COVID-19 info

Kliinikumis lähtutakse infektsioonikontrolli abinõudest COVID-19 ohutasemest: roheline, kollane või punane. Hetkel kehtib kliinikumis KOLLANE ohutase, mis kohustab haiglaruumides kandma maske ning piirab külastamist osakondades. Külastamine on lubatud neile, kellel on EL digitaalne COVID tõend. EL digitaalse COVID tõendita külastajatele lubatud põhjendatud juhtudel kokkuleppel raviarstiga.

Patsiendid ja nende saatjad, kes tulevad plaanilisele või erakorralisele ravile või päevakirurgiasse, peavad end testima SARS-CoV-2 suhtes, välja arvatud juhul, kui neil on EL digitaalne COVID tõend. Patsientide COVID tõendit kontrollitakse patsiendi haigusloost, patsientide saatjad, kes jäävad patsiendiga haiglasse või saadavad teda erakorralises vastuvõtus ja päevakirurgias, peavad tõendi esitama ise.
Testimise kohustus ei laiene kuni 10-aastastele asümptomaatilistele lastele. Täpsem info siin.

EL COVID tõendi saab alla laadida patsiendiportaalis digilugu.ee. Portaali sisselogimiseks on vajalik ID-kaart, Mobiil-ID või Smart-ID. Kui Teil ei ole võimalik ise patsiendiportaalis tõendit alla laadida, saate tõendi loomiseks esitada avalduse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunktis. Eeltäidetud avaldus tuleb viia sobivasse Sotsiaalkindlustusameti teeninduspunkti ning seejärel saadetakse EL COVID tõend kolme tööpäeva jooksul inimese e-posti aadressile.

Kliinikumi patsientidel ja nende lähedastel on võimalik end ette registreerimata vaktsineerida L. Puusepa 8 hoone J-korpuse galeriis E-L kell 09.00-17.00. Vajalik on vaid kohapealne registreerimine registratuuris. Vaktsineeritakse Pfizeri vaktsiiniga. Vaktsineerimise ajal ja järgselt jälgitakse Teie seisundit 15 minutit.

Inimene loetakse vaktsineerituks:

  • Pfizer/BioNTech COMIRNATY – 7 päeva pärast teist vaktsiinidoosi manustamist
  • Moderna – 14 päeva pärast teist vaktsiinidoosi manustamist
  • AstraZeneca VAXZEVRIA – 15 päeva pärast teist vaktsiinidoosi manustamist
  • COVID-19 Vaccine Janssen – 14 päeva pärast vaktsiinidoosi manustamist

Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee

Viimati uuendatud: 08.09.2021