Rinnaga toitmise nõustamine

SÜNNIEELNE ETTEVALMISTUS

Perekool

Rasedate ettevalmistus rinnaga toitmiseks toimub naistekliiniku perekoolis, kus toimuvad vastavateemalised loengud ja vestlusringid. Loeng „Imetamine“ ja rinnaga toitmist puudutav vestlusring on osalejale tasuta.

Loengutele ja vestlusringidele registreerumine toimub kliinikumi naistekliiniku kodulehelt „Perekooli“ rubriigist interneti teel. Loengute kava kuvatakse ja registreerumine loengutesse ja vestlusringi algab iga kuu esimesel tööpäeval. Loengusse või vestlusringile tulles palume olla terve, jätta üleriided garderoobi ja võimalusel mitte hilineda. Lisainfot saate naistekliiniku kodulehelt rubriigist “Perekool“.

Ämmaemanda vastuvõtt

Muresid jagada ja küsimusi esitada saate ka oma ämmaemandale perekeskusesse vastuvõtule tulles. Vajadusel oskab ta teid juhendada või edasi suunata.

SÜNNITUSJÄRGNE IMETAMISNÕUSTAMINE

 1. Naistekliiniku veebipõhine imetamisnõustamine on kättesaadav aadressil: https://www.kliinikum.ee/naistekliinik/et/kontakt-ja-vastuvotud
 2. Kliinikumi naistekliiniku perekeskuse protseduuridetoas toimuvale ämmaemanda poolt läbiviidavale varasele (kuni 2 nädalat peale sünnitust) imetamise nõustamisele tulekuks on vajalik etteregistreerimine haiglast lahkumisel sünnitusjärgse osakonna ämmaemanda poolt või juba kodunt perekeskuse protseduuridetoa telefonil 731 9977 E,T,K,R kell 09.00–13.00. Helistamisel palume varuda kannatust, sest ämmaemand on hõivatud protseduuridega.
 3. Naistekliiniku imetamisnõustamise ruumis toimuvale ämmaemand-imetamisnõustaja vastuvõtule tulekuks on vajalik eelnev registreerumine, milleks on kolm võimalust:
  • etteregistreerimiskeskus tel 731 9100 E–R kell 08.00–18.00
  • perekeskuse protseduuridetuba tel 731 9977 E,T,K,R kell 09.00–13.00
  • ämmaemand–imetamisnõustaja tel 5331 9096 E–R kell 11.00–14.00
   Perekeskuse või imetamisnõustaja telefonil helistamisel palume varuda kannatust, sest samal ajal võivad toimuda nõustamised.
 4. Lastekliiniku imetamisnõustaja vastuvõtule registreerumine ja nõuandeid rinnaga toitmiseks saab: E–R 8.00–14.00 tel 5331 9018 ja aadressil: https://www.kliinikum.ee/lastekliinik/vastuvotuajad/2-uncategorised/20-imetamisnoustaja

Sünnitusjärgse koduvisiidi soovi korral (sünnitusjärgne taastumine ja rinnaga toitmise järelvalve esimese 2 nädala jooksul peale sünnitust) registreerumine E, T, K, R telefonil 731 9977 kell 09.00–13.00. Koduvisiidi teostab sünnitusosakonna ämmaemand Tartu linna piires.
Varases sünnitusjärgses perioodis (6–8 nädalat sünnitusjärgselt) saate nõustamiseks pöörduda perekeskusesse oma ämmaemanda vastuvõtule.

MEELESPEA!

Nõustamisele tulles palume anda üleriided kliinikumi riidehoidu.

Proovitoitmise õnnestumiseks proovige enne nõustamisele tulekut võimalusel last mitte toita 1,5–2 tundi.

Riietuge mugavalt.

Nõustamisele tulles võtke endale kaasa veepudel ja lapsele tagavara mähe ning riided.

Võimalusel võtke kaasa juba eelnevalt kirja pandud küsimused, mured, märkmed, lapse toitmise graafik (soovi korral oma isiklik imetamispadi).

Ootame Teid perekeskuses!

Koostatud: TÜK naistekliiniku perekeskuses
03/2019