Aprill 2024, nefroloogia osakond

Tänan dr Mai Rosenbergi aastatepikkuse töö eest, millega te kinkisite Vellole eluaastaid. Suur-suur aitäh!


Aprill 2024, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond / radio- ja onkoteraapia osakond / torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Suur ja südamlik tänu Tartu Ülikooli Kliinikumi onkoloogilise kirurgia osakonna arstile dr Taavi Põdramägile, kes koos oma tubli meeskonnaga tegi meie kallile isale 2022. aasta oktoobris keerulise maovähi operatsiooni ning on kogu sellele järgnenud aja jooksul järjekindlalt ja pühendunult jälginud ning oskuslikult juhtinud tema ravi- ja paranemisprotsessi. Lisaks oleme äärmiselt tänulikud terve raviprotsessiga seotud personalile ja arstidele – dr Jaan Soplepmann, dr Krista Leppik ja dr Bruno Sarana.


Aprill 2024, sporditraumatoloogia keskus / operatsiooniosakond

Käisin dr Leho Ripsi juures operatsioonil jalaga. Oli väga meeldiv ja tore personal. Eriti tahan kiita hästi abivalmis hooldaja Tiina Talmeistrit.


Aprill 2024, statsionaarse taastusravi osakond

Tänan südamest dr Carolin Maranit ja füsioterapeut Annika Veiksaar-Suurt hooliva, põhjaliku, asjatundliku nõustamise ja juhendamise eest. Tänan kogu meditsiini- ja hoolduspersonali. Soovin jõudu ja vastupidavust teie tänuväärses töös.


Aprill 2024, günekoloogia osakond

Tänan südamest naistekliiniku günekoloogia osakonna personali, kes oma suure empaatiavõime ning professionaalsusega muutsid minu haiglas viibimise turvaliseks ning äärmiselt meeldivaks! Eriline tänu minu raviarst dr Liis Järvale ja õde Koidula Trummerile!


Aprill 2024, ortopeedia osakond

Täname meeskonda: dr Aare Märtson, dr Egon Puuorg, dr Kaspar Toots ja  intensiivravipalati õdesid: Rita Mehine, Ester Häelm, Laura-Liis Veskilt südamest tulnud hoolitsuse eest. Oleme väga rahul abivalmis, sõbraliku hoolitsuse eest. Edaspidiseks ikka jõudu ja jaksu! Head palganumbrit kah!


Aprill 2024, silmakliinik

Tänan dr Kaie Kaasikut, et ta on mind järjekindluse ja tähelepanelikkusega ravinud kollatähni kärbumise haigusest. Suur tänu ka süstimismeeskonnale, õde Jekaterina Lammartsonile ja tema abilisele. Rõõmsameelset (minu suhtes), lugupidavat ja kiiret süsti ei julgenud oodata! Aitäh! Mu stressitase langes.

 

Aprill 2024, naistekliinik

Ma tänan Teid, dr Fred Kirss, väga kogu selle aja eest, mil olin teie patsient. Tänu Teile on mul ikkagi teine tütar ja see on hindamatu väärtus. Te olete alati olnud olemas ja mõistnud minu võimalikke ja võimatuid soove. Usun, et olin üsna keeruline patsient ja minuga ei olnud kerge, aga kuulasite mu alati ära ja olite olemas. Teist sellist arsti on ilmselt võimatu leida.

 

Aprill 2024, pulmonoloogia statsionaarne osakond

Suured tänud osakonna hooldajatele ja õdedele. Olete väga sooja suhtumisega ja südamlikud. Erilised tänud dr Birgit Vatterile. Olge terved ja tublid!

 

Aprill 2024, radio- ja onkoteraapia osakond

Avaldan tänu kliiniku ravikorralduse kohta. Keemiaravile tulles tunnen hoolivat professionaalsust personali poolt. Usaldan neid täielikult. Tänan, tänan!

 

Aprill 2024, nahahaiguste kliiniku statsionaarne osakond

Viibisin põletikuga haiglas ja kogesin siin suurepärast arstide ja õdede hoolitust. Siin töötav personal on tõesti ülimalt hea ja kiitust väärt. Mulle väga meeldis, et arst pööras tähelepanu ka muudele minuga seotud terviseprobleemidele, mitte ainult põhjusele, miks ma siin olen. Suured tänud siin töötavale personalile. Te olete nii hoolivad.

Märts 2024, üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Tänan kõiki arste ja õdesid, kes meid aitasid ning tegid oma tööd armastusega. Eelkõige tänan meie palatiõdesid: Liis Paenurk, Marike Peedosaar, Sirli Kivisalu.


Märts 2024, statsionaarse taastusravi osakond

Kõik oli super. Väga armsad hooldajad, nii abivalmis ja tublid õed. Kõige suuremat vaeva nägi minuga füsioterapeut Petra Marion Vesterin. Suur aitäh. Tänu temale olen ma palju tugevamaks saanud. Südamlik tänu dr Aet Lukmannile. Tema päikeseline naeratus muudab päeva rõõmsamaks, tema lohutavad sõnad muudavad tuleviku helgemaks. Unustad tervisemure. Jõudu ja tervist teile kõigile. Teie töö ei ole kõige kergem.


Märts 2024, silmakliinik

Sügav kummardus kogu silmakirurgia osakonna meeskonnale tänuväärse töö eest. Aitäh teile, jõudu ja jaksu! Ilusat kevadet.

 

Märts 2024, nahahaiguste kliinik

Avaldan tänu ja kiitust õde Krystina Harkmannile. Tema rõõmsameelsus, hoolivus, südamlikkus ja "päikeselisus" tõid turvatunde ja hea-rõõmsa tuju terveks päevaks.

 

Märts 2024, lastekirurgia osakond

Varsti on juba peaaegu kuu möödas sellest kui käisin oma pojaga lastekirurgias operatsioonil. Normani operatsioon läks edukalt ja taastumine ilma probleemideta ning kiirelt. Soovin edasi öelda soojad tänusõnad kogu tugipersonalile ja arstidele- õdedele kellega me kolme päeva jooksul kokku puutusime (26.-28.02). Tundsime end seal teretulnult ja hoitult! Jaksu ja rõõmsat meelt kogu lastekliiniku mees- ja naiskonnale!


Märts 2024, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Suurepärane, abivalmis ja sõbralik personal. Jätkake samas vaimus! Suured kiitused ka dr Jaak Lehtsaarele. Sellise toreda arsti juurde on rõõm tulla.  Sõbralik, rõõmsameelne, abivalmis.


Märts 2024, kõrvakliinik

Tahaksin tänada 10.03.24 öösel kõrvakliiniku erakorralises osakonnas tööl olnud dr Kristel Kivisilda ning tema abilist kiire ja efektiivse abi eest ninaverejooksu peatamisel. Töö oli kiire, korrektne ja mis peamine, vaatamata hilisele öötunnile väga sõbraliku suhtumise saatel. Aitäh ja ärge kaotage sära silmist!

Veebruar 2024, erakorralise meditsiini osakond

Pöördudes EMOsse väikelapsega, kellel olnud trauma, kohtasime igal sammul vaid imelisi töötajaid. Laste triaaži õde Karin armsa ja sooja suhtumisega. Dr Pille Pirnipuu oli traumakabinetis vaatamata tihedale tööle lapsega arvestav ja armas. Ning röntgenkabinetis oli tehnikuna tööl noormees, kes võttis aega, et lapsele seletada, mis toimuma hakkab ja arvestas sellega, et tegu väikelapsega. Aitäh lapsesõbralikkuse eest!


Veebruar 2024, suukirurgia osakond

Tänan dr Jaana Andrejevat ning dr Hiie Laanistet protseduuril väga hooliva suhtumise ja professionaalse suhtlemise eest minu kartuste ja hoiakute hajutamisel ning asjatundliku nõustamise eest edaspidise osas. Olin hamba eemaldamise suhtes väga kartlik ja hoiakult pessimistlik, kuid dr Andrejeva ning Laaniste ja kabineti õe koostöös sujus kõik suurepäraselt.


Veebruar 2024, lastekliiniku ägedate infektsioonide osakond

Soovin väga tänada ja kiita laste kõrvaarsti Ene Kenkmanni, kes saab nii hästi läbi lastega. Olime lapsega haiglas, kus ta ei teinud kellegiga koostööd, kuid kui läksime kõrvaarstile, siis oli laps juba arsti tervitusest müüdud. Laps lasi vaadata ennast rahulikult ja arst oskas teha iga läbivaatuse huvitavaks ja põnevaks. Aitäh dr Ene Kenkmann, et te olete olemas ja töötate lastega.


Veebruar 2024, kardiointensiivravi osakond / 2. kardioloogia osakond

Soovin tänada kõiki, kes tegelesid minu murega. Mu lapselaps kutsus mulle kiirabi, sest tekkisid hingamisraskused ja süda ei tahtnud enam hästi oma tööd teha. Kiirabi brigaad tuli ja tegeles minuga väga asjalikult ja operatiivselt ning viis mu kohe haiglasse. Haiglas olin alguses EMOs ning seejärel viidi mind kardiointensiivi, peale mida 2. kardioloogia osakonda. Kogu haigla personal hoolitses mu eest väga hästi ning sain piisavalt tervemaks, et minna uuesti koju. Tänan, et nii pühendunult oma patsientide eest hoolitsete!

Detsember 2023, närvikliinik

Aitäh neuroloogia osakonna töötajad! Oma üliraske töö juures olete te nii soojad, positiivsed ja toetavad. Jaksake ikka edasi! Tundsin end teie hoole all väga hoituna ja turvaliselt.

 

Detsember 2023, ortopeediakliinik

Ilusat jõuluaega ortopeedia osakonna rahvale! Viibisin osakonnas puusaliigese operatsioonil ja sellele järgnenud ravil. Olen tänaseks kenasti paranemas ja tahan tänada veel kord kõiki osakonna töötajaid teie kompetentsi ja hoolitsuse eest.

 

Detsember 2023, sisekliinik

Olen tänulik dr Kairi Mansbergile, kes tegi mulle koloskoopia. Ta selgitas üksikasjalikult protseduuri käiku ja hajutas minu hirmud selle ees. Tal jätkub kannatlikku ja kaastundlikku meelt patsiendi kaebuste ärakuulamisel ja tema abistamisel. Suur tänu ka teistele selle osakonna töötajatele, eriti dr Hendrik Sobile arusaadavate selgituste eest ja lohutamise eest.

