Ajakiri Eesti Arst on ilmunud alates 1922. aastast ning selle missiooniks on läbi aegade olnud eestikeelse arstiteaduse arendamine. Tartu Ülikooli Kliinikum soovib preemiaga tunnustada ajakirja Eesti Arst autoreid ja toetada eestikeelset arstiteadust selle kvaliteedis ning järjepidevuses.

 

 1. Preemia antakse eelmise kalendriaasta jooksul ajakirjas Eesti Arst ilmunud uurimusliku, ülevaate- või haigusjuhtu kirjeldava artikli eest selle põhiautorile.
 2. Preemia väljaandmise kordi ühele autorile ei piirata.
 3. Preemia suurus on 1 600 eurot. Preemia võidakse jagada mitme artikli vahel.
 4. Preemia nominendid esitatakse 1. märtsiks kirjalikult ajakirja Eesti Arst toimetuskolleegiumile e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.. Nominendi esitamisel toob esitaja lühidalt välja töö peamised väärtused.
 5. Nominente võivad esitada kõik ajakirja Eesti Arst lugejad ja ajakirja Eesti Arsti toimetus
 6. Preemia määrab Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatus ajakirja Eesti Arst toimetuskolleegiumi poolt tehtud ettepanekul hiljemalt 30. märtsil.
 7. Preemiatunnistus antakse autorile üle Tartu Ülikooli Kliinikumi tähtsündmusel.
 8. Preemia saaja ja Tartu Kultuurkapital sõlmivad omavahel vastavasisulise lepingu.
 9. Tartu Ülikooli Kliinikum ja Tartu Kultuurkapital teatavad preemia saajast oma kodulehtedel http://www.kliinikum.ee ja http://www.kultuurkapital.ee.
 10. Preemia on saajale tulumaksust vabastatud.
 11. Preemia makstakse välja Tartu Kultuurkapitali poolt hallatavast sihtkapitalist.
 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=