ja immuunsupressiivsel ravil olevad kasvajatega patsiendid. Otsuse lisadoosiga vaktsineerimiseks teeb patsiendi raviarst tema ning arsti soovitusel ja patsiendi nõusolekul väljastatakse lisadoosi tegemiseks saatekiri.

Lisadoosi võib manustada alates 28 päeva möödumisel pärast teist doosi (1-doosilise vaktsiini puhul alates 28 päeva möödumisel pärast esimest doosi). Komisjoni soovitusel kasutatakse immuunpuudulikkusega inimestel lisadoosina mRNA (Pfizer/BioNTech või Moderna) vaktsiine, eelistatult sama tootja vaktsiini, mida on manustatud ka varem.

Tartu Ülikooli Kliinikumis saab vaktsineerida nii aega ette broneerides kui ka ilma broneerimiseta pöördudes L. Puusepa 8 registratuuri. Aega saab broneerida üleriigilises digiregistratuuris ja kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefonil 731 7200 (E–R kell 8:00–18:00). Lisainfo kliinikumi kodulehel ja e-posti aadressil patsiendiinfo@kliinikum.ee

Teate edastas:
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus
Helen.Kaju@kliinikum.ee, tel: 5331 9423