 

Detsember 2023, kopsukliinik

Soovin südamest tänada dr Kaija Tammekivi tohutu empaatia ja põhjalikkuse eest minu haiguse põhjuse väljaselgitamisel ja edaspidise ravi määramisel. Ta on tõeliselt pühendunud, suure südamega, hooliv ja julgustav arst. Minu tänutunnet on võimatu sõnadesse panna. Tänan kogu personali ja soovin head tervist, jõudu ja vastupidavust teie raskes, kuid tänuväärses töös. Suured tänud dr Pilleriin Liivale professionaalse ja hooliva suhtumise eest minu tervise suhtes. Aitäh!

 

Detsember 2023, Tartu Ülikooli Kliinikum

Dr Maria-Helena Lõhmus, songa operatsioon – aitäh! EMO – väga tasemel, aitäh dr Laur Särg, dr Andres Meus. Dr Kristjan Toots – võrratu psühhiaater, samuti kõik selle kliiniku töötajad (õde Aule, põetaja Merike, Valentina, Kertu Pihlakas). Dr Eve Rannu ning kogu tema meeskond, erilised on need inimesed. Oleme koos pojaga surmani tänulikud kogu Tartu Ülikooli Kliinikumi personalile. Ei leia tänusõnu, soovime jõudu, tervist. Siin on maailma parim haigla. Häid jõule!

November 2023, sisekliinik

Soovin südamest tänada siseosakonna arsti dr Hendrik Sobi väga põhjaliku uurimise eest. Südamlikud tänud nakkusosakonna õdedele, põetajatele. Eriti jäävad mulle meelde õed Külli, Kaili ja Ele. Kõige suurem tänu dr Ilona Pilvele. Olete arstiks sündinud. Aitäh!

 

November 2023, ortopeediakliinik

Aitäh teile selle tunde eest, et olin hästi hoitud ja selle teadmise eest, et sain parima, mis võimalik. Kõlab liigagi tavapäraselt, aga tõesti kõikidel teie töötajatel oli osa sellises positiivses patsiendikogemuses.

 

November 2023, südamekliinik

Mulle tehti südame kateeterablatsioon. Olen tänulik dr Rain Pajule, kes viis selle protseduuri edukalt läbi ja kogu meeskonnale, õdedele, väga toetava, hooliva tegutsemise eest. Peale protseduuri oli enesetunne hea ja loodan, et minu elukvaliteet on tunduvalt paranenud. Aitäh osakonna õdedele, kes minuga tegelesid sel ja järgneval päeval.

 

November 2023, veresoontekirurgia osakond

Tänan osakonna juhatajat dr Jaak Kalsi osakonna töö väga hea organiseerimise eest! Samuti tänan oma raviarste dr Viljar Kalbust, dr Asser Aavikut ja endist raviarsti dr Toomas Ellerveed. Kogu osakonna personal, nii meditsiiniline personal kui ka hoolduspersonal, töötavad täie jõuga, et patsiendid tunneksid end oma raskete haigustega hoopis paremini kui kodus. Suur aitäh ja jõudu edaspidiseks!

 

November 2023, neonatoloogia osakond

Täname siiralt Tartu Ülikooli Kliinikumi neonatoloogia kogu personali, kes 6.11–11.11 meie raske sünnituse üle elanud beebi eest nii hästi hoolitsesid ja ta elule turgutasid! Suurim tänuavaldus! Aitäh, et teete oma tööd hinge, hoole ja armastusega, olime hoitud!

 

November 2023, meestekliinik

Palun avaldada tänu dr Olev Poolametsale ääretult professionaalse ja inimliku suhtluse eest. Tervist teile kõigile.

Oktoober 2023, sisekliinik

Olen väga-väga tänulik arst-resident dr Kristiina Tammele, dr Reet Kuusele ja õdedele. Olen veel tänulik uuringu arstidele dr Peeter Saadlale ja Maarja Vilimäele, super heade uuringute eest, eriti tänud dr Tammele.

 

Oktoober 2023, kirurgiakliinik

Tänan osakonna hooldajaid ja õdesid sõbralikkuse ja abivalmiduse ning füsioterapeuti positiivsuse süstimise eest. Raviarst dr Jaak Lehtsaart tänan julgustamise, kannatlikkuse ja "kuldsete käte" eest.

 

Oktoober 2023, lastekliinik

Soovin kiita neonatoloogia osakonna õde Natalia Siilbekki äärmiselt sooja, lugupidava ja inimliku suhtumise eest. On näha, et ta teeb oma tööd südamega ja tegi minu ja beebi haiglas oleku aja oma toetuse ja kohaoluga lihtsamaks. Lisaks väärivad veel tunnustust samast osakonnast õde Evelin, õde Signe ja õde Ljudmilla, kes jäid silma oma abivalmiduse, positiivsuse ja meeldiva olekuga.

 

Oktoober 2023, psühhiaatriakliinik

Tahan tänada õde Ainika Zirk ja hooldajat Jaan Kuusmaad. Väga meeldiv vahetus oli. 

 

Oktoober 2023, ortopeediakliinik / psühhiaatriakliinik

Soovin südamest tänu avaldada järgmistele: dr Helgi Kolk, kirurg Mari Tamre, arst-resident Britt Haas, kõik psühhiaatriakliiniku õed, eriti Lii, Anneli, Regina, Laura, Victoria, Hannes, Markus, hooldajad Maria ja Ivika, tegevusterapeut Ülle. Kõiki nimetatud töötajaid iseloomustab lisaks suurepärastele kutseoskustele sõbralik, hooliv, vastutulelik ja abivalmis suhtumine patsientidesse.

 

Oktoober 2023, südamekliinik

Suured tänud dr Indrek Roosele ja tema meeskonnale ja 5. korruse personalile.

 

Oktoober 2023, sisekliinik

Suur tänu dr Jelena Nõmmikule ja gastroenteroloogia osakonna õdedele ja hooldajatele. Õdede ja hooldajate sõbralikkus, professionaalsus, hoolivus ja koostöövalmidus tegid haiglas viibimise meeldivamaks kogemuseks, kui oleksin osanud oodata.

 

Oktoober 2023, kirurgiakliinik

Tahaksin avaldada oma siirast tänu kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakonna arstidele ja personalile. Dr Taavi Põdramägi tegi mulle keerulise operatsiooni söögitoru pahaloomulise kasvaja tõttu. Pärast operatsiooni kõik töötajad hoolitsesid minu eest nagu väikse lapse eest. Tänan kõiki neid väga!

 

Oktoober 2023, närvikliinik

Suured tänud dr Simmo Savisaarele, kes tegi mulle seljaoperatsiooni. Ja suured tänud abiõele Remy Christian Kivimäele suurepärase teeninduse eest. Jõudu ja jaksu. 

Mai 2023, lastekliinik

Käisin lapsega neuroloog Rael Laugesaare juures. Arst on väga põhjalik ja hooliv, Väga tark ja tähelepanelik. Alati kuulab ja tahab leida lahendusi muredele.

 

Mai 2023, kirurgiakliinik / toitlustusteenistus

Soovin tänada lastekirurgia osakonna toredaid hooldajaid ja õdesid. Kõigi nimesilte ei näinud, aga suured tänud õde Jelena Leppik, Anett Larm, Jelena Gerasjova, Terje Kalve, Triin Kaldoja. Väga heatahtlik ja abivalmis suhtumine. Tänan südamest dr Eda-Ann Värimäed. Väga südamlik ja hooliv arst. Tänan väga maitsvate söökide eest.

 

Mai 2023, südamekliinik

Avaldan tänu dr Priit Tammjärvele väga tähelepaneliku ja hoolitseva suhtumise eest uuringute läbiviimise ajal. Avaldan siirast tänu ka kogu kardiokirurgia osakonna usinatele töötajatele.

 

Mai 2023, nahahaiguste kliinik

Tänud krüoteraapia õele Niina Eomõisale. Ta on hooliv ja tähelepanelik patsiendi suhtes ja viib protseduurid läbi kiiresti ja korrektselt!

 

Mai 2023, sisekliinik

Käisin endoskoopias dr Kristi Rusina juures uuringul. Minu praeguse kirja mõte on väga kiita ja tänada suure professionaalsuse eest dr Rusinit ja tema toonast teist arst ja abilist, kes mind üle vaatasid. Seni on see olnud minu parim vastuvõtt, mis mul on osaks saanud gastroskoopia uuringutel. Hea, rahulik ja asjalik suhtumine.

 

Mai 2023, kõrvakliinik

Suur tänu kogu kollektiivile, kes aitasid mul raske operatsiooni üle elada. Suurepärane õdede töö ja eriline tunnustus dr Priit Kasenõmmele professionaalse töö eest.

 

Mai 2023, ortopeediakliinik

Avaldan tänu Kliinikumi ortopeedile dr Alo Rullile! Käisin dr Rulli vastuvõtul ja sain tunda, et tema puhul on tegemist väga hea ja asjatundliku arstiga. Sain diagnoosi, rohusoovituse ja ka teada, et lahendus on operatsioon. Tema suhtumine patsiendisse on korrektne, meeldiv. Seega – igati hea arst! Palun tunnustage ja hoidke oma tublisid arste ja ka kõiki teisi töökaid inimeste aitajaid haigla personalis. Sain uuesti tunda, ikka aitab meie linna parim ja vajalikum, Tartu Ülikooli Kliinikum.

Aprill 2023, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / sisekliini

Sattusin kiirabiga EMOsse ootamatu ja äärmiselt tugeva valuga. EMOst liikusin edasi sisehaiguste osakonna intensiivravi osakonda ja sealt juba statsionaari. Kõik hooldajad, õed, arstid ning muu personal, kellega kokku puutusin olid väga vastutulelikud, abivalmis ning viisakad. Suur tänu hoolivale, sõbralikule ja asjatundlikule kollektiivile, et võin end taas tervena tunda!

 

Aprill 2023, nahahaiguste kliinik / toitlusteenistus

Viibisin osakonnas 8 päeva ja tahan südamest tänada oma arsti Kristiina Veetõusmet. Asjalik, põhjalik, vastutulelik ja lihtsalt ilust tüdruk. Sain suurt abi ja häid soovitusi edaspidiseks. Suur tänu kogu osakonna personalile. Nii sõbralikku ja meeldivat meeskonda ei ole kohanud. Ei saa aru, kuidas ühte kohta sattusid nii professionaalsed inimesed! Tänan ka verd võtnud õde, ei tunne kas saigi võetud, nii kerge käsi. Eriline tänu ja kummardus kokale! Fantastilised söögid! Ja midagi ei kordu.

