Kliinikumis kehtib tänasest roheline ohutase

Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisijuhtimismeeskond kinnitas täna, 28. juunil rohelise COVID-19 ohutaseme, mis taastab peaaegu täies mahus pandeemia-eelse olukorra haiglaruumides.

„Kauaoodatud hetk, mil haigestumine on vähenenud, on käes. Eesti nakatumiskordaja ehk viimase 14 päeva haigestumus 100 000 inimese kohta on 33,6. Haiglaravi vajab üle Eesti COVID-19 tõttu 34 patsienti ning neist 2 isolatsiooni vajavat patsienti viibivad kliinikumis, mis võimaldab meil leevendada piiranguid ning normaliseerida osakondade töö,“ selgitas kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht prof Joel Starkopf.

Tartu Ülikooli Kliinikumis säilib rohelise ohutaseme juures kätehügieeni kohustus kõikidele ning maskikandmise nõue tervishoiutöötajatele ja üliõpilastele lähikontaktis patsientidega. „Patsientidel ei ole vajalik kirurgilise maski kandmine avalikes ruumides ning taas on lubatud ka patsientide külastamine, ent palume selle vajaduse hoolikalt läbi mõelda,“ sõnas prof Starkopf.

Professor Starkopf lisab, et olenemata haiglaravi vajavate COVID-19 patsientide märkimisväärsest langusest, tuleb valvas olla Ida-Virumaa olukorra suhtes. „Ettevaatusabinõuna jätkame esialgu nende Ida-Virumaa statsionaarsete ja päevakirurgia patsientide SARS-CoV-2 testimisega, kes ei ole vaktsineeritud või kui COVID-19 diagnoosimisest on möödas rohkem kui 8 kuud või kui raviarst seda sümptomitest tulenevalt otsustab,“ rääkis kriisijuhtimismeeskonna juht.

Roheline ohutase võimaldab lõpetada töö ka kliinikumi kriisijuhtimismeeskonnal. „Loodan väga, et Eesti vaktsineerimistempo jätkub samas rütmis, mis võimaldab meil sügisele vastu minna oluliselt kindlamana kui aasta varem. Tänan kriisijuhtimismeeskonda, kõiki kliinikumi töötajaid ning meie mõistvaid patsiente teekonna eest, mis algas 2020. aasta märtsis. Oleme üheskoos taaskord ületanud COVID-19 ühe laine. Järgmiste lainete raskusastmed sõltuvad suuresti kogu Eesti kogukonna käitumisest,“ ütles professor Starkopf.

Lisainfo:
Prof Joel Starkopf
Joel.Starkopf@kliinikum.ee
Tel: 5331 8400