Prindi

VEEBIPÕHINE SÜNNIEELNE JA SÜNNIJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

E-kirja aadress: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

(Seoses puhkusel viibimisega 19.10-27.10  vastatakse esimesel võimalusel)

 

SÜNNIEELNE ETTEVALMISTUS
Perekool

Rasedate ettevalmistus rinnaga toitmiseks toimub naistekliiniku perekoolis, kus toimuvad vastavateemalised loengud ja vestlusringid. Loengutele ja vestlusringidele registreerumine toimub kliinikumi naistekliiniku kodulehel interneti teel.
Loengute kava kuvatakse ja registreerumine loengutesse algab iga kuu esimesel tööpäeval.
Loeng „Imetamine“ ja rinnaga toitmist käsitlev vestlusring on osalejale tasuta.
Loengud ja vestlusringid toimuvad perekooli ruumis (L. Puusepa 8, G2 korpus, ruum 152) või perekeskuse õpperuumis (L. Puusepa 8, C korpus, ruum 104) kui pole märgitud teisiti.
Loengusse või vestlusringile tulles palume üleriided jätta garderoobi ja võimalusel mitte hilineda.
Lisainfot loengute ja vestlusringide kohta saate aadressil: https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/perekool-info
E-R kell 09.00–12.00, tel. 53319051
või meili teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (seoses puhkusel viibimisega 19.10-27.10  vastatakse esimesel võimalusel)

 

IMETAMINE SÜNNITUSJÄRGSES OSAKONNAS

Last tuleb toita vähemalt 8 korda ööpäevas. Teda tuleb äratada toitmiseks vähemalt iga 3 tunni järel juhul kui laps ise varem söömiseks ei ärka. Esimestel päevadel on oluline äratada last ka öösel iga 3 tunni järel juhul kui ta ise söömiseks varem ei ärka. Regulaarne ööpäevaringne toitmine on oluline piima tootmise käivitumiseks ja aitab ära hoida tugeva piimapaisu. Toitmisel tuleb jälgida õiget imemisvõtet ja asendit. Abi vajadusel või küsimuste korral pöördu alati julgelt oma palati ämmaemanda poole.

Suureks abiks on raamatukesega "Vastsündinu esimesed päevad" tutvumine ja selle täitmine. Raamatukese saate, kas sünnitus- või sünnijärgsesosakonnas. Sinna saate märkida info nii lapse söötmise kohta kui sellega seoses tekkinud küsimused. Kõikidele imetamist puudutavatele küsimustele ja muredele saate vastused oma palati ämmaemandalt.

Edaspidise eduka imetamise eesmärgil antakse murede korral lapsele eelnevalt väljasõõrutatud rinnapiima või lisapiima süstlast või topsist. Lutipudelit kliinikus ei kasutata.

 

SÜNNITUSJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

LISAKS VEEBIPÕHISELE IMETAMISNÕUSTAMISELE ON KLIINIKUMIS JÄRGMISED NÕUSTAMISE VÕIMALUSED:

1. Kliinikumi naistekliiniku ämmaemand-imetamisnõustajatevastuvõtule registreerumine toimub:

Imetamisnõustaja telefonil nõustamist ei toimu kuna samal ajal toimuvad nõustamised kohapeal ing see häirib nii patsienti kui toimuvat nõustamist.

Vastuvõtt toimub kliinikumi naistekliiniku perekeskuses (L. Puusepa 8, C korpus, ruum 102). Vastuvõtu pikkus kuni 60min.

Juhul kui Te ei saa broneeritud ajal tulla, siis andke sellest kindlasti teada, sest nii annate võimaluse teistele. Aja tühistamine:

2. Kui haiglast lahkudes on Teid tagasi kutsutud imetamise edukuse hindamiseks Kliinikumi naistekliiniku perekeskuse protseduuride tuppa ( L.Puusepa 8, C korpus, ruum 101) kuid Te ei saa tulla või soovite teist aega, siis andke sellest teada protseduuridetoa telefonil 7319977  E-R kell 09.00–13.00 või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. (seoses puhkusel viibimisega 19.10-27.10  vastatakse esimesel võimalusel)andes nii võimaluse teistele.

 

3. Kliinikumi lastekliiniku imetamisnõustaja (Juta Ernits) vastuvõtule E ja K 10:00–11:00 ( Lunini 6, III korrus, kabinet B 305 ) registreerumine ja nõuandeid rinnaga toitmiseks saab E–R telefonil 53 319018

https://www.kliinikum.ee/lastekliinik/vastuvotuajad/2-uncategorised/20-imetamisnoustaja

 

4. SIET imetamise tugirühm. Kõik imetamist (taas) alustada, jätkata või lõpetada soovivad emad on teretulnud, nii üksinda kui koos lapsega tugirühma poolt korraldatavatesse vestlusringidesse. Kui vajad imetamisnõustajat koju ( https://www.siet.ee/noustajad/ ) või rohkem infot vestlusringide kohta, siis vaata kodulehte https://www.siet.ee/ 

 

5. Tartu Tervishoiu Kõrgkool. https://www.nooruse.ee/teenused/imetamisnoustamine

 

6. Imetamisnõustaja koduvisiit Tartus - Anni Pilvar. Täpsem info: https://www.facebook.com/pg/imetamisnoustamine/about/

 

 

MEELESPEA!

Nõustamisele tulles palume anda üleriided kliinikumi garderoobi.

Proovitoitmise õnnestumiseks proovige enne nõustamisele tulekut võimalusel last mitte toita 1,5-2 tundi.

Riietuge mugavalt.

Nõustamisele tulles võtke endale kaasa veepudel ja lapsele tagavara mähe ning riided.

Võimalusel võtke kaasa juba eelnevalt kirja pandud küsimused, mured, märkmed, lapse toitmise graafik (soovi korral oma isiklik imetamispadi).