Kliinikum on tudengite jaoks atraktiivne tööandja

Tööandja brändingu agentuur Instar viis 2023. aastal märtsist maini läbi üle-eestilise töötajate tööootuste ja tööandja maine uuringu, kus osales üle 6000 tudengi, kutsekooliõpilase ja töökogemusega inimese majanduse, infotehnoloogia, ehituse, humanitaaria, inseneri, logistika ja teistest valdkondadest. Uuringut viiakse läbi alates 2010. aastast ning 2023. aastal hindasid tudengid 264 Eesti organisatsiooni atraktiivsust. Meditsiinitudengeid osales küsitluses 118, kes hindasid Tartu Ülikooli Kliinikumi atraktiivsuselt teiseks tööandjaks Eestis.

Tunnustuse vastu võtnud ravijuhi dr Andres Kotsari sõnul on Kliinikum tänulik kõikidele tervishoidu tööle suunduvale tulevastele kolleegidele. „Meil on väga hea meel, et noored hindavad Kliinikumi jätkuvalt kõrgelt, pidades meid üheks atraktiivseimaks tööandjaks. Töö ülikoolihaiglas võib küll olla raskem, kuna siin ravitakse Eesti kõige keerulisemaid juhte, ent samas ka kindlasti kõige enam väljakutseid ja arenguvõimalusi pakkuv, mille teekonnal on toetamas kogenud õpetava haigla kolleegid. Aitäh, tudengid!“ lausus dr Kotsar.

5 kõige atraktiivsemat tööandjat meditsiinitudengite arvestuses:

1.            Confido Meditsiinikeskus
2.            SA Tartu Ülikooli Kliinikum
3.            SA Põhja-Eesti Regionaalhaigla
4.            Meliva Qvalitas
5.            AS Ida-Tallinna Keskhaigla

Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi president, Doris Poolamets: Tartu Ülikooli Kliinikum on iga arstitudengi jaoks märkimisväärse tähtsusega koht, tugitala, millele nõjatudes liigume oma õpingutes üha edasi, olgu see koolipingis õpikuid lehitsedes, hooldaja, abiõe või abiarstina tööd tehes. Praktiline kogemus on arstiõpingutes vaieldamatult kõrge tähtsusega, mistõttu oleme ütlemata tänulikud kõikidele Kliinikumi töötajatele, kes sel teekonnal meid nõu ja jõuga toetavad. Teaduspõhisus ja professionaalsus on Kliinikumis alati olnud au sees ning rõõm on tõdeda, et meie, tulevased arstid saame selliselt töökollektiivilt eeskuju võtta. Rõõmustame koos Kliinikumi perega, kes on meid omaks võtnud ning peegeldame oma uhkust atraktiivse tööandja kvaliteedimärgi tunnustusega. Soovime teile palju edu, jõudu ning indu.