Pressiteade: Kliinikum avab Kvartali keskuses vaktsineerimiskabineti

1. oktoobrist avab Tartu Ülikooli Kliinikum uutes Kvartali keskuse vastuvõtukabinettides täiendava võimaluse vaktsineerida COVID-19 vastu.

„Kliinikumi vaktsineerimismeeskond on taganud seni väga laiaulatusliku teenuse kättesaadavuse läbi vaktsineerimiskeskuse erinevate võimaluste – nii kliinikumis, vaktsineerimiskeskuses kui ka erinevate mobiilsete väljasõitude kaudu. Tänaseks on meie töötajate poolt tehtud ligi 139 000 vaktsiinidoosi, mis on märkimisväärne panus kogu Tartumaa vaktsineerimise hõlmatuse arvestuses,“ lausus Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht dr Andres Kotsar.

Sooviga pakkuda inimestele jätkuvalt võimalikult mugavaid võimalusi vaktsineerimiseks, alustab Kvartali keskuses 1. oktoobrist vaktsineerimiskabinet. „Et inimeste igapäevatoimingute liikumisteed kulgevad õhtuti ning nädalavahetustel sageli kaubanduskeskuses ja selle läheduses, on oluline pakkuda seal ka võimalust oma tervise kaitsmiseks läbi vaktsineerimise,“ lisas kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder. Ta lisab, et COVID-19 vastu vaktsineerimine kolmanda laine ja sügis-talvise perioodi alguses võimaldab ennetada raskeid haigestumisi olulisel määral.

TTK Kultuurikeskuse OÜ juhatuse liikme Kaire Krevaldi sõnul muudab vaktsineerimiskeskus Kvartali teenuseid veelgi mitmekesisemaks. “Loodame, et iga seni vaktsineerimata külastaja või kesklinnas viibija saab nüüd eriti mugavalt poeskäigu ja paljude meditsiiniteenuste kõrval ka teha kaitsesüsti COVID-19 vastu,“ ütles Kaire Krevald.

Kvartali kabinettides on vaktsineerimine avatud tööpäevadel kell 16:00–19:00 ja nädalavahetustel kell 12:00–16:00 ning soovijatel on võimalik vaktsineerida nii aega ette broneerides kui ka ilma. Kasutusel on kahedoosiline Pfizeri ja ühedoosiline Jansseni COVID-19 vaktsiin. Aega saab vaktsineerimiseks broneerida üleriigilises digiregistratuuris või kliinikumi etteregistreerimisekeskuse telefonil 731 7200.

Kliinikumi Kvartali keskuse kabinetid asuvad I korrusel raamatupoe kõrval. Vaktsineerimist viib läbi kliinikumi kõrge pädevusega vaktsineerimismeeskond, kes tagab ka tavapärase 15-minutilise vaktsineerimisjärgse jälgimise. Lisaks vaktsineerimisekabinetile tegutseb Kvartalis 2. septembril avatud rinnakabinet, silmakabinet ning hambaröntgeni kabinet.

Lisainfo:
Tiina Teder, Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator
Tiina.Teder@kliinikum.ee
Tel: 5331 8490