Alates 2003. aasta kevadest hakati Spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus pakkuma koduõendusteenust.

 

Koduõendusteenust saavad patsiendid pere- või eriarsti saatekirja alusel Tartu linnas. Teenus on tasuta ravikindlustust omavatele Tartu patsientidele. Saatekiri tuleb saata meiliaadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Koduõde teostab kodus vajalikke meditsiinilisi protseduure, mis on kirjas arsti poolt antud saatekirjal. Kodudes osutatavate õendusprotseduuride nimistu on määratud sotsiaalministri määrusega.

 

Koduõenduse eesmärgiks on:

 • haiguste ravi korral õendusprotseduuride osutamine;
 • olemasolevate oskuste säilitamise soodustamine;
 • patsientide ja nende lähedaste õpetamine;
 • tervise edendamine.

 

Koduõenduse sihtgruppi kuuluvad:

 • terminaalses seisundis patsiendid, kes vajavad õendusprotseduure ning kelle lähedased vajavad tuge ning juhendamist patsiendi hooldusel;
 • eakad inimesed, kes põevad kroonilisi haigusi ja vajavad ainult perioodilist arstlikku kontrolli, õendusprotseduure ning igapäevase toimetuleku õpetust;
 • patsiendid, kelle ägedast haigestumisest tingitud seisund on stabiliseerunud ja nad ei vaja enam statsionaarset ravi vaid profesionaalset rehabilitatsiooni ning õendustoiminguid.

Teenust osutavad spetsiaalse väljaõppe saanud koduõed. Perearsti saatekirja alusel koostavad koduõenduse õde-juhtumikorraldaja ja koduõde igale patsiendile õendusplaani, mida korrigeeritakse vastavalt patsiendi vajadustele, tervislikule- ja funktsionaalsele seisundile.

 

Koduõendusteenust osutatakse:

 • ägeda haiguse paranemisperioodis oleva;
 • ravi- või hoolekandeasutusest koju suunatud;
 • kroonilist haigust põdeva või
 • piiratud funktsionaalse võimekusega patsiendi raviks ja /või hoolduseks koduses keskkonnas.

Koduse õendushoolduse läbiviimiseks peab patsiendi eluruum vastama meditsiiniliste teenuste osutamiseks vajalikele elementaarsetele hügieeninõuetele. Koduse õendusabi teenust osutavad vastava ettevalmistuse saanud õed (koduõed). Koduses õendusabis osutatakse kõiki õendus- ja hooldusteenuseid, mis ei vaja eriseadmete olemasolu või nende teenuste maht ei nõua kliendi viibimist statsionaarses hooldusraviosakonnas.

 

EHL-s täidetud saatekirja palume saata digitaalselt allkirjastatuna meiliaadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 
Paberkandjal saatekirjad saate saata sisepostiga L. Puusepa 6, Koduõendus, Stella Gering või skannitult See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. 

 

Lisainformatsioon:
Osakonnajuhataja Stella Gering tel. 53 319 081

e-mail: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

http://www.kliinikum.ee/taastusravi/et/koduoendus

 

pdf Koduõendus on õendusabi patsiendi kodus

 Meditsiinilinnak Lastefond  alt=