 

Aprill 2023, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Tahan tänada südamest neid, kes on minuga tegelenud – dr Margus Kivisilda ja kõiki õdesid ja hooldajaid, kes on minu eest vaeva näinud. Osakonnas on väga säravad ja töökad töötajad. Ka Ly Tuvi, kes on alati rõõmsameelne. Suured, suured tänud teile ja jaksu ning jõugu edaspidiseks.

 

Aprill 2023, kõrvakliinik

Lp dr Indrek Aus, sügav kummardus Teile ja teie meeskonnale, õdedele ja hooldajatele. Mul on väga hea meel, et mu lapselaps sattus teie haiglasse. Süda on rahul. Jõudu ja jaksu Teile!

 

Aprill 2023, statsionaarse õendusabi osakond

Aasta tagasi, kui minu pojaga õnnetus juhtus, oli mulle ülisuureks toeks ja hingelisele üleelamisele abiks hingehoidja Kai Jõemets. Minu südamlik tänu temale, ilusale inimesele.

 

Aprill 2023, stomatoloogia kliinik, hambaproteesikeskus

Avaldan sügavat tänulikkust erakordselt vastutuleliku kirurgilise abi ja proteesimise eest dr Karin Rosinale, dr Janne Undile, proteesiosakonna tehnikule ja õdedele minule väga tähtsal ja raskel eluhetkel.

 

Aprill 2023, ortopeediakliinik, erakorralise ortopeedia osakond

Tänan dr Kaarel Kallandit väga hea töö eest Achilleuse kõõluse operatsioonil. Professionaalne operatsioon, suurepärane suhtlus enne ja pärast operatsiooni ning täpsed juhised taastusraviks.

 

Aprill 2023, Lastekliiniku erakorraline vastuvõtt

Tahan tänada ja kiita lastekliiniku EMO töötajaid. Nii mõistvat ja hoolivat suhtumist ei ole tihti kogenud. Lapse (11a) esimene kokkupuude haiglaga ning vaatamata süstile ning kanüüli paigaldamisele tal ei oleks hirmu, kui uuesti vaja. Väga suur aitäh, et olete just sellised. Saime abi ning lahkusime hea emotsiooniga.

 

Aprill 2023, radio- ja onkoteraapia osakond

Kiitus Veronika Karelsonile südamliku suhtumise eest ja oma rõõmsa meele edasiandmise eest haigele. Suurim tänu. Sooviks kohtuda veel edaspidi sellise inimesega. Jõudu talle kogu eluks!

 

Aprill 2023, Silmakliinik

Olen väga tänulik dr Aap Tomingale tehtud protseduuride eest.

 

Aprill 2023, Südamekliinik, 1. kardioloogia osakond

Kuna viibisin Kliinikumis ravil, siis tänan teid kogu südamest, sest te olete erilised inimesed – soojad, lahked, südamlikud! Hoidku teid haldjad! Kaitsku teid inglid!

Märts 2023, nahahaiguste kliiniku statsionaarne osakond

Olen ülimalt rahul selle osakonna tööga. Kõik töötajad on väga empaatilised, alustades koristajast ja lõpetades arstiga. Eriti tõstaksin esile oma arsti dr Oliver Tauli ja põetaja Uuve Pajulehte. Ka õed olid väga tublid. Dr Oliver Tauli kohta tahaksin öelda veel, et nii osavõtlikku ja tarka arsti pole mul veel olnud. Iga päev käis vaatamas, kuidas mu olukord on. Andis häid soovitusi koduseks raviks.


Märts 2023, erakorralise meditsiini osakond

Täname väga meeldiva suhtumise ja abivalmiduse eest arste, õdesid jt 19. märtsil EMOs tööl olnud töötajaid, kes Rometit abistasid! Lihtsalt väga hea tunne valdas lahkudes. Jaksu edaspidiseks!

 

Märts 2023, naistekliiniku günekoloogia osakond

Tänan siiralt terve osakonna lõbusaid, lahkeid, professionaalseid töötajaid. Eriline tänu hooldaja Kristiinale lahke sõna, sõbralike naljade ja empaatilise suhtumise eest. Osakond on super puhas, mugav kui hotell, vaikne ja igati hea koht väikseks puhkuseks. Sügav kummardus dr Ülle Kadastik ja dr Denis Samarski. Minu lugupidamine! Kiitus ka kokkadele!

 

Märts 2023, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Soovin tänada kogu kollektiivi, kes olid üliarmsad, abivalmid ja professionaalsed. Eriline tänu füsioterapeudile, kes juba ennetustööna enne operatsiooni oli kohal – imeline inimene. Aitäh! Päikest ja kena kevadet!

 

Märts 2023, laste ja noorukite allergiahaiguste keskus

Tahtsin teid, dr Ene Kenkmann väga tänada selle eest, et te olete nii suurepärane arst. See, kuidas te oskate lapsega nii mõistev ja rahulik olla, on lihtsalt vapustav. Ma olen tõesti siiralt tänulik, et arvestasite lapse hirmuga ja vastuvõtt oli Ramile hoopis teise kogemusega, kui ta ootas. Teie jaoks ehk töö, kuid meie, eriti minu kui lapsevanema jaoks suur-suur kingitus, kui muretsema kippuv laps nii hea emotsiooniga haiglast lahkub.


Märts 2023, hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakond

Soovin tänu avaldada õde Natalja Luppovale. Ta on lihtsalt imeline inimene! Kõik korrad, mil ma olen talle ühe aasta jooksul helistanud või tema kabinetti külastanud, on ta olnud heatujuline, ülimalt positiivne, hea huumoriga ning abivalmis. Ta on alati leidnud lahenduse minu muredele ilma igasuguse küsimuseta. Ta oskab motiveerida ning inimeselt-inimesele rääkida. Ta on mind alati nii oskuslikult toetanud, kui ma talle mõnel keemiaravijärgsel päeval helistasin ning on alati teinud selle ekstra sammu kui vaja, et erinevaid tekkinud olukordi lahendada. Aitäh!

 

Märts 2023, kirurgiakliinik

Soovin avaldada tänu dr Margot Peetsalule väga inimliku käitumise ja oma ameti hea tundmise eest. Sellise arsti vastuvõtule lähed suurima heameelega, sest tema on loodud töötama inimestega.

 

Märts 2023, sisehaiguste-reumatoloogia-endokrinoloogia osakond

Ma soovin avaldada suurt tänu õdedele, kes töötasid sellel ajavahemikul, kui mina kliinikus viibisin. Ma tänan selle headuse, hoolivuse ja professionaalsuse eest. Eraldi tänu kindlasti dr Peeter Saadlale! Tugevad ja tublid inimesed!

 

Märts 2023, meestekliinik

Avaldan tunnustust Anneli Remmelgale väga meeldiva ja professionaalse suhtluse eest. Samuti tahaksin tänada ka registratuuri töötajaid, mõlemad väga meeldivad suhtlejad.

 

Märts 2023, sünnitusosakond

Tahame oma perega väga tänada naistekliiniku sünnitusosakonna ämmaemandat Evelin Schasminit, kelle vahetus oli täpselt sellel ajal, kui tulime oma esimest last Ruudut sünnitama. Ämmaemand Evelin oli väga toetav, hoidis koguaeg kursis, kuidas läheb ja mis on järgmised sammud, õpetas väga hästi üliõpilast, kes samuti kaasas käis ja oli suureks toeks värskele isale, kui ema peale keisrilõiget pidi taastuma jääma. Oleme tõesti südamest väga-väga tänulikud positiivse sünnituskogemuse eest!

 

Märts 2023, lastekliiniku erakorraline vastuvõtt

Sooviksin tänada valves olnud arsti Alina Roštšinskajat ja õdesid. Olen eelnevatel kordadel ka teenusega rahule jäänud, aga tänane personal oli imeline! Sellised inimesed peaksidki lastehaiglas töötama. Mõistvad nii lapse kui vanema suhtes, rahulikud, selgitavad, abivalmid ja sõbralikud. Isegi lapse jaoks valulikud protseduurid tehti nii meeldivaks kui võimalik. Suur tänu!

Veebruar 2023, üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond

Toimus sapipõie operatsioon. Suurepärane meditsiiniline teenindus. Hea süda ja head käed igal pool. Kiidan ja olen tänulik dr Karri Kase meeskonnale.

 

Veebruar 2023, nakkushaiguste osakond / toitlustusteenistus

Olen väga tänulik kogu teenindavale personalile. Kõik olid kõrgel tasemel. Kiidan väga ka kokkasid, maitsev toit ja suured portsud. Mina jäin väga rahule kõigega. Aitäh!

  

Veebruar 2023, ortopeedia osakond

Viibisin ortopeediakliinikus põlveliigese endoproteesi paigaldamas. Suured tänud dr Eiki Straussile, operatsiooniosakonnale ja kogu ortopeedia statsionaarile südamliku ravimise eest.

 

Veebruar 2023, silmakliinik

Soovime tänada kõiki õdesid, kes tegelesid meiega ning viisid läbi uuringuid. Ja samuti dr Tiina Mauringut väga meeldiva õhkkonna loomise eest. Suur, suur aitäh! Teil on imeline meeskond!

 

Veebruar 2023, üldpsühhiaatria keskus

Kiidan füsioterapeute! Nii Siu Etti kui ka Kaiti Peters on oma ala professionaalid ja teevad oma tööd südamega – aitäh! Olen tänulik ka kõigile õdedele, hooldajatele, arstidele positiivse suhtumise ja abi eest. Kiidan raviarsti dr Sten Kaldmaad igakülgse abi eest.

 

Veebruar 2023 kardiokirurgia osakond ja kardiointensiivravi osakond

Ma tänan uue võimaluse eest Kliinikumi kardiokirurgia osakonna ja kardiointensiivravi osakonna arste, õdesid, hooldajaid, dr Arno Ruusaleppa ja dr Priit Tammjärve. On raske ülehinnata teie töö tähtsust. Tänan teid remonditud südame ja hooliva suhtumise ning igakülgse abi eest!

