Tartu ületas 70 protsendi piiri täisealiste vaktsineerimisel

Tänase seisuga on vähemalt ühe Covid-19 vastase vaktsiinidoosi saanud 70,46 protsenti täisealistest tartlastest. Lisaks on vähemalt ühe doosiga vaktsineeritud 60,47 protsenti 12–17-aastastest linlastest.

Tartu linnapea Urmas Klaas tänab kõiki tartlasi, kes on nii iseenda kui kaaslinlaste tervise kaitseks vaktsineerimise ette võtnud. “Soovime hoida ühiskonna võimalikult avatuna ja haiglaid mitte üle koormata. Hetkel peale vaktsineerimise selleks muid võimalusi pole. Mul on hea meel, et ülikoolilinnas Tartus on usaldus teaduse ja meditsiini vastu piisavalt suur,” lisas linnapea.

Linnapea tõstis esile Tartu linnavalitsuse, Tartu Ülikooli Kliinikumi ja Tartu kiirabi head koostööd. Üheskoos alustati juuli keskel kampaaniaga “Avatud Tartu!”, mille eesmärk on kiirendada kooliaasta algusele vastu minnes vaktsineerimist, pakkudes selleks erinevaid võimalusi. Kuni augusti lõpuni saab Tartu vaktsineerimiskeskuses kaitsesüsti eelnevalt registreerimata, erinevates linnaosades ja linnakeskustes töötavad lähinädalatel vaktsineerimisbussid, koostööd tehakse ettevõtete, koolide ja ülikoolidega.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht doktor Andres Kotsari sõnul on kliinikumi vaktsineerimismeeskond taganud väga laialdase ja mugava kättesaadavuse kaitsesüsti tegemiseks nii Tartus kui Tartumaal ning nädalaga on vaktsineerimisbussis vaktsineeritud üle 500 inimese. „Enam ei ole õigustust vaktsineerimisega viivitamiseks. Kliinikumis on haiglaravi vajavate COVID-19 patsientide arv kasvanud hüppeliselt, mis on tinginud omakorda täiendavate COVID-19 voodikohtade avamise juba sel nädalal,“ rõhutas doktor Kotsar. „Kui suvekuudel nakatusid just nooremaealised inimesed, siis nüüd näeme nakatumise kasvu ka vanemaealiste seas, kes vajavad sagedamini ka haiglaravi. Et aga vaktsineeritus üle 60-aastaste seas on Tartumaal eeskujulik, paneme ka noorematele südamele vaktsineerimise vajalikkuse – vaktsineerides te ei kaitse mitte ainult ennast, vaid nii haprama tervisega inimesi kui ka kogu elanikkonda,“ selgitas ravijuht doktor Andres Kotsar.

Tartu abilinnapea Mihkel Lees ütles, et lähiaja eesmärk on viia vaktsineerimisvõimalused inimeste kodudele ja igapäevastele liikumismarsruutidele võimalikult lähedale, samas tuleb kooliaasta lähenedes järjest suuremat tähelepanu pöörata ka õpilaste vaktsineerimisele. “Kuigi kooliõpilaste hulgas saavutatud üle 60-protsendiline hõlmatus on Eesti mastaabis väga hea tulemus, on selge, et sellest ei piisa turvaliseks kooliaastaks. Soovime 1. septembriks saavutada 12–17-aastaste õpilaste 70-protsendilise hõlmatuse ning kooliaasta alguses tuleb kiires tempos liikuda 80–90-protsendilise hõlmatuse poole. Seepärast oleme meditsiinipartneritega kokku leppinud, et lisaks kooliõdedele aitavad kooliaasta esimestel nädalatel koolides vaktsineerida ka kliinikum ja kiirabi, et õpilaste vaktsineerimine ei jääks kooliaasta alguses venima,” lisas Lees.

Tartus saab Covid-19 vastu vaktsineerida Tartu vaktsineerimiskeskuses (A. Le Coqi spordihoones), Tartu Ülikooli Kliinikumi peamajas aadressil L. Puusepa 8 ning vaktsineerimisbussides, mis sõidavad Tartus ja Tartumaal kuni augusti lõpuni. Täpsem info: www.kliinikum.ee/tartu-vaktsineerimiskeskus

Lisainfo:
Tartu linnapea Urmas Klaas, tel 513 5145
Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuht  Andres Kotsar, tel 5331 9919
Tartu abilinnapea Mihkel Lees, tel 5564 1996