COVID-19 info

Kliinikumis rakendatakse infektsioonikontrolli abinõusid vastavalt COVID-19 ohutasemele: roheline, kollane või punane.

Hetkel kehtib kliinikumis PUNANE OHUTASE, mistõttu testitakse SARS-CoV-2 suhtes kõiki patsiente, kes tulevad plaanilisele või päevakirurgilisele ravile, v.a COVID-19 sümptomiteta kuni 7-aastaseid lapsi ja patsiente, kel eelneva 3 kuu jooksul on diagnoositud COVID-19.
Testitakse ka tõhustusdoosiga vaktsineerimata patsiendi saatjat, kes jääb koos patsiendiga haiglasse või saadab patsienti päevakirurgias (v.a saatjat, kel eelneva 3 kuu jooksul on diagnoositud COVID-19).

Plaanilisele või erakorralisele statsionaarsele ravile tulnud patsiendile tehakse test kliinikumi saabudes esimesel võimalusel. Testimise korraldab raviarst. Kuni testi vastuse selgumiseni on vajalik kanda kirurgilist maski ja hoida distantsi teiste patsientidega. Maski soovitame ka kanda lähikontaktis töötajatega, kui kontakt kestab kauem kui 15 minutit. Haiglaravile tulge Teile planeeritud ajal, kui Teid ei ole ravimeeskonna poolt informeeritud teisiti.

Päevakirurgia patsientidel tehakse test kuni 72 tundi enne kliinikumi saabumist. Patsiendi informeerimise ja testi võtmise korraldab kliinikumi raviosakond. Test tehakse kliinikumis või partnerhaiglas vastavalt maakondlikule jaotusele. Patsienti teavitatakse SMS või telefoni teel testimise vajadusest ja korraldusest. Haiglaruumides tuleb kanda kirurgilist maski.

Ambulatoorsele vastuvõtule ja päevaravile tulevaid patsiente ning nende saatjaid ei testita. Kohustuslik on kanda kirurgilist maski. Maski saab haigla sissepääsul. Palume vastuvõtule mitte tulla ülemiste hingamisteede haigustunnustega.

Patsientide külastamine ei ole lubatud (v.a põhjendatud juhtudel kokkuleppel raviarstiga).

Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee

Viimati uuendatud: 17.01.2022