 

Veebruar 2023, radioloogiaosakond

Soovin avaldada kiitust ja tänu 10. veebruari hommikul ultraheli ja mammograafia kabinettides tööl olnud kolmele töötajale. Väga meeldiv teenindus oli. Töötajad olid väga viisakad, põhjalikud ja abivalmid. Eriti tänan ultraheli toa töötajaid, kes informeerisid mind põhjalikult mammograafia ja ultraheli protseduuride vajalikkusest koos. Nad olid igati vastutulelikud ja abivalmid, et mõlemad protseduurid saaks kiiresti tehtud. Samuti anti võimalikult palju infot seoses rinnavähi tekkimise ja selle avastamisega. Kõik töötajad olid hooliva ja positiivse suhtumisega. Soovin neile jõudu ja positiivset suhtumist!

 

Veebruar 2023, neurokirurgia osakond

Suur-suur tänu dr Tõnu Rätsepale, dr Andreas Rehile ja dr Alo Rainer Lehestele. Operatsioon toimus 20. jaanuaril, kus mul opereeriti ajuarteri aneurüsm. Tunnen ennast hästi. Aitäh.

Jaanuar 2023, naistekliinik

Soovime tänada meie pisikest preilit ilmale aidanud ämmaemandat Kärt Hüdsit professionaalse, hooliva ja rahuliku oleku eest! Tänu sellele jääb esmasünnitusest positiivne kogemus. Aitäh!

Jaanuar 2023, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

 

Palju tänu dr Siim Rinkenile ja tema kaastöötajatele EMOs, kelle sõbralikul ja asjalikul tegutsemisel sain tagasi oma meelerahu ja taastati mu jukerdava südame rütm. Soovin neile tugevat tervist ja jaksu sel vastutusrikkal tänuväärsel tööl ning rõõmu ja päikest isiklikus elus.

 

Jaanuar 2023, kirurgiakliinik / radioloogiakliinik

Mind ravisid arstid Asser Aavik ja Martin Reim. Raviti vasaku jala artereid. Teostati stentimised ja balloonangioplastika. Pulss taastus ja jalg on mõnusalt soe. Suur tänu! Suur tänu ka osakonna töötajatele, kes teevad suurt ja tänuväärset tööd patsientide tervise paranemisel. Tänan!

 

Jaanuar 2023, lastekliinik

Käisin lapsega dr Kenkmanni visiidil. Tahan tänada dr Ene Kenkmanni ja arsti õde väga positiivse visiidi eest. Arst ning õde olid väga meeldivad, tegelesid lapsega professionaalselt. Aitäh!

 

Jaanuar 2023, verekeskus

Tänan ja tervitan kõiki, kes olid verekeskuses tööl! Käisin esimest korda verd andmas ja mul oli nii tore kogemus, kõik olid soojad ja sõbralikud ja õhkkond väga stressivaba. Aitäh!

 

Jaanuar 2023, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Minu õel tuli veeta oma viimased elupäevad voodihaigena palliatiivravi osakonnas. Olen südamest tänulik keskuse töötajatele: osakonna juhataja dr Heli Taro, dr Eeva Hirse, õdedele ja hoolduspersonali tiimile ning hingehoidjale, kes tegid oma tööd professionaalselt ja tagasid minu õele valudest vaba ja inimväärse lahkumise elust. Hindan Teie tööd kõrgelt, see on raske nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt. Teete tänuväärset tööd, olen kõigile lõpmatult tänulik! Aitäh! Tahan eriliselt esile tõsta oma õe lahkumispäeval tööl olnud õde Anne Rosenbergi ja abiõde Maia-Liisa Soonvaldi, milline eriline suhtumine elust lahkujale. Sain ise tunda nende igakülgset toetust, hoolivust ja kaastundlikkust. Tänan teid kõige eest! Olge hoitud!

 

Jaanuar 2023, stomatoloogia kliinik

Käisin erakorralisel hambaravil, dr Hiie Laaniste oli valves. Tahaksin kiita teda väga sooja ja sõbraliku vastuvõtu eest. Selgitas põhjalikult, mis täpselt valu teha võib ning kuidas edaspidi toimida. Suured tänud!

 

Jaanuar 2023, närvikliinik

Neurokirurg Simmo Savisaar, tänan Teid kordaläinud lõikuse eest. Olete professionaalne, hooliv ja sõbralik. Ma ei olegi varem sellist arsti kohanud. Suur aitäh! Teile kordaminekuid, edu ja kindlat kätt!

 

Jaanuar 2023, südamekliinik

Viibisin 1. kardioloogia osakonnas. Kõik olid hästi sõbralikud, abivalmis. Tänan kogu kollektiivi mulle osutatud abi eest. Soovin teile jõudu ja jaksu teie raskes töös!

November 2022, südamekliinik

Soovin tänada kogu südamest rütmihäirete kabineti personali, eriti dr Rain Paju ning dr Indrek Rooset sooja ja professionaalse suhtumise eest minu murede lahendamisel. Suured tänud õdedele ja hooldajatele, keda nimeliselt kahjuks ei tea. Tundsin end Teie juures tõeliselt oodatuna…

 

November 2022, naistekliinik

Soovime südamest tänada sünnitusosakonnas tööl olnud ämmaemand Maris Raudet, kes võttis vastu meie tütrekese ja hoolitses esimestel tundidel meie eest igati! Tundsime end 14h "maratoni" järel tõeliselt hoituna. Õige inimene õigel ametikohal! Suur-suur tänu veelkord!

 

November 2022, lastekliinik

Tahan avaldada kiitust lasteõele Aleksandr Trutnevile, kes viis läbi lapse EEG uuringut. Olles seal palju kordi käinud, siis nii mõnusalt mänglevat ja last kaasavat kogemust pole kunagi olnud, lapsel tekkis kiirelt usaldav ja turvaline olu, et ka uuringus oluline uinumise osa tuli välja. Kiituskiri uuringult on nüüd aukohal. Aitäh Aleksandr.

 

November 2022, nahahaiguste kliinik

Südamlikud tänud  dr Annika Volkele  väga professionaalse ja meeldiva teeninduse ning suhtumise eest.

 

November 2022, sisekliinik / südamekliinik / meestekliinik / juhatus

Olen kliinikumi arstide, õdede abiga elanud, töötanud, saanud elus hakkama pikad kolmkümmend üheksa aastat. Vanusega tulevad juurde terviseprobleemid. Viimased aastad on mind professionaalselt, aga ka inimliku suhtumisega ravinud dr Jekaterina Saar, dr Sven Tennisberg, käesoleval aastal kardioloog dr Evi Tamm. Vahel aitab rohkem, kui arsti poolt välja kirjutatud ravim, hea suhtumine, nõuanne, tervenemisusu sisendamine. Sooviksin, et saate eelmainitud arste omalt poolt tunnustada ja tänada.

 

November 2022, kirurgiakliinik

Soovin tänada dr Kaisa Saarniitu väga professionaalse ja meeldiva teeninduse ning suhtumise eest.

Oktoober 2022, ortopeediakliinik

Olen väga tänulik patsient, kellele paigaldati ortopeediakliinikus puusaprotees. Südamlik tänu prof Aare Märtsonile, erakordne arst ning patsiendile keskendunud tipptegija, aitäh anestesioloog Alar Rokile, suurepärane ja kindlameelne professionaal. Palju häid sõnu on mul ortopeediaosakonna imelisele füsioterapeudile, õdedele, abipersonalile. Kahju, et operatsioonist taastumise päevadel ei suutnud kõiki nimesid meeles pidada, saaksin oma tänu nii isiklikumalt edasi öelda. Kõik, alates operatsiooni ettevalmistavast osast (vastuvõtt operatsiooniõe juures) kuni lõikuse ja taastumiseni haiglas, oli patsiendile keskendunud, asjatundlik, meeldiv ja toetav. Taastumiseks vajalik info on kliinikul väga põhjalik, mis pärast endoproteesimist on hästi oluline ja kergendab paljusid toiminguid. Soovin kõikidele Tartu Ülikooli Kliinikumi inimestele palju-palju head ja rõõmu, südikust ja ärksust! Ja ikka palju tänulikke patsiente, kes oskavad hinnata ja rõõmu tunda neist uutest võimalustest, mida teie töö meile võimaldab.


Oktoober 2022, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Olen väga tänulik dr Katrin Elmetile, kes oli minu pisioperatsiooni narkoosiarst. Kõigil kolmel korral, mil me põgusalt kohtusime, oli ta ülimalt professionaalne ja südamlik, soe ja vaatas patsiendile sügavalt silma oma vestluse jooksul. See annab patsientidele kindlustunde eesootava ees ja vähendab kindlasti hirmu/ärevust, kui keegi peaks seda tundma. Suurepärane arst! Ülimalt oskuslikud ja toredad olid ka õed nii ettevalmistus- kui ka ärkamisruumis. Suur tänu neile!


Oktoober 2022, naistekliinik

Suur ja südamlik tänu Teile kõigile, günekoloogia osakonna arstidele, õdedele ja teistele teenistujatele hea ja abivalmis teenindamise eest! Olge hoitud ja terved ning õnnelikud tehes seda tänuväärset tööd!


Oktoober 2022, toitlustusteenistus

Minu lähedane oli kliinikumis haiglaravil nädalaid. Ta jäi rahule raviga osakondades, aga eriti soovib ta tänada toitlustusteenistust. Toidud olid väga maitsvad! Tagasiside oli selline, et ta ei saa kodus ka nii head ja palju sööki, kui haiglaravil olles. Suur tänu toitlustusteenistuse personalile!


Oktoober 2022, südamekliinik

Tahaksin öelda suur aitäh personalile, kõigepealt arstile Silvia Virro. Väga abivalmis, tore ja sõbralik spetsialist. Suur aitäh talle! Sain abi, hoolitsust. Õed olid väga abivalmis, viisakad. Suur aitäh!


Oktoober 2022, radioloogiakliinik

Soovin avaldada tänu 4. oktoobri õhtupoolikul radioloogia osakonnas MRT kabinetis tööl olnud personalile. Käisime 7-aastase lapsega kella 18 ajal kompuuteruuringus ning sealne personal oli nii soe ja armas lapsega suhtlemisel. Lapsega tegelenud naised võtsid lapse hirmud maha, rääkisid talle aparaadi tööpõhimõtetest ja selgitasid samm-sammult, kuidas miski töötab.

September 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Olen väga tänulik põetaja Heli Vaherile patsientidele osutatud sõbralikkuse ja lahkuse eest. Ta jääb sellisena minu südamesse.

 

September 2022, keskkonna ja puhastuse osakond

Lastekirurgia osakonna töötajate nimel avaldan tunnustust puhastaja Maia Looritsale. Ta teeb oma tööd väga korralikult ja on äärmiselt meeldiv suhtleja. Niisuguse töötajaga on meeldiv koos töötada.


