Maarjamõisa uue korpuse avamisega lõpeb kliinikumi täpselt kahe sajandi pikkune ajalugu Toomemäel. Kui kliinikumi esimesed laienemised õnnestus siduda tubli puitsillaga praeguse Kuradisilla kohal, siis hiljem on hakanud kliinikuid eraldama kohati kilomeetrite viisi linnasaginat.

Tänu meie maksumaksjate kosumisele ning Euroopa Liidu toetusele oleme taas liikumas ühtse meditsiinilinnaku loomise suunas. Pole raske kujutella, kui palju suureneb seetõttu kliinikumi organisatsiooniline ühtsus, kui võimalusterohke on erinevate arstierialade tihedam koostöö ja kui palju tõhusamalt saab korraldada tagalateenistust. Sellest kõigest võidavad kindlasti ja tuntavalt nii patsiendid kui kliinikumi töötajad.

Kõigest kahe aastaga on uue korpuse näol loodud tipptasemel võimalused, mida Eesti meditsiini lipulaev igati, väärib. Raske on alahinnata maailmaklassi infrastruktuuri tähtsust meie ainsa ülikoolihaigla õppe- ja teadustegevusele ning seega kogu Eesti meditsiini tulevikule.

Nii edukalt lõppenud suurprojekt ei jäta mingit kahtlust, et kliinikum suudab järgnevate aastate jooksul lõpuni viia terve Maarjamõisa meditsiinilinnaku väljaehitamise.

 

Aare Järvan.

Aare Järvan
nõukogu esimees