8.-13. veebruarini Kaubamajas aset leidnud sõbrapäevakampaania raames kogusid Lastefondi usinad vabatahtlikud kliinikumi erinevate osakondade mängutubade sisustamiseks suure hulga mänguasju.

 

Kõige enam toodi igas suuruses pehmeid kaisuloomi, lisaks ka lauamänge, nukke, pildiraamatuid ning elektroonilisi mängimisseadmeid. Suur tänu kõigile annetajatele, haiglas viibivatel lastel on uute asjade üle kindlasti hea meel!

 

Muist kogutud leludest andsime sõbrapäeval, 14. veebruaril üle kliinikumi lastehaiglale (Lunini 6) ning osa viisime kliinikumi erakorralise meditsiini osakonda (Puusepa 8). Lähiajal on plaanis mänguasjadega varustada ka erialaarstide ootealad ja psühhiaatriakliiniku (Raja 31) ning lastekirurgia osakonna (Puusepa 8) mängutoad.

 

Lastekliiniku direktor Marika Kirss oli kogutud asjade eest äärmiselt tänulik ning ütles, et haigla eelarvesse mänguasjade ost hetkel ei mahuks, seega oli antud kampaaniast palju kasu.

 

Kliinikumil on veel mitmeid osakondi, kus mängutubade sisu täiendust vajaks. Seetõttu jätkame lelude kogumist järgmistes kohtades:

 

• Tartu Kaubamajas III korrusel kuni 4.aprillini (Mänguasju võtavad vastu Kaubamaja III korruse klienditeenindajad)

 

• Tähe Noortekeskuses (Tähe 101) kuni 23. maini E-R kell 14.00-16.00.

 

• 9. mail SEB Tartu jooksumaratonil Lastefondi telgis

 

Nimetatud kogumispunktidesse annetatud mänguasjad toimetatakse kliinikumi erinevatesse lasteosakondadesse lastekaitsepäeval (1. juunil). Kui Teilgi leidub kodus kasutult seisvaid terveid ja puhtaid mänguasju, mida sooviksite annetada, siis võtame need meeleldi vastu. Nii uued kui kasutatud, kõik on oodatud. Aitäh veelkord kõigile, kes oma panuse juba andnud on!

 

 

 

SA TÜK Lastefond