lk10 tervisepaeva meeskondPärast pikka suvepuhkust toimus taas linnakodanikele mõeldud Tervislik Neljapäev ning seekord Teadlaste Öö raames. Elanikkonnale pakuti võimalust osaleda neljas erinevas töötoas ning mõõta oma tervisenäitajaid.


Margarita Milihhina, Tervislike Neljapäevade sarja juht: Teadlaste Öö raames toimunud tervisepäevad erinevad selle poolest, et osalejate arv on mitmeid kordi suurem kui tavaliselt ning sinna tullakse kogu perega. Heameel on tõdeda, et terviseteemalistes töötubades osalevad aktiivselt nii lapsed kui täiskasvanud. Kohati tekkisid ka järjekorrad, mis näitab, et külastajate huvi enda ja oma lähedaste tervise vastu on suur. Seekord külastas meie tervisepäeva umbes 300 inimest, kelle keskmine vanus jäi alla 35 eluaasta. Leian, et selline osavõtjate arv näitab, kui kõrgelt inimesed hindavad meie õdesid, kes on oma ala spetsialistid."


Kristy Aidla, Tervislike Neljapäevade meeskonnaliige: „Teadlaste Ööl tehti algust Tervislike Neljapäevade uue hooajaga, mis tõi kokku palju huvilisi, nende seas nii väikseid kui suuri. Positiivseks oli, et inimeste teadlikkus veresuhkru ning ka teiste tervislike näitajate normväärtustest ning neid mõjutavatest teguritest on tunduvalt parem, kui võrrelda varasemate aastatega. Osavõtjatele jagasime ka Eesti Õdede Liidu meenena valminud järjehoidjaid, mille abil on võimalik tutvuda meie järgmiste mõõtmiste ajakavaga. Ürituse võib lugeda kordaläinuks ja ootan kõiki juba järgmistele mõõtmistele."


Uus tervisepäev toimub aga juba oktoobrikuus, mil keskendutakse südame tervisele.


Esimeses vestlusringis käsitleb Tartu Ülikooli Kliinikumi kardioloogia osakonna õde Agnes Mikk südame- ja veresoonkonnahaiguste riskitegureid ning võimalusi neid vältida. Lisaks annab ta nõu südame tervise hoidmiseks.


Teises vestlusringis räägib Tartu Ülikooli Kliinikumi erakorralise kardioloogia õde Tatjana Jušinski südameprobleemidest, mille puhul saab otsustavaks kiire reageerimine. Vestlusringis selgitatakse, kuidas reageerida ja otsustada, kas oodata või kutsuda kohe abi?


Kolmandas vestlusringis arutleb Tartu Ülikooli Kliinikumi südamekliiniku füsiaatriaõde Tatjana Jevdokimova, selle üle, miks on oluline olla füüsiliselt aktiivne. Ühtlasi annab ta annab nõu, kuidas valida endale sobilik treeningkoormus.


Tervislik Neljapäev toimub 22. oktoobril kell 16.00–19.00 Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis, aadressil Nooruse 5.

 

Täpsem info:
Margarita Milihhina, See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., telefon 5331 9345.