Kliinikumis algab haiglaravi patsientide rahulolu-uuring

Tartu Ülikooli Kliinikum viib ajavahemikus 3.–30. aprill 2023 läbi rahulolu-uuringu haiglaravil viibivate patsientide sees. Uuringu eesmärk on koguda sisendit haiglaravi kogemuse kohta, mille põhjal arendada järgnevatel aastatel neid valdkondi, mis on patsientide arvates kõige olulisemad.

„Kliinikumis vajab aastas haiglaravi ligi 40 000 patsienti ning oleme väga huvitatud patsientide tagasisidest nii ravi, inimsuhete kui ka füüsilise haiglakeskkonna osas. Rahulolu-uuring aitab hinnata, kui edukad me patsientidele suunatud tegevustes oleme olnud ning kui palju vastasime iga meie patsiendi ootustele. Kui teame patsientide kogemusi ja ootusi, saame planeerida ka edasisi tegevusi patsiendikogemuse valdkonnas,“ lausus Kliinikumi juhatuse liige, õenduse ja patsiendikogemuse juht Ilona Pastarus.

Statsionaarse ravi rahulolu-uuring viiakse läbi iga kahe aasta tagant. 2023. aastal toimub see ajavahemikus 3.–30. aprill. Uuringus osalemiseks palutakse Kliinikumi patsientidel täita paberankeet haiglaravi viimasel päeval. Täidetud ankeedid saab tagastada osakondades olevatesse kogumiskastidesse. Lisaks on võimalik vastata ka nädala jooksul pärast haiglast lahkumist veebiküsimustikule, mille link saadetakse patsiendile pärast haiglast lahkumist e-kirjaga. Siinkohal on oluline, et patsiendid on edastanud Kliinikumile oma e-posti aadressi korrektselt, võimalusel kontrollides edastatud kontakti ajakohasust ka ePatsiendi portaalis. Mõlema küsimustiku täitmine on anonüümne ning selleks kulub kuni 15 minutit.

Lisaks rahulolu-uuringule on patsientide tagasiside oodatud kogu aasta vältel läbi tagasisidesüsteemi. Ambulatoorsetel vastuvõttudel käinud patsientidelt küsime vahetut tagasisidet ka jooksvalt.

Lisainfo:
Ilona Pastarus, juhatuse liige
Ilona.Pastarus@kliinikum.ee, tel: 5331 8411