Kliinikum avab [eel]arvamusfestival esimese aruteluala teemal „Kas haigused saavad alguse peast?"

17.-18. mai 2024 toimub Paide Arvamusfestivali eelsündmusena Tartu [eel]arvamusfestival. Arvamusfestivalile omaselt on [eel]arvamusfestival inspireeritud elavast õhkkonnast, põnevatest aruteludest ja innustavatest kohtumistest.

[Eel]arvamusfestivalil on neli aruteluala. Esimese ala avab 17. mail kell 12.00 Tartu Ülikooli Kliinikumi professor Joel Starkopfi juhtimisel arutelu “Kas haigused saavad alguse peast”. Arutelus osalevad dr Andres Lehtmets (Tartu Ülikooli Kliinikumi psühhiaater), dr Reigo Reppo (Tartu Ülikooli Kliinikumi laste- ja noorukite psühhiaater), prof Pille Taba (Tartu Ülikooli Kliinikumi neuroloog) ja dr Le Vallikivi (perearst ja Eesti Aasta Arst 2023).

Ühiselt arutatakse, kui suur on seos pea- ja kehatervise vahel ning kas üldse on haigusi, mis ei ole peast mõjutatud? Kui haigus on diagnoositud, siis kui palju saab inimene ise kaasa aidata selle süvenemisele või leevendamisele?

Festivalile on oodatud külalised igas vanuses nii Tartust kui kaugemalt, et nautida huvitavaid arutelusid ja ise kaasa rääkida koos arvamusliidrite, ekspertide ning eestvedajatega. Tartu [eel]arvamusfestival kuulub Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammi. Rohkem infot festivali kohta leiab siit.