Patsiendiohutuse päeva raames avatakse kliinikumis ämmaemanda nõuandeliin

17. septembril tähistatakse rahvusvahelist patsiendiohutuse päeva. Maailma Terviseorganisatsioon on sellel aastal seadnud selle päeva keskmesse ohutu emadushoolduse ning emade ja vastsündinute tervise. Kuigi Eesti sünnitusabi näitajad on Euroopa parimate seas, on siiski oluline teadvustada tõenduspõhise ja turvalise abi kättesaadavuse vajadust last ootavale naisele ja sündinud lapsele.

Kliinikumis on aastate jooksul tehtud palju, et tagada emale, perele ja uuele ilmakodanikule turvaline ning peresõbralik sünnitusabi: loodud on iseseisvad ämmaemandusabi teenused, teenustele on järjest enam kaasatud pereliikmeid, pakutakse koduvisiite ja imetamisnõustamist, koolitakse peresid perekooli loengute kaudu ning avatud on patsiendiohutusjuhtumite teavitamise võimalus. Kuigi COVID-19 pandeemia on seadnud oma piirangud perekesksusele ja suurendanud seeläbi ämmaemanda toetuse olulisust, on ka sellel perioodil olnud eesmärgiks sünnitaja ja beebi ohutus.

Kliinikumi ämmaemandad soovivad olla peredele veelgi lähemal ja pakkuda abi ka siis, kui tavapärased vastuvõtud on suletud, aga mure enda või beebi tervise pärast suur. Selleks avavad meie ämmaemandad nõuandeliini, kuhu võib pöörduda kõikide küsimustega, mis seotud pereplaneerimise, raseduse, sünnituse, sünnitusjärgse perioodi, beebi ja imetamisega. Nõuandeliin jääb esialgu avatuks septembri lõpuni. Sellel perioodil selgitatakse teenuse vajalikkus ja pöördumise põhjused ning vajadusel jätkatakse nõuandeliini teenuse pakkumist.

Kliinikumi ämmaemand annab nõu telefoninumbril 731 7500.
Nõuandeliin on esialgu avatud 17. –30. septembril, tööpäevadel kell 19:00–22:00 ja nädalavahetustel kell 14:00–22:00.