Proua Sirje Karis tutvus Kliinikumi sünnitusosakonnaga

Tartu Ülikooli Kliinikum võõrustas 22. detsembril presidendi abikaasa Sirje Karist ning proua Laine Randjärve, kes andsid Sünnitusmajade Fondi esindajatena üle 7000 euro suuruse kingituse.

Sünnitusmajade Fondi heade annetajate abiga kogutud raha eest ostab Kliinikumi naistekliiniku sünnitusosakond juurde nii vastsündinu soojenduslambi kui ka Apgari kellasid. „Sünnitusmajade Fond teeb tänuväärset tööd, võimaldades meil läbi täiendavate seadmete muuta oma igapäevatööd veelgi kiiremaks ning mugavamaks. Annetades annab iga inimene endast ära tükikese headust ning meie saame selle omakorda soojenduslambi kaudu konventeerida päris soojuseks, mida vajavad sündimise järgselt väikesed ja õrnad ilmakodanikud,“ lausus tänulikult naistekliiniku juht prof Kristiina Rull.

Sünnitusmajade Fondi patroon Sirje Karis ja juhatuse liige Laine Randjärv tutvusid Kliinikumis nii naistekliiniku sünnitusosakonnaga kui ka lastekliiniku neonatoloogia ja lasteintensiivravi osakonnaga. Osakondades tutvustati külalistele Kliinikumi igapäevatööd, aga ka olukordi, mil erinevate erialade spetsilistidel tuleb teha väga kiireid otsuseid ning operatiivset meeskonnatööd. Selleks, et väikesed patsiendid saaks parima võimaliku ravi.

„Lapseootus ja sellele järgnev aeg on eriline, kus meie keskele sünnib uus elu. Iga sünd on ime, kuid sünnituse turvaliseks kulgemiseks võivad olla soojenduslamp ja Apgar kell hädavajalikud. Loodan, et tänu soetatud aparaatidele sünnib siin majas veelgi rohkem tillukesi imesid, kes Eesti elu edendama hakkavad“, sõnas proua Sirje Karis.

Jõulutunnel ja Sünnitusmajade Fond

Ka ETV heategevuslik “Jõulutunnel” pöörab koostöös Sünnitusmajade Fondiga sel aastal pilgu ühiskonna kõige väiksematele – vastsündinutele ja väikelastele. Heade annetajate ja Sünnitusmajade Fondi koostöös soovitakse toetada hädavajalike seadmete soetamist sünnitusmajadele üle Eesti.

“Kahjuks on Eestis kasvavaks probleemiks enneaegsete laste sünd. Järjest rohkem on selliseid sünnitusi, millega ei saada hakkama ainult tavaolukorras ämmaemandaga, vaid vajatakse abiks lisapersonali ja lisavahendeid,” selgitas Sünnitusmajade Fondi juhatuse liige Laine Randjärv.

Seepärast ühendabki „Jõulutunnel” käed sihtasutusega Sünnitusmajade Fond, et toetada turvalist laste sündi ja aidata sünnitusmajadel ning meditsiinipersonalil olla valmis probleemsete olukordade lahendamisel. Heategevusprogrammiga kogutud annetuste toel soetatakse vastsündinute elustamislaudasid ja kuvööse sünnitusosakondadele Eestimaa erinevates paikades. Ühe seadme hind ulatub 40 000 euroni.

“Jõulutunnel” on ETV ja ETV+ eetris traditsiooniliselt esimesel jõulupühal, 25. detsembril.

Proua Sirje Karise visiidi fotogalerii asub siin lingil, fotode autor on Mana Kaasik.

Teate edastas
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus
Helen.Kaju@kliinikum.ee