Kliinikumi tervise töötubadesse on oodatud nii patsiendid kui ka laiem kogukond

Alates 2024. aasta märtsikuust toimuvad Tartu Ülikooli Kliinikumi patsienditeenistuse eestvedamisel tervise töötoad, kuhu on oodatud nii patsiendid, nende lähedased kui ka muu kogukond. Töötubade eesmärk on toetada inimesi oma tervise eest hoolitsemisel.

Tervise töötubades pakuvad Kliinikumi töötajatest erialaspetsialistid tervisenõu erinevatel teemadel ning õpetavad uusi oskusi tervise hoidmiseks ning edendamiseks. Igas töötoas keskendutakse ühele kuni kahele konkreetsele teemale.

Esimene, 14. märtsi töötuba on pühendatud silmade ja kõrva tervisele, kus osalejatel on näiteks võimalus testida oma silmade kuivust ja mõõta silmarõhku. Kõrvakliiniku töötajad jagavad aga teadmisi, mida teha ninaverejooksu korral, kuidas õigesti manustada ninasiseseid ravimeid ja kuidas hooldada nina operatsioonijärgselt. Samuti, mida olulist peavad teadma kuuldeaparaate kasutavad inimesed.

Lisaks praktilistele oskustele on osalejatel võimalik küsida ülikoolihaigla töötajatelt nõu usaldusväärse terviseteabe osas. Näiteks, milliseid infokanaleid usaldada, kuidas ohutult ravimeid tarvitada, kuidas valmistuda haiglasse tulekuks või kuidas ise aktiivselt haiglaravi järgselt oma paranemisele kaasa aidata. 

Kliinikumi töötubadesse on oodatud kõik huvilised – patsiendid, kogukond ning ka Kliinikumi töötajad ning osalemiseks ei ole vaja ette registreeruda. Töötoad toimuvad L. Puusepa 8 maja 1. korrusel E-korpuses lillepoe kõrval, kui ei ole teavitatud teisiti.

Osalejad on oodatud ette saatma ka oma küsimusi, millele nad kindlasti kohapeal vastust saada soovivad, kasutades selleks Kliinikumi Facebooki kanalis vastavat töötoa sündmust või e-posti aadressi patsiendiinfo@kliinikum.ee.

KLIINIKUMI TERVISE TÖÖTOAD

  • 14. märts, kell 11.00–13.00 Silma- ja kõrvatervise töötuba (L. Puusepa 8)
  • 18. aprill kell 11.00–13.00 Südame tervise töötuba (L. Puusepa 8)
  • 30. mai kell 11.00–13.00 Naiste tervise töötuba (L. Puusepa 8 ja Kvartali keskus)
  • 6. juuni kell 11.00–13. Elustamisaparaadi kasutamise töötuba (L. Puusepa 8)
  • 26. september kell 11.00–13.00 Tervisenäitajate töötuba (L. Puusepa 8)
  • 10. oktoober kell 11.00–13.00 Vaimse tervise töötuba (L. Puusepa 8)
  • 16./17. oktoober “Sinu käed päästavad elu” elustamise töötuba (L. Puusepa 8, L. Puusepa 1a)
  • 28. november kell 11.00–13.00 Meeste tervise töötuba (L. Puusepa 8)
  • 9. detsember kell 11.00–13.00 Töötuba “Tervemate jõulude teejuht” (L. Puusepa 8)

Detailsem info iga töökohta lisatakse Kliinikumi Facebooki ja kodulehele

Teate edastas
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus