Kliinikumis alustasid uued arst-residendid

Septembrikuus liitus Tartu Ülikooli Kliinikumiga 84 uut arst-residenti. Koos äsja liitunutega töötab ülikoolihaiglas kokku  300 arst-residenti, mis on ligi kolmandik Kliinikumi arstkonnast. 

Juhatuse liikme, teadus- ja arendustegevuse juhi prof Joel Starkopfi sõnul on arst-residentide osakaal märkimisväärne, neil on kanda oluline ja vastutusrikas roll meie ravitöös. “Kliinikum tervitab uusi kolleege suurima heameelega, innustab täie tõsidusega pühenduma praktiliste oskuste ja teadmiste omandamisele valitud erialal. Arst-õppejõududele soovime püsivust ja rahulikku meelt noorte kolleegide juhendamisel ning teaduspõhiste selgituste jagamisel – vaid õppides ja õpetades saame olla oma eriala parimad professionaalid.”

Residentuuri arendusspetsialist dr Helen Reim toonitas, et residentuuriõpe on magus etapp elus, mil inspiratsioon valitud erialast toidab uudishimu ning uudishimu on omakorda õppimise esimene eeldus. „Tänased arst-residendid töötavad ja õpivad koos meiega, et ravida homseid patsiente. Soovin, et residendid kujundaksid endale residentuuriaastad, mis annavad võimalusi ja teadmisi kujuneda oma erialal just selliseks arstiks nagu olete soovinud. Märgake enda kõrval olevaid haiglakeskkonnas töötavaid kolleege, õppige teineteiselt ning andke võimalus meie arst-õppejõududel olla uhkusega sel teekonnal teie kõrval,“ rääkis dr Reim.

Residentidele sisseelamise sujuvamaks muutmiseks saadetakse sellest sügisest alates residentidele e-kiri, mis sisaldab vajalikku tehnilist informatsiooni tööleasumiseks Kliinikumis, samuti on väljatöötamisel residentidele suunatud tõenduspõhise kirjanduse praktilise kasutamise veebikursus ning jätkuvad arst-õppejõududele suunatud õpetamise metoodika kursused, kus peamine tähelepanu on suunatud kliinilises situatsioonis õpetamisele.