Kliinikumi rinnakabinet annab naistele kindlustunde

Kvartali keskuses on avatud Tartu Ülikooli Kliinikumi rinnakabinet, kuhu on vastuvõtule oodatud naised rinna tervise küsimuste ja probleemidega.

„Rinnakabineti töö eesmärk on ennekõike rinnavähi ennetamine, aga ka muude rindadega seotud tervisemurede lahendamine. Kabinetti on oodatud igas vanuses naised, kellel on küsimusi või probleeme rindadega. Näiteks valud rinnas, enesekontrolli käigus märgatud muutused rindade kujus või suuruses, aga ka n-ö leitud tükk rinnas,“ rääkis Tartu Ülikooli Kliinikumi rinnakabineti ämmaemand Anne Ilves.

Rinnakabinetis töötab ämmaemand, kes kuulab ära naise mured, nõustab ja teeb rindade läbivaatuse. „Rinnavähi kahtluse korral saadab ämmaemand naise kohe kliinikumi rinnaultraheli- või mammograafiakabinetti, mis asuvad sealsamas Kvartali keskuses. Pärast uuringut suunatakse aga patsient juba vajadusel edasi rinnaarsti ehk mammoloogi vastuvõtule,“ tutvustas Anne Ilves rinnakabineti tööd.

Rinnakabineti eeliseks on kiirus. „Kabineti töökorraldus võimaldab naisel saada kiirelt oma murele vastus ning probleemile lahendus. Läbi kiirema ligipääsu rinna tervise spetsialisti juurde saame vähendada mammoloogia vastuvõtule ootavate naiste järjekorda ja hoida kokku väärtuslikku aega võitluses vähiga,“ rõhutas Tartu Ülikooli Kliinikumi radioloogiakliiniku juhataja dr Pilvi Ilves. Ta toob välja, et kindlasti tuleks kiiremas korras pöörduda rinna tervist kontrollima, kui ilmnevad rindade muutused – tükk või tihendid rinnas, rinna kuju või suuruse muutused, eritis rinnanibust, punetus, ebamugavustunne. „Rinnavähki on võimalik mammograafiauuringul avastada varases staadiumis, veel enne, kui haigus on tekitanud kaebusi või levima hakanud. Varases staadiumis avastatud rinnavähi puhul võimalik täielik tervenemine,“ ütles dr Ilves.

Vastuvõtule oodatakse naisi igas vanuses, sealhulgas noori neiusid ning eakaid prouasid. Kabinetti saab pöörduda nii saatekirjaga kui ka ilma. Mõlemal juhul on teenus patsiendile tasuta. Vastuvõtule saab aega broneerida etteregistreerimiskeskuse numbril 731 9100 või tulla otse kohale, kus rinnakabineti registratuur leiab kiirelt esimese sobiva aja. Kliinikumi kabinetid asuvad hõlpsalt ligipääsetavas kohas – Kvartali keskuse I korrusel raamatupoe kõrval.


Lisainfo
Anne Ilves, Tartu Ülikooli Kliinikumi rinnakabineti ämmaemand
Anne.Ilves@kliinikum.ee
Tel: 5331 9051

Dr Pilvi Ilves, Tartu Ülikooli Kliinikumi radioloogiakliiniku juhataja
Pilvi.Ilves@kliinikum.ee
Tel: 5331 8300