September 2022, üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Soovin avaldada suurt tänu lastekliiniku neuroloogia osakonna kogu personaalile ja eriti dr Rael Laugesaarele. Olen viieaastase sügava puudega poja ema. Tahan tänada väga raskesti haige poja emana dr Laugesaart toetuse, abi ja tarkuse eest läbi raskete aastate. Samuti soovin tänada kogu neuroloogia osakonda, kes meid alati, kui hädas oleme, soojalt vastu võtab. See on olnud korvamatu abi!

 

September 2022, 2. intensiivravi osakond

Suur tänu minu pojale Margusele osutatud erilise hoole, tähelepanelikkuse ja armastuse eest. Olen lõpmata tänulik!

 

September 2022, nefroloogia osakond

Tahan südamest tänada hooldusõde Svetlanat Kolpakovat, kes on alati abivalmis, sooja südamega sümpaatne inimene. Aitäh sulle Svetlana Kolpakova!

 

September 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond / toitlustusteenistus

Olen rahul ja väga tänan dr Ave-Triin Tihamäed! Kogu osakonna personalile suur tänu abi ja hoolitsuse eest. Kõik oli väga korrektne ja kiire. Veel suurem tänu kokkadele maitsva supi ja pudru eest. Soovin teile kõigile head tervist ja kannatlikkust.

 

September 2022, üldpsühhiaatria keskus

Teil on suurepärane kollektiiv koristajatest arstideni. Õde Tuuli Vene on kui päikesekiir - loodud inimesi aitama, palsam minu hingele. Ka minu arst dr Peeter Veiksaar on iga päev minu juures käinud. Füsioterapeut Etti Siu hingamise tunnid on super. Minu enda sisemised hirmud ei ole veel kadunud ja seepärast oleksin siin veel edasi, aga pean mõistma, et tuleb ka ise hakkama saada. Olete kõik suurepärased ja tänan kõiki teid tehtud töö eest.

August 2022, erakorralise meditsiini osakond / neuroloogia osakond

Patsient tänab ja kiidab EMO arste ja õdesid ning kogu kollektiivi, kes tema tervisehäda põhjust reedel, 12. augusti hilisõhtuni, otsisid ning ka põhjuse leidsid. Kahjuks on diagnoos raske, kuid tähtis on teada, mida ravida. Patsient on praegu neurolooga osakonnas ravil ning ütles, et on teenuse ning raviga rahul. Kõik on väga hoolitsevad! Suur tänu!

 

August 2022, pulmonoloogia statsionaarne osakond / toitlustusteenistus / keskkonna ja puhastuse osakond

Patsiendi tunnete ja silmade kaudu ütlen järgmist:  harmooniline ja tähelepanelik 24/7 meditsiiniline teenindamine, kõrgeklassiline koostöö. Patsient tunneb end turvaliselt, terveneb. Tänan arste, dr Sulev Meristet ja tema meeskonda, õdesid põetajaid, koristajaid, sekretäri. Kõik nad väärivad tänusõnu. Kõikjal on puhtus ja kord, hea toit.  Tänan ja jõudu edaspidiseks!

 

August 2022, sünnitusosakond

Sooviksin väga tänada ämmaemand Margit Luigat ja kõiki teisi, kes aitasid mul poja ilmale tuua.

 

August 2022, meditsiinitehnika osakond

Soovime esile tõsta meditsiinitehnika insener Alan Hoopi, kes on meid neurofüsioloogia üksuses väga palju aidanud, kes suhtub oma töösse väga vastutustundlikult ja põhjalikult. Alan on väga abivalmis, hooliv, sõbralik, teeb oma tööd professionaalselt.

 

August 2022, kõrvakliinik

Tänan sõbraliku olekuga ja põhjalikult seletavat arst-residenti Rei Meierit  abi eest. Samuti ka üldarsti Romet Müüri, kes oli väga meeldivalt positiivne ja samuti põhjaliku seletusega. Tänan, selliseid positiivseid töötajaid võiks rohkem olla!

 

August 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Soovin avaldada tänu dr Jaak Lehtsaarele ja õdedele, eriti õde Maria Tabrile. Kogu personal on väga sõbralik ja hooliv patsiendi suhtes. Kõik oli väga suurepärane, aga täna ma lahkun, sest egas külas ei olda kaua. Suurimad tänud!

 

August 2022, nahahaiguste kliinik

Olen väga tänulik teeninduse ja suhtumise eest õde Ljubov Krjakvinale ja kogu osakonna personalile. Aitäh!

Juuni 2022, neonatoloogia osakond

Suured, suured tänud kõigile inimestele, kes siin osakonnas töötavad ja eriti neile, kes otseselt meiega tegelesid - arstile, õdedele ja hooldajatele. Teete oma tööd südamega, sest tulin siia pisarais, aga lahkun rõõmsana. Kõik olid nii sõbralikud ning beebi sai parimat hoolt. Jõudu ja jaksu teile sel raskel ja imelisel tööl. Tundsime, et olime hoitud.

 

Juuni 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / keskkonna ja puhastuse osakond

Tahaksin tänada kogu personali, dr Tanel Laisaart ja dr Piret Kiburit. Siin töötavad inimesed suure algustähega. Kõik on sõbralikud, suhtuvad südamega ja mõistmisega patsientidesse. Kõik on väga puhas, palatid ja tualetid alati koristatud. Aitäh kogu kollektiivile hoolivuse ja professionaalsuse eest!

 

Juuni 2022, sporditraumatoloogia keskus / operatsiooniteenistus

Tahaksin eriliselt kahte inimest kiita. Üks neist loomulikult minu raviarst dr Leho Rips ja teine taastusruumi põetaja Larissa Kozharina. Larissa oli ülisõbralik, hoolitsev, vaimukas ja kaasatundlik. Mis siis, et lahkusin ratastoolis, aga nii positiivsete emotsioonidega ja tänaseks juba jalul.

 

Juuni 2022, abdominaalkirurgia osakond / 1. intensiivravi osakond

Suur, suur tänu Teile minu isa elupäästva operatsiooni eest. Täname perega kogu meeskonda, digiloost sain mõned nimed: dr Toomas Sillakiviarst-resident Kadri Tammedr Karri Kase.

 

Juuni 2022, neurokirurgia osakond

Tänan südamest professionaalse abi eest neurokirurgia osakonna töötajaid. Head teod jäävad kauaks meelde, head inimesed ei unune kaua. Suur aitäh teile, dr Tõnu Rätsepdr Karolin Riips. Minu lugupidamine ja suur tänu igasuguse abi eest nendel päevadel teile õed ja sanitarid. Oleg tublid ja terved!

 

Juuni 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Olin onkokirurgia osakonnas ravil üle 40 päeva. Kogesin selle pika aja jooksul osakonna personali heatahtlikku ja abivalmis suhtumist. Eriline tänu dr Margus Kivisillale, kes tegi väga keerulise operatsiooni, mille järel jälgis järjepidevalt minu tervislikku seisundit. Lühidalt, väga hea ja meeldiv kogemus suhtlusest arstiga. Soovin osakonna personalile jätkuvat jõudu ja empaatiat edaspidiseks.

 

Juuni 2022, 1. kardioloogia osakond

Suurim tänu dr Ulvi Hintole. Tänan kõiki, kes minuga tegelesid ja minu tervenemisele kaasa aitasid.

 

Juuni 2022, sünnitusosakond

Soovin avaldada kiitust ämmaemand Maris Rauale ja tema abilisele. Esmasünnitajana olen neile ülimalt tänulik imehea kogemuse ja protsessi sujuvuse eest. Nende loodud õhkkond oli rahulik, soe ja väga meeldiv. Tänan teid südamest! Minu esimene sünnitus oli teie abiga imeline!

 

Juuni 2022, silmakliinik

Kogu südamest tänan teie asutuse töötajaid. Dr Marina Safonova, dr Aleks Kree ja õde Renate Pikk ja teisei töötajaid, kes olid abiks, kui mulle tehti operatsioon. Palun võtke vastu minu tänu.

 

Juuni 2022, suu- ja hambahaiguste ambulatoorne osakond

Avaldan siirast ja suurt tänu doktor Leila Simbergile ja tema abilistele, kes olid hästi abivalmid. Tunnustan kogu südamest kõiki, kes päevakirurgias askeldasid minuga ning aitasid igakülgselt et kogu operatsioon ja taastumine oleks edukas. Suurimad tänud teile ja edasist jõudu kõigile.

 

Juuni 2022, sisehaiguste-reumatoloogia-endokrinoloogia osakond

Palju tänu, dr Ingrid Reppo, asjatundliku ja patsiendikeskse vastuvõtu ning sooja ja julgustava suhtlemise eest! Usun, et Teie poolt määratud uuringud aitavad mul saada parima ravi ja parendada oluliselt mu elukvaliteeti.

 

Juuni 2022, ortopeedia osakond

Viibisin ravil ortopeedia osakonnas. Mulle tehti vasaku põlve endoproteesimine. Südamlikud tänud dr Eiki Straussile, kes mind opereeris. Südamlikud tänud kogu ortopeedia osakonnale ja kollektiivile väga professionaalse hoolitsuse ning sooja suhtumise eest.

Aprill 2022, ortopeediakliinik

Soovin südamest tänada dr Viktor Šapovalovit väga meeldiva vastuvõtu eest. Arst on väga pädev, tähelepanelik, sõbralik, abivalmis ja mega kena mees. Sain saatekirja ja ka nõuandeid. Edu töös arstile ja kõike kaunist.


Aprill 2022, kõrvakliinik / operatsiooniteenistus 

Käisin lapsega adenoidi eemaldamise operatsioonil ning tahan edastada tänu meeskonnale: erakordselt selle eest, et võimaldasite pervasiivse arenguhäirega lapsele eraldi toa ning selle eest, et opiploki personal oli nõus paigaldama kanüüli, kui laps juba magas! See on personalile väike liigutus, aga lapsele jätab ühe trauma olemata ja on lapsevanemale üliolulise tähtsusega! Tänan teid kõiki südamest! Eraldi tahaks välja tuua nimeliselt meiega tegelenud õe, Terje Rosin, rahuliku suhtlemisviisi ja professionaalsuse poolest. Aitäh!

