Tartu vaktsineerimiskeskus töötab kogu suve vältel

Tartu vaktsineerimiskeskus A. Le Coq spordihoones on avatud kogu suve vältel, võimaldades kõikidel soovijatel mugavalt vaktsineerida COVID-19 vastu.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder tunneb heameelt Tartu ja selle lähivaldade elanike soovist vaktsineerida end COVID-19 vastu. „Tartu linnas ja Tartu vallas on 57% kõikidest täisealistest vaktsineeritud vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu, mis on väga tubli saavutus. Selleks, et minna sügisele vastu muretumalt, kutsume kõiki, kes veel ei ole end vaktsineerinud, tegema seda suvisel ajal,“ sõnas Teder. Tartu vaktsineerimiskeskusesse lisatakse uusi vaktsineerimisaegu jooksvalt ning keskus on avatud pea kõikidel tööpäevadel. „Vabu aegu vaktsineerimisaja broneerimiseks on pakkuda pidevalt ning piisaval hulgal. Ajad on etteulatuvalt avatud paariks nädalaks, ent üksikuid vabu aegu on võimalik broneerida ka kohe järgnevateks päevadeks,“ kinnitas Tiina Teder. Ta toob välja, et Tartu vaktsineerimiskeskus on avatud suvel pea kõikidel tööpäevadel, millega on tagatud inimestele vaktsineerimisprotsessi väga mugav ja kiire kättesaadavus.

Vaktsineerimiskeskuses on enim tehtud Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini, alates sellest nädalast võimalik aega broneerides valida ka teist, mRNA tehnoloogial põhinevat Moderna vaktsiini. „Moderna COVID-19 vaktsiini vaktsineerimisskeemi järgi on kahe doosi vaheliseks ajavälbaks neli nädalat. Pfizer/BioNTech vaktsiinil kuus nädalat,“ selgitas Tiina Teder. Järgmisest nädalast, 19. juunist on võimalik vaktsineerida ka ühedoosilise Janssen COVID-19 vaktsiiniga.

Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskond on teinud kokku üle 58000 vaktsiinidoosi. Tartu vaktsineerimiskeskuses on tehtud ligi 30000 vaktsiinidoosi alates 27. aprillist, mil vaktsineerimismeeskonna töö kliinikumist sinna ümber seati. Vaktsineerimismeeskonda kuuluvad Tartu Ülikooli Kliinikumi immuniseerimisõigusega õed, aga ka etteregistreerimiskeskus, apteek, arstid. Vaktsineerimiskeskuse töösse panustavad lisaks kliinikumile ka Tartu Kiirabi ning Tartu linn ja vabatahtlikud.

Vaktsineerimiseks on vajalik aja broneerimine üleriigilise digiregistratuuri kaudu, kus tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin. Ühtlasi on avatud kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefon 731 7200 ning riigiinfo telefon 1247.

Korduma kippuma küsimused COVID-19 vaktsineerimise teemal on leitavad kliinikumi kodulehel www.kliinikum.ee/vaktsineerimine

Teate edastas:
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus
Helen.Kaju@kliinikum.ee
Tel: 5331 9423