Kliinikum ühendab erakorralise meditsiini osakonnad

Reede, 8. mai õhtuks on Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise meditsiini osakonnad tagasi kokku liidetud ning patsientidel palutakse erakorralise abi vajadusel siseneda tavapärase EMO sissepääsu kaudu.

Erakorralise meditsiini osakonna laienemine kaheks eraldi osakonnaks tulenes eriolukorrast ning COVID-19 levikust. „Oli väga oluline suurendada valmisolekut erakorralist haiglaravi vajavate patsientide jaoks, mistõttu seati sisse COVID-19 kahtluse või diagnoosiga patsientidele eraldi EMO,“ selgitas kliinikumi kriisijuhtimismeeskonna juht professor Joel Starkopf. „Ent jälgides nakatumiste, haiglaravi vajavate patsientide ning COVID EMO pöördumiste arvu, on võimalik jätkata tööd ühises osakonnas, vabastades hematoloogia-onkoloogia kliiniku päevaravi osakonna,“ lisas professor Starkopf. Ta kinnitab, et ühises EMOs on jätkuvalt tagatud COVID-19 patsientide ning mitte-COVID-19 patsientide eraldamine.

Olgugi, et pöördumiste arv COVID-19 patsientidele mõeldud EMOsse on tagasihoidlik, ei erine teiste patsientide voog tavapärasest. Seetõttu paneb erakorralise meditsiini osakonna juhataja dr Annika Uue inimestele südamele, et erakorralise meditsiini osakonda ei külastataks liialt kergekäeliselt: „Mitte-erakorraliste kaebuste korral palume pöörduda perearsti või perearsti nõuandeliini poole. COVID-19 kahtluse korralgi tuleb esmalt ühendust võtta perearsti või perearsti nõuandeliiniga, kes vajadusel korraldavad testimise või edasise diagnostika,“ selgitas dr Uue.

Soojade kevadilmade ja eriolukorra meetmete leevendamise tõttu on inimesed senisest aktiivsemad, mistõttu kutsub dr Annika Uue ettevaatlikkusele: „Kevade saabudes sagenevad aiatöömasinate ja batuutidega seotud traumad. Täiskasvanutel tuleb jälgida ohutusnõudeid ning lapsi tuleb muruniidukite ja -traktorite eest hoida. Liikluses ja sportimisel on oluline tagada nii enda kui ka kaaslaste ohutus,“ ütles dr Uue.

Patsientide sisenemise loogika EMOsse jätkub nii nagu see oli enne eriolukorda, niisamuti nädalavahetusel pöörduvate silmakliiniku ja stomatoloogia kliiniku patsientide puhul. Täpsem info on leitav kliinikumi kodulehelt.

Lisainfo:
Annika Uue, erakorralise meditsiini osakonna juhataja
Annika.Uue@kliinikum.ee
Tel: 731 8850

Helen Kaju, avalikkussuhete büroo
Helen.Kaju@kliinikum.ee
Tel: 5331 9423