Osakonna 30. juubelit kogunes tähistama üle 100 kunagise pisikese patsiendi. Foto: Evelin Tamm.

4. septembril tähistas lastekliiniku vastsündinute osakond oma 30. juubelit, mille puhul kutsuti kliinikusse kokku väga enneaegse sünni tõttu haiglas ravil viibinud väikesed patsiendid koos oma lähedastega.

Mustkunstniku etteaste. Foto: Evelin Tamm.Ürituse raames oli lastel võimalus kaasa lüüa erinevates arendavates välitegevustes ning osa saada mustkunstniku etteastest. Samuti toimusid loengud lapsevanematele ning oli üles seatud kaisukaruhaigla, kus lapsed said ise „haigeid" kaisukarusid ravida, nende haavu siduda ning nende eest hoolitseda. Esinesid laululapsed ning võimlemisklubi Finess võimlejad. Sünnipäevapeol osalesid ka endised ja praegused lastekliiniku arstid ning eriti südantsoojendavad momendid olidki arstide taaskohtumised kunagiste pisikeste patsientidega.

Lastekliiniku vanemarstõppejõu dots Heili Varendi sõnul on aastate jooksul osakonnas ravil viibinud peaaegu 20 000 vastsündinut ja imikut. „Kolmekümne aasta jooksul on enneaegsete ja/või haigena sündinud vastsündinute võimalused ellu jääda ja terveks saada oluliselt paranenud. Selle nimel töötatakse käsikäes laste intensiivravi, lastekirurgia, geneetika ja teiste valdkondade spetsialistidega," rääkis Varendi.

 

Juubelikokkutulekust, kuhu seekord kutsuti siiski vaid väga enneaegsena sündinud lapsed, võttis osa rohkem kui 100 endist patsienti, kellega tegelesid SA TÜK Lastefondi vabatahtlikud, Eesti Arstiteadusüliõpilaste Seltsi rahvatervise töögrupi esindajad ning lastekliiniku töötajad.

Lastefondi maskott Mõmmik oli laste suur lemmik. Foto: Evelin Tamm. lLapsed said ka ise arstimises kätt proovida. Foto: Evelin Tamm.

Üritusel erinevaid tegevusi koordineerinud lastekliiniku füsioterapeut Ülle Utsal ütles, et kuigi ilmataat osakonna pidupäeva kahjuks ei soosinud, läks üritus siiski korda: „Tänu kolleegidele ja kõigile teistele abilistele leidsime me oma sopilises majas koha igale lapsele ja plaanitu õnnestus 100-protsendiliselt. Nähes, kuidas lapsed veel päeva lõppedeski hoogsalt kiirabiauto rooli keerasid, mõistsin, et olime vastsündinute osakonna juubeliüritustele väärilise punkti pannud."

 

Margot Hein
SA TÜK Lastefondi meediaspetsialist