President Kersti Kaljulaid tunnustas kliinikumi töötajaid Aasta Õe ja Aasta Hooldustöötaja tiitlitega

President Kersti Kaljulaid andis eilsel rahvusvahelisel õdede päeval üle Aasta Õe ja Aasta Hooldustöötaja tiitlid. Esmakordselt valiti aasta õeks kaks õde – Tartu Ülikooli Kliinikumi õendusabi osakonna juhataja Angelika Lall ja Valga haigla kiirabi õe-brigaadijuhi Marje Rebane. Aasta Hooldustöötajaks valiti Tartu Ülikooli Kliinikumi COVID-19 intensiivravi osakonna hooldaja Margit Hünnonen.

Aasta õde tiitli laureaat Angelika Lall on töötanud Tartu Ülikooli Kliinikumis õena 31 aastat. Töö erinevates valdkondades on andnud talle suurepärased teadmised, oskused ja kogemused, mida ta on jaganud nii elanikkonna kui ka kolleegidega. Angelika Lalli tööalastest saavutustest väärib märkimist Tartu Ülikooli Kliinikumi taastus- ja järelravi osakonna töö käivitamine 2002. aastal. Samuti on ta andnud suure panuse iseseisva statsionaarse õendusabiteenuse arendamises nii Kliinikumis kui ka kogu vabariigis. Hetkel töötab ta Tartu Ülikooli kliinikumis statsionaarse õendusabi osakonna juhatajana. Angelika on õe elukutset alati kõrgelt hinnanud ning innustanud ka noori kolleege empaatiliselt mõistma ja toetama nii patsiente kui ka nende lähedasi.

Aasta hooldustöötaja tiitli laureaat Margit Hünnoneni on toonud hooldustöö juurde isiklik kogemus. Lähedase hooldamine viis ta õppima hooldustöötajaks, mis on tema tööks olnud viimased kuus aastat. Lisaks põhitööle panustab ta ka uute ja praeguste hooldustöötajate õpetamisesse. Ta on oma töös nii hea, et võitis üle-eestilise kutsemeistri võistluse “Noormeister 2017”. Tema imeline empaatiavõime on kaugele tuntav. Tal on hea omadus säilitada inimlikkus ka kõige ekstreemsemates olukordades ning see on silma jäänud nii kolleegidele kui ka patsientidele. Hetkel töötab Tartu Ülikooli Kliinikumi esimeses COVID-19 intensiivravi osakonnas ehk kõige raskemas seisus haigetega.

Aasta Õe ja Aasta Hooldustöötaja tiitli laureaadid valib Eesti Õdede Liidu volikogu salajasel hääletusel. Kandidaate saavad esitada kõik Eesti Õdede Liidu liikmed. Hinnatakse koostöövalmidust, toimekust, abivalmidust, panust EÕL tegevusse ja elanikkonnale.

Kliinikum õnnitleb laureaate ning tänab neid panuse eest õenduse ja hoolduse valdkonda!