Tartu vaktsineerimiskeskuses tehti esimesel kuul üle 26 000 vaktsiinidoosi

Tartu linna, Tartu Ülikooli Kliinikumi ning Tartu Kiirabi koostöös sisse seatud Tartu vaktsineerimiskeskuses on tehtud ajavahemikus 27. aprillist 31. maini 26 522 vaktsiinidoosi. Enim on kasutatud COVID-19 vastu vaktsineerimiseks Pfizer/BioNTech vaktsiini.

Tartu Ülikooli Kliinikumi ravijuhi dr Andres Kotsari sõnul tehakse vaktsineerimiskeskuses päevas keskmiselt 1000 vaktsiinidoosi. „Kliinikumi vaktsineerimismeeskonna võimekus on teha kuni 1700 vaktsiinidoosi päevas ning osadel päevadel on see võimekus ka peaaegu saavutatud.“ Ta toob välja, et enim on kasutatud COVID-19 vastu vaktsineerimiseks Pfizer/BioNTech vaktsiini ning viimasel ajal on märkimisväärselt tõusnud ka Jansseni COVID-19 vaktsiini osakaal.

Inimeste huvi vaktsineerimise vastu Tartumaal on olnud suur ning dr Kotsar kutsub veel vaktsineerimata inimesi üles seda kindlasti suve- ja puhkuseperioodil tegema. „Vaid nii saame loota, et sügisel pandeemia taas tänavustes mõõtmetes ei vallandu,“ oli dr Andres Kotsar lootusrikas.

Linnapea Urmas Klaas avaldas heameelt, et Tartu vaktsineerimiskeskuse töö nii ladusalt on toiminud. „Tänan kõiki osapooli, sealhulgas kliinikumi ja kiirabi meedikuid. Kuid eriti tahan esile tõsta vaktsineerimiskeskuse vabatahtlikke, kes on leidnud aega ja võimalust, et anda oma panus. Loodetavasti saame sügisel jätkata igapäevaelu ilma piiranguteta, see sõltub aga ennekõike vaktsineerimisest,“ lisas linnapea.

Lähipäevil jõuavad kõigi tartlaste postkastidesse infolehed, kus tutvustatakse vaktsineerimisvõimalust Tartu vaktsineerimiskeskuses ning tuletatakse meelde vaktsineerimise olulisust.

Tartu vaktsineerimiskeskusse lisandub vabu vaktsineerimisaegasid jooksvalt, alates 8. juunist on võimalik valida ka Moderna COVID-19 vaktsiini. Vaktsineerimiseks on vajalik aja broneerimine üleriigilise digiregistratuuri kaudu, kus tuleb valida „Teenus“ lahtri rippmenüüst sobiv vaktsiin. Ühtlasi on avatud kliinikumi etteregistreerimiskeskuse telefon 731 7200 ning riigiinfo telefon 1247.

Tartu vaktsineerimiskeskus asub A. Le Coq spordihoones aadressil Ihaste 7.

Korduma kippuma küsimused COVID-19 vaktsineerimise teemal on leitavad kliinikumi kodulehel www.kliinikum.ee/vaktsineerimine

Teate edastas:
Helen Kaju, kommunikatsiooniteenistus