Kliinikumi arstide maalid pakuvad galeriis silmailu

Septembrikuus on L. Puusepa 8 peamaja galeriis üles seatud Tartu kunstniku Niina Freibergi maaliklubi õpilaste ülevaatenäitus. Kolm maaliklubi õpilast on Tartu Ülikooli Kliinikumi arstid: dr Ingrid Kull sisekliinikust, dr Ülle Hansson stomatoloogia kliinikust ja dr Mare Kinkar traumatoloogia ja ortopeedia kliinikust.

Lisaks kliinikumi töötajatele on oma tööd üles seadnud ka Heli Väärtnõu-Järv, Ludmilla Sööt  ning Taimi Hanson. Olgugi, et kliinikum palub haiglaravil viibivaid patsiente mitte külastada, pakuvad maalid silmailu nii haiglaravil viibivatele patsientidele kui ka kliinikumi töötajatele.

„Selle näitusega tahame teha sügava kummarduse meie juhendajale, väga heale õpetajale kunstnik Niina Freibergile, kes on vahetu, rahulik, kannatlik ja suure südamega inimene,“ vahendavad õpilased maalinäituse loomise ajendit.

Maalide inspiratsiooniks on olnud elu ise: motiivid loodusest nii Eestimaa koduaedades, saartel, jõe või mere ääres, aga ka kõrvetava päikese käes mägedes Itaalias ja Leedus. Autorite arvates on tööde  juures olnud kõige parem maalimise protsess ise, selle võlu ja mälestused, juhtumised, lõputud naljad ja muidugi lõpptulemusena pildid ise.

Dr Ingrid Kull kutsub maaliklubi tegevust teraapiaks. „Mis on üldse kunst ja kes on kunstnik? Kas tehakse lõuendile või majaseinale? Kas kasutada pintslit või spreivärvi või hoopis kujundatakse omale ilusat koduaeda? Ka lapselapse joonistatud pilt on kunst. Seisame tihti näitustel maalide ees arutades, et mida see kunstnik kujutanud on, mis tema mõtteis oli? Ühele vaatajale meeldib üks pilt, teisele aga teine. Käesoleva näituse pildid on just meie nägemus, meie mõtetega, meie maalitud,“ mõtiskles dr Ingrid Kull.

Näitust saab vaadata kuni 30. septembrini L. Puusepa 8 J-korpuse galeriis.