Uus torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond võimaldab ravida rohkem patsiente

Tartu Ülikooli Kliinikumi kopsukliiniku uus torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond avab uksed esmaspäeval, 10. mail. Osakonna loomise ajendiks oli suurendada võimekust erinevate rindkere kirurgiliste haigustega patsientide diagnostikaks ja raviks.

Olgugi, et kopsukliiniku torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond loodi juba 2020. aasta lõpus, sõltus osakonna avamine COVID-19 pandeemiast, milles kopsukliiniku töötajad andsid olulise panuse COVID-19 patsientide ravimisse.

„Epidemioloogilise olukorra de-eskaleerumine võimaldab hospitaliseerida vastavatud osakonda esimesed patsiendid täna, 10. mail,“ ütles torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja dr Tanel Laisaar. Kuna kopsukliiniku patsientide profiil on väga lai, võimaldab uue osakonna avamine teenindada senisest enam patsiente. „Meie osakonnas ravitakse kõiki kopsu- ja rindkere kirurgiliste haiguste valdkonda kuuluvaid patsiente, sealhulgas haigeid pahaloomuliste kopsu- ja mediastiinumi kasvajatega, pleura haigustega, rindkeretraumaga jne. Väga oluline roll on kopsusiirdamistel, mille puhul võimaldab samuti voodikohtade arvu suurendamine parendada siirdamispatsientide käsitlust ja ravi,“ selgitas dr Laisaar.

Tänasest jaguneb kopsukliiniku töö kolme osakonna, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna, pulmonoloogia osakonna ja tuberkuloosiosakonna vahel.

Torakaalkirugia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja on Eesti kopsusiirdamise eestvedaja dr Tanel Laisaar, osakonna vanemõde on Kairi Sarapuu. Osakond asub L. Puusepa 8 maja A-korpuse 6. korrusel.

Lisainfo:
Dr Tanel Laisaar, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakonna juhataja
Tanel.Laisaar@kliinikum.ee
Tel: 5331 8055