Kliinikumi patsientidele on loodud tugigrupid

Tartu Ülikooli Kliinikumi vähikeskuses on avatud tugigrupid onkoloogilise ja hematoloogilise haigusega patsientidele ja nende lähedastele. Tugigruppide kohtumistel jagatakse oma haiguse, ravi või elukvaliteediga seotud muresid, hirme ja kogemusi ning saab toetust ja julgustust haigusega toimetulemiseks. Tugigruppe viivad läbi kogemusnõustaja ja psühholoog või kogemusnõustaja ja hingehoidja.

Seni on toimunud juba kaks tugigruppide kokkusaamist. Psühholoog Signe Punniski sõnul, kes samuti osaleb tugigruppide kohtumistel, on tagasiside patsientidelt olnud väga hea, mis kinnitab üksteise toetamise ja kogemuse vahetamise vajalikkust. “Tugigruppidesse on oodatud nii need, kellel on haigus äsja diagnoositud, kui ka need, kes vajavad toetust haigusega toimetulekul või sellest taastumisel. Tugigrupis võib jagada oma kogemusi, aga ei pea. Igas grupis lähtume selle grupi õhustikust ja vajadustest”, lisas Signe Punnisk.

Järgmised tugigrupid onkoloogiliste haigustega patsientidele toimuvad 30. juunil, 21. juulil ja 25. augustil. Hematoloogiliste haigustega patsiente ja nende lähedasi ootame 5. juulil ja 9. augustil.

Tugigruppide kohtumised toimuvad aadressil L. Puusepa 8, ruum E108 (lillepoe kõrval), kell 13.00-15.00.

Lisainfo:
Signe Punnisk, psühholoog
signe.punnisk@kliinikum.ee