Tartu vaktsineerimiskeskuses saab ette registreerimata vaktsineerida kogu nädala vältel

Tartu vaktsineerimiskeskus on sellel ja järgmisel nädalal avatud kõikidel tööpäevadel ning COVID-19 vastu on oodatud vaktsineerima ka kõik need soovijad, kes ei ole vaktsineerimisaega broneerinud.

„Tartumaa vaktsineerituse hõlmatus täisealiste sees on 65,15%, mis on paremuselt Eesti teine tulemus Hiiumaa järel. Selleks, et vältida sügisel nii haigestumist kui eneseisolatsiooni määramist, on just nüüd õige aeg vaktsineerida COVID-19 vastu,“ lausub Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator Tiina Teder. Ta toob välja, et selleks, et 1. septembriks saavutada kahe doosi järgne kaitse, tuleb vaktsineerida alanud nädalal. „Tartu vaktsineerimiskeskuses on enim kasutatud Pfizer/BioNTech COVID-19 vaktsiini ning arvestades selle vaktsiini esimese ja teise doosi intervalli, tuleks vaktsineerida hiljemalt 21. juulil, et alustada kooliaastat muretumalt,“ rõhutas Tiina Teder.

Kokku on Tartu vaktsineerimismeeskond teinud üle 100 000 vaktsiinidoosi, millest üle 72 000 on tehtud Tartu vaktsineerimiskeskuses. „Sellel nädalal, 19.–23. juuli ning järgmisel nädalal, 26.–30. juuli, on keskus avatud kõikidel tööpäevadel, esmaspäevast reedeni kell 10:00–18:00. Ootame keskusesse vaktsineerima nii ette registreerunud inimesi kui ka neid, kel aega broneeritud ei ole,“ kinnitas Tiina Teder. Ta lisas, et eelmisel nädalal kasutas võimalust vaktsineerida ilma aega broneerimata ligi 350 inimest päevas.

Ühtlasi avas kliinikumi vaktsineerimismeeskond eelmisel nädalal nõustamispunkti ka Tartu Autovabaduse puiesteel. „Kliinikumi õed on linlaste päralt, et küsida vaktsineerimisteemalisi küsimusi ning printida välja vaktsineerimise digitõendeid. Autovabaduse puiesteel on võimalik kasutada ka süstikbussi, mis inimesed mugavalt vaktsineerimiskeskusesse ja tagasi sõidutab,“ sõnas Teder.

Tartu vaktsineerimiskeskus on loodud Tartu Ülikooli Kliinikumi, Tartu linna ja Tartu kiirabi koostöös, et tagada elanikkonnale mugav ja kättesaadav vaktsineerimise võimalus. Keskus asub Tartus A. Le Coq spordihoones aadressil Ihaste tee 7, kuhu on oodatud vaktsineerima nii tartlased, tartumaalased kui ka teiste maakondade elanikud alates vanusest 12. eluaastat.

Lisainfo:
Tiina Teder, Tartu Ülikooli Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna koordinaator
Tiina.Teder@kliinikum.ee
Tel: 5331 8490