Käes on hetk, mida Tartu ning tegelikult kogu Eesti on oodanud juba aastaid – saame astuda üle vastvalminud kliinikumi läve.

See on suur samm organisatsioonile, mis sisuliselt on olnud ühendatud juba hea mitu aastat, ent alles nüüd saab koonduda pea tervikuna (ühe katuse alla) ühte Tartu piirkonda. Maarjamõisa haiglahooneid võib nüüdsest julgelt nimetada kompaktseks terviselinnakuks. Ühtne, tänapäevastele vajadustele ja nõuetele vastav  kompleks aitab veelgi paremini ette valmistada professionaalset ning arengule suunatud arste – omandab ju kliinikumis juhendajate käe all kogemusi Eesti meditsiini tulevik, meie noored arstid. Usun, et uuenenud kliinikum kindlustab oma koha maailma teaduskaardil, millele on aluse pannud Baer, Rauber, Puusepp ja teised. Teaduse ja teadmispõhisuse arengule on loodud tingimused, kuhu kutsuda maailma tervisevalla juhtivaid tippe, et luua uut teadmist, olemasolevat täiustada ning seda noorele põlvkonnale edasi anda.

Paranenud töötingimused ja võimalused aitavad teil, austatud kliinikumi töötajad, veelgi paremini saavutada kõige olulisemat – hoida ja kaitsta meie inimeste tervist. Soovin selleks teile kõigile palju jõudu!

 

Maret Maripuu.

Maret Maripuu
sotsiaalminister