Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna sissepääs muutub

21. juulist 2022 muutub Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonna (EMO) sissepääs neile patsientidele, kes pöörduvad ise EMOsse.

Nii palutakse patsientidel alates neljapäevast, 21. juulist siseneda osakonda kiirabihalli kaudu, kus on selleks rajatud eraldi sisenemine ning liikumistee. Kliinikumi taristu suurprojektide osakonna projektiinseneri Peep Pitsneri sõnul oli sarnane lahendus kasutusel ka eelmisel aastal. „Muudatuse tulemusel toimub patsientide sisenemine läbi kiirabihalli, kiirabiautode sissesõiduvärava kõrval oleva ukse kaudu. Ohutuse tagamiseks eraldatakse kiirabiautode ja patsientide liikumistee kiirabihalli juures piiretega ning sissepääs varustatakse viitadega,“ selgitas projektiinsener.  

EMO sissepääsu muudatus tuleneb Maarjamõisa meditsiinilinnaku ehitustöödest ning jääb kasutusele mõneks kuuks. Seejärel, aasta lõpus, saavad EMO patsiendid enda käsutusse EMO alalise sissepääsu uues valmivas M-korpuses.

Ümberkorralduse ajal jääb isepöörduvate patsientide parkimiskorraldus samuti vastavalt seni kehtivale, mis on ajutine lahendus ehitustegevuse ajaks. Ehituse valmides on EMO patsientide päralt kahekorruseline maa-alune parkla.
Kiirabiga saabuvate patsientide liikumisloogika püsib senise korralduse alusel.

Kliinikum vabandab ehitustöödest tulenevate võimalike ebamugavuste pärast.

Lisainfo
Peep Pitsner, taristu suurprojektide osakonna projektiinsener
Peep.Pitsner@kliinikum.ee