Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu uued ravikorpused saavutasid tipukõrguse

30. septembril peeti Tartu Ülikooli Kliinikumi Maarjamõisa meditsiinilinnaku III ehitusjärgu uute ravikorpuste sarikapidu, mis sümboliseerib ehitustegevuse olulist vaheetappi.

Meditsiinlinnaku III ehitusjärgus ehitatakse L. Puusepa 8 hoonete kompleksile juurde kuue maapealse korrusega M-korpus, millest saab uus lastehaigla. Samal ajal valmib ka uus C-korpus, mille ehitamiseks vana hoone lammutati. Neljakorruselisse C-korpusesse seatakse sisse uus operatsiooniplokk ja kõrvakliinik, samuti hakatakse seal tegelema naistekliiniku perekeskuse külastajate ning näo- lõualuudekirurgia eriala patsientidega.

Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi sõnul oodatakse ravikorpuste valmimist pikisilmi. „Lastehaigla uue maja valmimine ning kõrvakliiniku kolimine uude meditsiinilinnakusse korpusesse on oodatud hetk nii patsientide kui ka meie töötajate poolt. Oleme tänulikud ehitajale ja kõikidele teistele osapooltele, kes on panustanud meditsiinilinnaku ehitamisse viimastel keerulistel, nii ühiskonda kui tervishoidu tabanud aastatel,“ lausus Priit Perens.

„Samaaegselt kahe korpuse ehitamine toimiva haigla keskkonnas on ehitusmeeskonnale suur väljakutse. Ja kui lisada siia hetkel maailma majanduses aset leidev ulatuslik materjalitarnete defitsiit ning jätkuva pandeemia keskkond, kirjeldab see hästi meie ees seisva ülesande komplekssust“, kommenteeris Nordecon AS juhatuse esimees Gerd Müller. „Hea kindel tunne on aga, et oleme töödega kenasti graafikus ning Nordeconi ja Embachi ühine objektimeeskond koos meie heade partneritega on heas tempos edasi toimetamas.“

Sarikapeo sümbol – pärg – oli ehitaja poolt asetatud tulevase lastehaigla ehk M-korpuse katusele. Pärja tõid alla Tartu Ülikooli Kliinikumi projektijuht Toomas Kivastik ja AS Nordeconi projektijuht Rauno Rausk.   

Tartu Ülikooli Kliinikumi M-korpuse brutopinna suurus on ligikaudu 20 000m2 ning C-korpusel 13 600m2. Uued ravikorpused valimivad 2022. aasta lõpus ning nende eeldatav kogumaksumus koos seadmete ja mööbliga on ligikaudu 70 miljonit eurot, mida kaasrahastatakse Euroopa Liidu poolt Euroopa  Regionaalarengu Fondist projekti „SA Tartu Ülikooli Kliinikumi juurde- ja ümberehituse III ehitusetapp“ (struktuuritoetuse riikliku registri tunnusnumber 2014-2020.2.04.17-0071) raames. Kliinikum sõlmis uute korpuste ehitustööde peatöövõtulepingu AS-ga Nordecon 6. juulil 2020. aastal, kes osales hankel ühispakkumisega koos tütarettevõttega Embach Ehitus. Ehitusprojekti koostasid Sweco Projekt AS ja Architecture Workshop Finland OY.

Videoklippi III ehitusjärgu ehitustöödest saab vaadata kliinikumi Youtube kanalil.


Lisainformatsioon:
Helen Kaju, Tartu Ülikooli Kliinikumi kommunikatsioonijuht
Tel: 5331 9423, e-post: Helen.Kaju@kliinikum.ee

Mirjam Mikkin, Nordecon AS kommunikatsioonijuht
Tel: 512 7388, e-post: Mirjam.Mikkin@nordecon.com