Kuuldeaparaadi sobitamine

Kuuldeaparaadi sobitamiseks palume Teil broneerida vastuvõtuaeg kõrvakliiniku sekretäri telefonil 7319 478.

Vastuvõtul sobitatakse Teile vastavalt Teie vajadustele ja võimalustele kõige sobivam kuuldeparaat (kuuldeaparaatide nime- ja hinnakirja näete kliinikumi kodulehel rubriigis Patsiendile – Teenused – Kliinikumi tasuliste teenuste hinnakiri – VI Kuulmise ja kõnestamise kuulmistehnilised abivahendid).  Vastuvõtt kestab umbes 45 minutit.

Sobitamiseks pannakse Teie kõrva väike tuub ja mõõdetakse heli lävesid Teie kõrvas, et programmeerida aparaat sobivaks Teie kõrvaakustikale ja kuulmislangusele. Arvesse võetakse ka Teie kuulmistesti tulemusi ja Teie enda kommentaare.

Kuuldeaparaadi helitugevust on Teil endal võimalik vähesel määral muuta. Lisainfot selle kohta saate vastuvõtul. Samuti on võimalik aparaadile seadistada lisaprogramme, mis lihtsustavad kuulmist erinevates situatsioonides: näiteks muusika kuulamine või müra vähendamine Programme saate küsida samuti vastuvõtul.

Vastuvõtu ajal näidatakse Teile kuidas aparaati hooldada, patareisid vahetada, (vajadusel) nuppe vajutada ja kuidas aparaati ise kõrva panna. Teile antakse ka kaasa kasutusjuhend, kus on kõik õpetused sees.

Patareisid saate osta apteekidest või abivahendite poest. Kõrvaotsikuid saate osta vaid abivahendite poest.

Peale esimest vastuvõttu on Teil alati võimalik tagasi tulla, kui aparaat vajab ümberseadistamist või kui avastate, et aparaadiga on midagi viga. Selleks saate broneerida aja kõrvakliiniku sekretäri telefonil 731 9478.

Kuuldeaparaadi garantii on 1 aasta.