Doonoripäeval AHHAA Teaduskeskuses loovutati 6,3 liitrit verd

Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse korraldatud doonoripäeval koguti kolme tunni jooksul 6,3 liitrit verd. Aitäh kõigile doonoritele!

Ühe vereloovutusega on võimalik aidata vähemalt kolme inimest. Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse juhi Helve Königi sõnul on veredoonorlus tähtis, sest veri on eluskude, mida pole võimalik kunstlikult valmistada. „Vere ainus allikas on teine inimene. Selle tõttu on doonorite abi asendamatu ja vajalik, et kõik patsiendid saaksid õigeaegselt vajalikke verekomponente,“ lisas König.

„Otsustasime, et kutsume Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskuse endale pühade vahelisel ajal külla, kuna väärtustame väga nende tegemisi ja soovime üheskoos enne aasta lõppu veel head teha,“ rääkis AHHAA Teaduskeskuse sündmuskorraldaja Monica Sasi. Tänutäheks kinkis Teaduskeskus kõikidele doonoritele AHHAA elamusi poole soodsamalt. „Pakume vastutasuks ülla teo eest rõõmu ja teadusrikast aega kogu perele,“ lisas Sasi.

Tartu Ülikooli Kliinikumi verekeskus ootab doonoreid esmaspäevast kolmapäevani kell 8.00-17.00, neljapäeval kell 8.00-18.00 ning reedel kell 8.00-15.30. Lisaks oodatakse doonoreid ka doonoripäevadele väljaspool verekeskust. Rohkem infot verekeskuse koduleheküljel.

Lisainfo
Helve König, verekeskuse juht
Helve.Konig@kliinikum.ee