 

Aprill 2022, kirurgiakliinik

Tänan südamest dr Ceith Nikkolot ja õde Made Aljast osavõtliku, abivalmis, hooliva vastuvõtu eest. Nad seletasid protseduuri eelselt ja ajal – kõik mis toimub, abistasid mind nuuskpiiritusega kohe, kui seda vajasin. Ka protseduuri järgse hoolduse seletas õde ilusti lahti. Arst oli väga kannatlik ja visa. Õde hooliv ja sõbralik. Palju häid patsiente ja jätkuvat töölusti Teile!

 

Aprill 2022, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik, palliatiivravi osakond

Meie ema oli raskest haigusest tingituna oma viimased elupäevad hooldusel kliinikumi palliatiivravi osakonnas. Oleme südamest tänulikud kogu osakonna personalile, kes näitasid oma igapäevast tööd tehes igal hetkel üles hoolivust ning abivalmidust. Tööd tehti vaikselt, osakonnas valitses tõeline rahu ning see andis omakorda rahutunde nii haigele, kui ka tema lähedastele. Tänukummardus palliatiivravi osakonna töötajatele! Te teete hindamatult väärtuslikku tööd!

 

Aprill 2022, patsienditeenistus, patsiendi info- ja tugikeskus

Pühapäeval 10.04.2022 oli erakorraline olukord, kus oli vaja teavitada COVID-19 analüüside võtmise punkti, et patsiendil ei ole võimalik tulla kokkulepitud ajaks analüüsi andma. Telefonile vastas naisterahvas, kes oli nõus tõmbama selga jope, et minna teavitama COVID analüüside kabinetti ja paluma uut testi aega. Soovin tänada lahket, abivalmist, mõistvat prouat Evi Tederit Suured, suured tänud. Sellised inimesed vajavad tunnustamist!

 

Aprill 2022, silmakliinik

Käisin 9.aprilli hilisõhtul erakorraliselt silmakliinikus. Olin maal ja sain puuoksaga tugeva löögi paremasse silma, valu oli suur ja tundsin, et midagi on silmas ka. Soovin tänada kiire abi osutamise eest. Ma ei tea selle õe nime, kes mu silmaga tegeles (puhastas ja pani rohtu), olles ise nii osavõtlik ja rahulik. 10. aprillil läksin arsti juurde, kes vaatas silma üle ja määras ravi. Tore arst oli, sain ravimid ja alustasin silma ravimist. Veelkord tänud ja olge terved.

 

Aprill 2022, erakorralise meditsiini osakond

Pöördusin EMO-sse võimaliku insuldi tunnusega. Kuigi midagi tõsist õnneks ei leitud ja kõik läks hästi, tahan väga tänada meeldiva suhtumise ja suhtlemise ning pädeva ja kiire käsitluse eest kogu valves olnud personali, kellega kokku puutusin. Aitäh!

 

Aprill 2022, meestekliinik, Pärnu keskus

Tahan avaldada suurimat tänu dr Paul Korrovitsile ja tema õele Olga Raudikule. Olen olnud nende patsient 2021. a sügisest ja iga kord, kui ma vastuvõtult lahkun, siis mõtlen tänutundega – küll mul on ikka vedanud, et otsustasin oma hädaga lõpuks sellesse osakonda pöörduda. Ma ei oska kindlasti hinnata dr Korrovitsi meditsiinilist taset aga tema ravi variant andis mulle kohe positiivse tulemuse. Eraldi tahaks esile tuua selles kabinetis vastuvõttudel valitseva patsiendisõbraliku õhkkonna, mille loomisel on õde Olga Raudik lausa ületamatu meister. Sama meeldiv, sõbralik ja kannatlik kuulaja on ka dr Paul Korrovits. Kõigele lisaks jätkus Tal ka aega ja tahtmist kuulata ning aidata nõuannetega probleemi lahendamiseks, mis kindlasti ei kuulunud Tema kohustuste hulka, kuid mis oli minu jaoks ehk tähtsamgi. Selle eest siinkohal Talle veelkord tänu ja sügav kummardus. Tänud ka Tartu Ülikooli Kliinikumile, et nad oma osakonna Pärnusse asutasid, sest Tartusse ma vist poleks teed ette võtnud.

 

Aprill 2022, kopsukliinik, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / operatsiooniteenistus

Minu siiras tänu ja lugupidamine osakonnale ja heale bronhoskoopia "naiskonnale", kes teevad oma tööd tõeliselt südamega. Tänu osakonna õdedele ja hooldajatele ja operatsiooniteenistusele. Suur-tänu kuldsete kätega dr Tanel Laisaar. Aitäh! Jõudu, tervist ja vastupidavust! Jätkake ikka samas vaimus!

Märts 2022, erakorralise meditsiini osakond

Tavapärases elus, kui kõik on võrdlemisi hästi, ei oskagi piisavalt hinnata inimesi, kelle töö on aidata teisi. Iseenesestmõistetav tundub, et arsti töö on ravida, kuid kui tervis ei ole mingi hetk korras, saad aru, et vajad tohterdamist selle sõna laiemas mõttes. Lisaks füüsilise valu leevendamisele ootad rahustavat sõna, mõistmist, selget juhist. Tagantjärgi mõeldes paneb arsti juurde pöördumise kogemus taas paremini arsti väärtust mõistma ja ka avalikult tänutunnet avaldama. Ma tänan kogu südamest trauma II arste lapsesõbralikkuse eest. Oskus suhelda lapsega, kuulata ja rahulikult seletada, on suur oskus. Laps sai aru, et lahas on vajalik ja teeb enesetunde paremaks. Ja kui hommikuks oli see kogemata sõrmest kadunud, oli lapse esimene mure ärkamisel, et lahas tuleb kiiresti üles otsida ja tagasi panna. Suur-suur aitäh teile abi ja selle kogemuse eest!

 

Märts 2022, sünnitusosakond

Koduvisiidil käinud ämmaemand Ülle Piiskoppelile siirad tänud. Väga empaatiline ja toetav ämmaemand. Teine ämmaemand, kelle nime ei mäleta, aga tema kutsub oma patsiente Emaks! Aitäh sulle, päästsid mu lootusetust olukorrast. Sellised ämmaemandad on eeskujuks ja väga vajalikud toetamaks äsja lapse saanud naisele. Kirurgiatiimile ja arstidele ka suur tänu kindlasti!

 

Märts 2022, näo- lõualuudekirurgia osakond

Kogu personal oli äärmiselt tore, sõbralik, lahke, abivalmis ja üdini professionaalne. Kolleegide vahel tundus olevat täiuslik harmoonia. Väga meeldiv haiglaravikogemus, ka teised patsiendid olid sama positiivselt meelestatud. Samad sõnad ka operatsioonipersonalile. Jätkake samas vaimus. Lisaks olen väga rahul teostatud operatsiooniga, mis õnnestus ilmselt parimal võimalikul viisil.

 

Märts 2022, radio- ja onkoteraapia osakond

Tahaksin tänada osakonna kabinet 62A toredaid õdesid hooliva suhtumise eest, kes on alati positiivsed ja sõbralikud, minu jaoks alati olemas ja toetavad. Teevad oma tööd suure südamega. Aitäh!

 

Märts 2022, südamekliinik / toitlustusteenistus / haldusvaldkond

Tahan tänada dr Valvo Piilbergi operatiivse ja professionaalse töö eest, samuti kogu personali väga viisaka suhtumise eest, väga maitsva toidu eest kokkasid ja puhtuse eest teenindajaid. Suur tänu kõigile, kes selles majas töötavad ja jõudu-jaksu edaspidiseks.

 

Märts 2022, üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Oleme enam-vähem iganädalased külalised üldpediaatria osakonnas, aga saadame suure tänutundega väikese tervituskirja ikka.  Tänu teile kõigile saab Hanna täna olla nii rõõmus laps nagu ta on. Kui varem ei teadnud me midagi enneaegsusest, laste intensiivravist ja üldse oli meie ainuke teadmine, et lastehaigla on olemas, siis nüüd tundub lastehaigla heas mõttes nagu teine kodu. Kõik, kes on Hannaga tegelenud, on imelised. Meie "aitäh" ei kõla kunagi piisavalt suurelt, et tänu ja rõõmu välja näidata. Suurim kiitus kõigile on see, kui Hanna muudkui kasvab ja areneb edasi, on rõõmus ja ütleb varsti ise "aitäh".

Veebruar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Soovin südamest tänada toredat torakaalkirurgia meeskonda professionaalse töö eest! Lugupeetud arstid, õed, hooldajad ja füsioterapeut Edward Juhkam, te olete empaatilised, heasüdamlikud ja abivalmis! Vaatamata terviseprobleemidele oli mul hea, rahulik ja turvaline tunne teie osakonnas. Suur tänu teile! Soovin edu Teie vastutusrikkas töös!

 

Veebruar 2022, erakorralise meditsiini osakond / 2. intensiivravi osakond / nakkushaiguste osakond

Soovin väga tänada kiirabibrigaadi, mind ravinud arste, õdesid, hooldajaid. Tänu teile olen ma elus ja paranen! Suur, suur kummardus teile!

 

Veebruar 2022, kõrvakliinik

Soovin tänada oma raviarsti dr Neve Liebergi tema professionaalsuse ja südamliku ning hooliva suhtumise eest oma patsientidesse. Tundsin end tema kindla käe all turvaliselt ja hästi. Aitäh kogu kõrvakliiniku personalile!

 

Veebruar 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Soovin tänada ääretult toredat ja asjalikku dr Jaak Lehtsaart. Olukorras, kus tundub, et maailm kukub kokku, on võimalik oma teed edasi käia, kui on selliseid kirurge/onkolooge nagu tema. Jõudu ja tervist! Igavesti tänulik.

 

Veebruar, 2022, psühhiaatriakliinik / närvikliinik

Suured tänusõnad dr Roman Pihlakale, sealsele neuroloogia eriala residendile ja ülejäänud personalile nende põhjalikkuse, mõistva ja inimliku suhtumise ning kättesaadavuse eest nii mulle kui lähedastele. Lisaks tunnustan neurokirurgi dr Tõnu Rätseppa meeldiva suhtlemise ja arusaadava konsultatsiooni eest. Tänusõnad ka neuroloogia osakonna õdedele ja hooldajatele nende abivalmiduse eest.

 

Veebruar 2022, neonatoloogia osakond

Soovime südamest tänada õde Maria Barnat toetuse, abi ja soojuste eest. Teie nõuanded olid suureks abiks äsjastele vanematele. Aitäh Teile!

