COVID-19 info

Kliinikumis rakendatakse infektsioonikontrolli abinõusid vastavalt COVID-19 ohutasemele: roheline, kollane või punane.

Hetkel kehtib kliinikumis PUNANE OHUTASE, mistõttu testitakse SARS-CoV-2 suhtes kõiki patsiente, kes tulevad plaanilisele, erakorralisele või päevakirurgilisele ravile, sõltumata COVID-19 tõendi olemasolust. Testitakse ka patsiendi saatjat, kes jääb koos patsiendiga haiglasse. Ei testita COVID-19 sümptomiteta kuni 7-aastaseid lapsi ning patsiente, kel eelneva 180 päeva jooksul on diagnoositud COVID-19.

Plaanilisele või erakorralisele ravile tulnud patsiendile tehakse test kliinikumi saabudes esimesel võimalusel. Testimise korraldab raviarst. Kuni testi vastuse selgumiseni on vajalik kanda kirurgilist maski ja hoida distantsi teiste patsientidega. Haiglaravile tulge Teile planeeritud ajal, kui Teid ei ole ravimeeskonna poolt informeeritud teisiti.

Päevakirurgia patsientidel tehakse test kuni 72 tundi enne kliinikumi saabumist. Patsiendi informeerimise ja testi võtmise korraldab kliinikumi raviosakond. Test tehakse kliinikumis või partnerhaiglas vastavalt maakondlikule jaotusele. Haiglaruumides tuleb kanda kirurgilist maski.

Vastuvõtule ja päevaravile tulevaid patsiente ning nende saatjaid ei testita. Kohustuslik on kanda kirurgilist maski. Maski saab haigla sissepääsul. Palume vastuvõtule mitte tulla ülemiste hingamisteede haigustunnustega.

Patsiente palume mitte külastada. Külastamine on lubatud vaid põhjendatud juhtudel kokkuleppel raviarstiga.

Lisaküsimuste korral kirjutage patsiendiinfo@kliinikum.ee

Viimati uuendatud: 05.11.2021