Prindi

VEEBIPÕHINE SÜNNIEELNE JA SÜNNIJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

E-kirja aadress: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vastused saadetakse otse küsijale 1-3 tööpäeva jooksul. Juhul kui mingil põhjusel vastuse edastamine osutub edasitoimetamatuks (nt. viga kontaktis, täis postkast), siis pannakse vastus üles imetamisnõustamise "Vastused" rubriiki.

Soovituslik on küsimuse edastamisel lisada oma kontakt telefon, et vajadusel korrektse vastuse andmiseks esitada täiendavaid küsimusi või täpsustada üle e-maili aadress.

Lähtuvalt küsimusest ja/või murest lepitakse vajadusel kokku aeg imetamisnõustamiseks kohapeal - naistekliiniku perekeskuses  imetamisnõustamise ruumis (L. Puusepa 6, 1 korrus, ruum 4).

 

TELEFONITSI  IMETAMISNÕUSTAMINE

Oma küsimusi esitada ja muresid jagada saate imetamisnõustaja telefon 53319096 E, K, R kell 10-14:00 . Helistamisel palume varuda kannatust, sest nõustaja võib viibida samal ajal sünnitusjärgse osakonna palatis teist noort ema ja vastsündinut rinnaga toitmisel aitamas.

 

SÜNNIEELNE ETTEVALMISTUS
Perekool 

Rasedate ettevalmistus rinnaga toitmiseks toimub naistekliiniku perekoolis, kus toimuvad vastava teemalised videoloengud. Registreerumine neile toimub kliinikumi naistekliiniku perekooli kodulehel interneti teel.
Lisainfot videoloengute  kohta saate aadressil: https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/perekool-info
E-R kell 09.00–12.00, tel. 53319051 või meili teel: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

IMETAMINE SÜNNITUSJÄRGSES OSAKONNAS

Last tuleb toita vähemalt 8 korda ööpäevas. Teda tuleb äratada toitmiseks vähemalt iga 3 tunni järel juhul kui laps ise varem söömiseks ei ärka. Esimestel päevadel on oluline äratada last ka öösel iga 3 tunni järel juhul kui ta ise söömiseks varem ei ärka. Regulaarne ööpäevaringne toitmine on oluline piima tootmise käivitumiseks ja aitab ära hoida tugeva piimapaisu. Toitmisel tuleb jälgida õiget imemisvõtet ja asendit. Abi vajadusel või küsimuste korral pöördu alati julgelt oma palati ämmaemanda poole.

Suureks abiks on raamatukesega "Vastsündinu esimesed päevad" tutvumine ja selle täitmine. Raamatukese saate, kas sünnitus- või sünnijärgsesosakonnas. Sinna saate märkida info nii lapse söötmise kohta kui sellega seoses tekkinud küsimused. Kõikidele imetamist puudutavatele küsimustele ja muredele saate vastused oma palati ämmaemandalt.

Edaspidise eduka imetamise eesmärgil antakse murede korral lapsele eelnevalt väljasõõrutatud rinnapiima või lisapiima süstlast või topsist. Lutipudelit kliinikus esimese valikuna ei kasutata.

 

SÜNNITUSJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE KLIINIKUMIS 

LISAKS VEEBIPÕHISELE IMETAMISNÕUSTAMISELE ON KLIINIKUMIS JÄRGMISED NÕUSTAMISE VÕIMALUSED:

1. Kliinikumi naistekliiniku ämmaemand-imetamisnõustajate (Anni Pilvar, Gertrud Saage, Jekaterina Kalamees, Karolin Köörna, Irina Kuropatkina)vastuvõtule registreerumine toimub:

Vastuvõtt toimub kliinikumi naistekliiniku perekeskuses aadressil L. Puusepa 6, I korrus, ruum 4. See on kahekordne kaunis hoone, mis asub kliinikumi peahoone kõrval. Sisenemine hoonesse toimub Puusepa 8 poolselt maja küljelt (EMO parkla poolt tulles) liftiga NR 2. Lifti juurde pääsemiseks tuleb vajutada klaasboksi fonulukku ja öelda valvurile oma nimi ning et tulete perekeskusesse vastuvõtule. Valvur avab ukse ja pääsete lifti juurde. Liftis vajutage nuppu 1, mis viib Teid 1 korrusele. Liftist väljudes tuleb pöörata paremale ja oletegi kohal. 

Vastuvõtu pikkus kuni 60min.

Juhul kui Te ei saa broneeritud ajal tulla, siis andke sellest kindlasti teada, sest nii annate võimaluse teistele. Aja tühistamine:

 

2. Naistekliiniku perekeskus:

Kui haiglast lahkudes on Teid tagasi kutsutud imetamise edukuse hindamiseks Kliinikumi naistekliiniku perekeskuse protseduuride tuppa (L.Puusepa 8, G2 korpus, ruum 152) kuid Te ei saa tulla või soovite teist aega, siis andke sellest teada protseduuridetoa telefonil 7319977  E-R kell 09.00–13.00 või kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.  andes nii võimaluse teistele.

 

3. Kliinikumi lastekliiniku imetamisnõustaja (Juta Ernits) vastuvõtule E ja K 10:00–11:00 ( Lunini 6, III korrus, kabinet B 305 ) registreerumine ja nõuandeid rinnaga toitmiseks saab E–R telefonil 53 319018

https://www.kliinikum.ee/lastekliinik/vastuvotuajad/2-uncategorised/20-imetamisnoustaja

  

 

MEELESPEA!

Proovitoitmise õnnestumiseks proovige enne nõustamisele tulekut võimalusel last mitte toita 1,5-2 tundi.

Riietuge mugavalt.

Nõustamisele tulles võtke endale kaasa veepudel ja lapsele tagavara mähe ning riided.

Võimalusel võtke kaasa juba eelnevalt kirja pandud küsimused, mured, märkmed, lapse toitmise graafik (soovi korral oma isiklik imetamispadi).