 

Veebruar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / toitlustusteenistus

Tänan väga professionaalset ja sõbralikku kollektiivi. Õed olid kõik toredad ja hoolivad. Eriline tänu dr Piret Kiburile. Tänan kokkasid, kes kohe muutsid menüü gluteenivabaks.

 

Veebruar 2022, hematoloogia ja luuüdi siirdamise osakond

Tahan tänada minu raviarsti dr Mari Punabit ja tema õde Maria Bedritit ja Natalja Luppovat ning kogu hematoloogia osakonna personali minu raske haiguse ravimisel. Personal on alati siiras ja meeleldi valmis suhtlema. Soovin teile tervist, õnne ja jõudu!

 

Veebruar 2022, neuroloogia osakond

Tahan väljendada südamlikku tänu osakonna personalile õilsa töö eest! Te päästsite minu elu, taastasite tervise. Raviarst on tark, napisõnaline, oskab kannatlikult patsienti kuulata, analüüsib patsiendi kaua kestnud haiguse lugu kiiresti ja täpselt. Peale heade professionaalsete omaduste on ta ka sõbralik ja osavõtlik – see on dr Mark Braschinsky.

 

Veebruar 2022, nahahaiguste kliinik 

Dr Ene Pärna, suur aitäh talle, organiseerisite mind lapsega kiiresti haiglasse. Arstide ja kogu personali suhtumine oli väga heatahtlik ja saime abi. Ülisuur tänu teile tehtud töö eest!

 

Veebruar 2022, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Sooviksin tänada kõiki sel päeval päevakirurgias tööl olnud arste, õdesid. Kõik olid äärmiselt sõbralikud ning abivalmid, tundsin, et olen hoitud! Lisaks ka ärkamispalati õhtuseid õdesid, kes võtsid mind väga hoolivalt vastu, kuna minu spinaalanesteesia mõju ei tahtnud üldse üle minna. Eriline tänu dr Fred Värsile, kes kannatlikult seletas mulle antesteesia meetodite erinevust ning suhtus oma patsienti väga hoolivalt!

Jaanuar 2022, naistenõuandla

Käisin erakorraliselt naistekliiniku valvetoas. Minu siirad tänu dr Aune Sillerile. Tema empaatiavõime rahustas mind ja aitäh talle abi eest. Jõudu ja head tervist Teile, doktor Siller! Aitäh!

 

Jaanuar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Olen dr Tanel Laisaarele ja tema kolleegidele väga tänulik abi eest! Soovin edu ja kordaminekuid kogu osakonna kollektiivile. Aitäh teile!

 

Jaanuar 2022, kardiokirurgia osakond

Soovin tänada dr Jaagup Truusaludr Priit Tammjärve ja kogu osakonna personali väga professionaalse töö ja inimliku suhtumise eest. Aitäh teile kõigile! Tänan ka asjalike ja vajalike võimlemistundide eest!

 
Jaanuar 2022, psühhiaatriakliinik

Olen väga tänulik kogu teie personalile niivõrd hea ja sooja kohtlemise eest. Eriti suured tänud dr Hans Jaagup Luugile, õde Tuuli Venele ja Hannes Rosenthalile, füsioterapeut Siu Ettile. Teie kõik olete aidanud mind raskest seisust välja normaalsele elule. Soovin teile tervist, õnne ja jõudu!

 

Jaanuar 2022, nakkushaiguste osakond

Covidi patsient Grigori ja tema pere avaldavad südamlikku tänu oma päästetud elu eest. Täname dr Anne Kallastet ja kogu tema meeskonda professionaalsuse, tähelepaneliku ja inimliku suhtumise eest!

 

Jaanuar 2022, erakorralise meditsiini osakond / 1. intensiivravi osakond / üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond

Kallid Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO, intensiivi 1. osakond ja üldkirurgia osakonna töötajad! Ma soovin teid kõiki siiralt tänada, kuigi see aitäh tundub olevat nii vähe. Ma ei unusta ära neid armsaid hääli, mis mind esimesest minutist EMOs saatsid ja professionaalselt ja toetavalt minuga tegelesid, mulle tuge andsid, minuga igas väiksemastki liigutusest, protseduurist ja vastusest rääkisid nii, et ma hetkekski ei tundnud end üksi ega segaduses, olgugi, et ma teid laual kaelatoega lamades ei näinud; neid käsi, mis mind tõstsid, abistasid, iga mu täpi ja sinika ja kriimu üle vaatasid ja minuga hellalt toimetasid, mulle öösel patju ümber sättisid, mulle vahetuse lõpus lehvitasid; neid silmi, mis mulle silma sisse vaatasid ja päriselt ka öeldut mõtlesid: “Ma olen siin sinu jaoks ja ma teen kõik, et sul oleks hea!”; seda kindlustunnet, et minusse suhtutakse asjatundlikult, isegi kui pealtnäha suuri vigastusi ei paista. Lihtsalt imeline, millist tänuväärset tööd te teete inimestega vahetusest vahetusse ja kui palju aitab teie suhtumine inimesi, kes on raskes olukorras. Ma ei tea, kust te võtate jõu olla kõrval inimestel, kes ise ei saa end aidata ja kes sageli isegi aru ei saa, kui hästi, ennastsalgavalt, professionaalselt ja nimlikult te neid kohtlete, nendega suhtlete, nende jaoks iga sekund olemas olete…! Suured, suured tänud teile, et olete just sellised nagu te olete! Kaugeltki mitte igaüks ei sobi sellist tööd tegema ja ometi kohtasin ma teid, päris ingleid, seal mitmeid mitmeid! Jõudu, jaksu ja kordaminekuid teile teie töös!

 

Jaanuar 2022, veresoontekirurgia osakond

Tööl olnud õde Auli Kirtsi ja põetaja Maret Visk suutsid oma hooliva suhtumisega patsiendi maha rahustada, samal ajal hoolitseda teiste patsientide eest. Auli ja Maret ning teise vahetuse põetaja Silvi Tovt olid väga oskuslikud ja südamlikud. Väga tänulik olen dr Heli Järvele, kes mind opereeris. Ka kõik teised töötajad, kellega kokku puutusin, väärivad kiitust.


Jaanuar 2022, neurokirurgia osakond / operatsiooniteenistus / toitlustusteenistus

Soovin südamest tänada dr Ando Vaher`it ja tervet neurokirurgia osakonda, aga ka kõiki teisi kliinikumi töötajaid, kes igapäevaselt teevad oma tööd sedavõrd suure hoolivuse, pühendumise ja lugupidamisega patsientidesse. Kogu haiglas oldud aeg meenub mulle vaatamata minu jaoks keerulisele operatsioonile ja hilisemale taastumisele äärmiselt positiivsena! Tundsin end nagu luksuslikus erahaiglas, kus kõik sinu heaolu eest hoolitsevad. Isegi toit maitses suurepäraselt ja kindlasti mitte nii, nagu me endale haiglatoitu ette kujutaksime. Kõik õed, põetajad ja isegi koristajad, olid nii sõbralikud ja lahked ja hoolivad, et tundsin end väga-väga turvaliselt ja hästi. Rääkimata muidugi minu raviarstist, dr Ando Vaher`ist ja operatsioonimeeskonnast, tänu kellele möödusid kõik planeeritud protseduurid nii hästi ja tänu kellele on minu elukvaliteet juba peagi oluliselt muutunud. Olen teile kõigile südamest väga-väga tänulik ja loodan, et minu siirad tänusõnad ja kiitus jõuaks ka kliinikumi juhtideni. Te teete suurepärast tööd ja teil töötavad imelised inimesed! Soovin teile ikka jõudu ja vastupidavust oma töös, mis ei ole küll alati kerge, aga mis muudab nii paljude inimeste elu. Aitäh!

November 2021, ambulatoorse taastusravi osakond

Sooviksin südamest tänada dr Merle Rokki, kes peale 15 minutist vestlust ja läbivaatust oskas öelda, milles on asi. Olen valudes olnud pea kaks aastat ja perearst i leidnud viga üles. Dr Rokk määras kohe vastava ravi ja protseduurid ning juba peale 10 ravipäeva tunnen ennast palju paremini. Kõik see pole võimalik aga ilma suurepärase meeskonnata, kes alati aitavad ja on rõõmsameelsed. Eriline tänu läheb õde Ester Karule, Sirli Luht`ile ja Eike Meeksale, füsiaatriaõde Ljubov Mogiljovale ja Tiia Tootsile ning hooldaja Irina Korešnjakile

 

November 2021, infektsioonikontrolli teenistus

Käisin eile kliinikumis saamas koroonavaktsiini 3. doosi ja gripivaktsiini. Kõik oli väga hästi korraldatud, töötajad olid väga sümpaatsed, sõbralikud ja abivalmid. Nad teevad imelist ja tänuväärset tööd. Püsige terved ja pidage vastu!

 

November 2021, gastroenteroloogia osakond

Lp dr Marko Malvik, kõik õed ja hooldajad! Te kõik olite väga hoolivad ja tublid. Ma väga, väga tänan teid kõiki! Jätkugu teil jõudu ja vastupidavust selles humaanses töös!

 

November 2021, kirurgilise onkoloogia osakond

Tänan väga dr Jaak Lehtsaart ja tema meeskonda. Te olete suurepärased!

 

November 2021, neurokirurgia osakond

Soovin tänada kõiki õdesid, füsioterapeute ning arste, kes aitasid mul seljaoperatsiooni järgselt taastuda. Te olete väga tublid! Erilist tänu avaldaks dr Epp Heinolale väga toreda, sõbraliku ning professionaalse suhtumise eest! Siiani on see olnud minu jaoks kõige parem meditsiiniline kogemus.

 

November 2021, näo- ja lõualuudekirurgia osakond

Tahan väga tänada osakonna kõiki õdesid ja hooldajaid. Niikaua, kui osakonnas viibisin, sain vaid väga sõbraliku, abivalmi ja professionaalse suhtumise osaliseks. Haiglas olemine ei tundunud stressirohke ja ebameeldiv, vaid vastupidi – igatpidi taastumisele kaasaaitava perioodina ja seda tänu hoolitsusele, mille osaliseks osakonnas sain. Suur-suur aitäh!

 

November 2021, statsionaarse õendusabi osakond

Patsient Irene palub tänada kogu personali abivalmiduse ning rahuliku haigla õhkkonna eest, mis aitas väga kaasa tema tervise paranemisele. Erilised tänud saadab ta dr Anne Einselile, füsioterapeut Uku Pärnale ning hingehoidja Heidy Prükile. Palju tervist ning jõudu!

 

November 2021, erakorralise meditsiini osakond / nakkushaiguste statsionaar

Avaldan tänu arstidele, kes on pühendunud sel raskel ajal riskides oma eluga patsientide ravimisele. Tänan teid kogu südamest! Soovin teile jätkuvalt edu oma töös!

 

November 2021, ortopeedia osakond

Tahan avaldada tänu prof Aare Märtsonile ja kogu osakonna personalile läbiviidud operatsiooni eest. Tänan eelneva nõustamise eest. Suur tänu kõigile intensiivravi palati õdedele, hooldajatele, füsioterapeutidele, osakonna õdedele ja hooldajatele kannatlikkuse, lahkete sõnade ja hoolitsuse eest nii öösel kui päeval. Jõudu edaspidiseks!

 

November 2021, kõrvakliinik

Tänan kõiki osakonna töötajaid väga hoolitseva ja lahke abi eest. Eriline tänu dr Lauri Käisile osavõtliku, äärmiselt kohusetundliku suhtumise ja põhjalike uuringute korraldamise eest, et mu diagnoosi täpsustada ja opereerida. Veelkord südamlik ja siiras tänu! Soovin edaspidiseks õnne, edu töös!

 

November 2021, silmakliinik / majandusteenistus / analüüsi- ja kvaliteediteenistus

Silmaarsti dr Reet Kuiva esmane vastuvõtt. Kõik toimis suurepäraselt alustades riidehoiust ja registratuurist kuni väga meeldiva ja põhjaliku selgitava vastuvõtuni. Suured tänud!

 

November 2021, veresoontekirurgia osakond / operatsiooniteenistus

Tänan väga dr Toomas Ellerveed koos oma meeskonnaga suure, suure abi eest! Kogu osakonna töö on väga tänuväärne. Veelkord aitäh! Jõudu ja jaksu edaspidiseks. Olete väga tublid!

Oktoober 2021, 1. kardioloogia osakond

Minul on ainult positiivne kogemus. Tänan teie töökat personali südamest, eriti dr Piibe Muda ja raviarst dr Ulvi Hintot.

 

Oktoober 2021, nahahaiguste kliiniku ambulatoorne osakond

Soovin südamest kiita arst-konsultant Helgi Silma, kes tegeleb minu poja nahaprobleemide ravimisega. Imetore inimene ja arst! Tänu sellistele inimestele on maailma ilusam paik. Olen nii tänulik, et elu meid kokku juhatas. Soovin, et ta oleks hoitud, terve ja õnnelik, et jätkuks ikka seda energiat, et kirega tööd teha ja õnnelikuna elada.

 

Oktoober 2021, lastekirurgia osakond / anestesioloogia osakond

Suur tänu esmalt lastekirurgia õdedele-hooldajatele, kelle sõbralikkus ja tähelepanelikkus tegid mu kaks päeva aastase lapsega haiglas nii koduseks, kui see haiglas olla saab. Tänan väga ka anestesioloogi arst-resident Christian Isaac Rubinit, kes võttis aega, et protseduure lihtsalt kirjeldada. Suur-suur tänu dr Pille-Riin Värk´ile tema positiivsuse ja arusaadavate selgituste eest.

 

Oktoober 2021, neonatoloogia osakond

Soovin südamest tänada lasteõde Anžella Nahmurinat, kes mind nii soojalt vastu võttis, väga arusaadavalt ja põhjalikult konsulteeris, kui pidin kaks päeva lapsega haiglas olema. Väga tore, sõbralik ja avatud inimene. Veelkord suured tänusõnad Anžellale!

 

Oktoober 2021, radio- ja onkoteraapia osakond

Tänan osakonna personali professionaalsuse, kiiritusravi hea läbiviimise, tähelepanelikkuse ja ennastsalgava töö eest patsientide tervise heaks.

 

Oktoober 2021, erakorralise meditsiini osakond

Käisime väikse poisi Hansuga öösel küüne alla sattunud pindu eemaldamas. Kahjuks meid vastu võtnud õe nime ei mäleta, aga väga tahaks teda ja teisi seal olnud töötajaid tänada! Väga armas ja hell suhtumine pisikese vastu! Väga tublid olete!

 

Oktoober 2021, naistenõuandla

Kiidan väga meeldivat naistearsti dr Margit Klaassenit, kes oli vastuvõtul väga meeldiv ja patsiendiga arvestav. Olin eelnevalt saanud traumeeriva kogemuse ja dr Klaassen suutis kõik mu hirmud taandada. Suur tänu meeldiva kogemuse eest!

 

Oktoober 2021, statsionaarse õendusabi osakond

Mul ei ole võimalik sõnadesse panna seda tänutunnet, mida teile mõtlemine minus tekitab. Esiteks seetõttu, et minu kallis vanaema ei ole mitte ühtegi halba sõna selle osakonna kohta öelnud. Uskuge või mitte, aga see on äärmiselt harukordne. Minu vanaema tundis end hästi ja hoituna. Teiseks seetõttu, et minu kui patsiendi lähedase jaoks oli asendamatu tugi see, mida ma telefonitsi personaliga vesteldes sain. Iga kord, kui ma vanaema pärast osakonda helistasin, leiti aega minuga rääkida ja kõige enam olen selle eest tänulik õde  Merly Lauritsale. Ma tundsin, et minu valu, kõhklusi ja hirme mõistetakse, ma tundsin, et minu tundeid normaliseeritakse ja see andis mulle suurt jõudu ja kindlustunnet vanaemaga edasi toimetada. Sain tunda kui vajalik ja oluline selline soojus patsiendi ja tema lähedaste jaoks on. Olen tänulik ka kõigile teistele, kes minu vanaemaga kokku puutusid ja oma hoolt talle jagasid. Suur tänu ka hingehoidja Heidy Prükkile. Ma ei tea, mida ma ilma teie kõigi abita teinud oleksin. Suur-suur aitäh! Loodan, et teis jätkub edaspidigi sellist armastust oma töö vastu. 

August 2021, analaüüsi- ja kvaliteediteenistus

Tahan tänada klienditeenindajat Helve Rauda väga täpse ja hooliva teeninduse eest. Pr Helve võttis vaevaks ja uuris, millise arsti poole pöörduda ja millal saaks seda teha. Soovin talle jätkuvat pikka meelt ja tugevat tervist! Tartu Ülikooli Kliinikumi arstide ja teenindava personaliga olen alati väga rahul, sest seal töötavad ikka tõelised oma ala väga hästi tundvad inimesed!

 

August 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Tänan osakonna kõiki töötajaid – õdesid, hooldajaid, põetajaid. Eriti tänan kirurge dr Taavi Põdramägi ja dr Margus Kivisilda minu eduka paranemise eest operatsioonist taastumisel. Tänan ka 1. intensiivravi osakonna töötajaid. Te olete kõik väga imelised inimesed!

 

August 2021, naistekliinik

Soovin südamest tänada dr Liis Kriisat. Kartsin väga ja pisarad voolasid, kui uksest sisse astusin. Doktor rahustas mind täielikult maha ja protseduuri ajal selgitas kõike, mida ta teeb, juhtis mu tähelepanu hirmult ära ja vestles minuga väga rahulikult ja sõbralikult. Tõesti väga professionaalne ja südamlik suhtumine nii patsienti ja ka oma töösse.

 

August 2021, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / kirurgiakliinik 

Meie lapsega juhtus õnnetus kardivõistluse ajal. Laps toodi kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi. Ma tänan kõiki töötajaid, kes meiega sel raskel ajal tegelesid: kiirabitöötajad, EMO õed ja arst ning hiljem lastekirurgia abistavad õed. Ma kahjuks ei tea nende imeliste inimeste nimesid, aga olen äärmiselt tänulik, et nad teevad seda tööd ja abistavad meid kõiki. Aitäh teile!

 

August 2021, lastekliinik 

Soovin tänada meie raviarsti dr Eda Tamme tema tähelepanelikkuse, põhjalikkuse, pühenduvuse, hoolimise ja professionaalsuse eest! Samuti suured tänud osakonna intensiivpalati lasteõde Natalja Potapovale ja lasteõde Jelena Rokkale, tänu kelle hoolitsusele, rahulikkusele ja toetusele, oli nii lapsel kui minul emana kergem see raske haigusperiood üle elada. Aitäh südamest!

 

August 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Lugupeetud Angelika Lall! Tahan avaldada Teile ning Teie poolt juhitud osakonnale tunnustust ja tänu! Sain oma ema täpselt õigel ajal õigesse kohta. Ta oli ise ka väga tänulik, kui sai tunda teie kollektiivi professionaalset hoolitsust. Tahan tänada teie personali väga inimliku ja mõistva suhtumise eest. Nägin ka kõrvalt nende tegemisi. Suhtumine patsienti oli lugupidav, kannatlik ja nende soove toetav. Ka suhtlemine omastega oli väga empaatiline. Selline vaikselt toetatud Inimese maise teekonna lõpp võiks olla paljudel juhtudel esmavalik. Tänan!

 

August 2021, naistekliinik / toitlustusteenistus

Soovin südamest tänada naistekliiniku ja günekoloogiaosakonna töötajaid, kelle pühendumus, oskuslikkus, empaatia ja heasoovlikkus tegid olemise turvaliseks, hubaseks ja koduseks. Külastasin naistekliinikus valvearsti dr Pille Vaasi, kes koos oma meeskonnaga operatiivselt andis abi, nõustas ja suunas operatsioonile. Viibisin haiglaravil günekoloogiaosakonnas. Mind opereeris dr Katrin Täär. Imeline inimene, pädev spetsialist, pühendunud ja põhjalik. Lisaks tunnustus ja kummardus dr Pille Soplepmannile, osakonna õedele ja teistele töötajatele – suurepärane meeskond! Lisan veel, et toidud olid maitsvad ja mitmekesised. Aitäh Teile! Olge terved!

 

Juuli 2021, nahahaiguste kliinik
Tänan kõiki osakonna töötajaid tähelepanu ja hea ravi eest. Minu tänu kokkadele, kes valmistavad väga maitsvaid toite ja mitmekülgse menüü eest. Eriti hoolitsevad on õde Kristyna Harkmann ja õde Ljubov Krjakvina. Tervist teile ja teie peredele. Edu töös!

 

Juuli 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Sooviksin väga tänada füsioterapeut Mihkel Luike väga professionaalse, abivalmi, patsiendisõbraliku ja ennastsalgava töö eest.

 

Juuli 2021, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / traumatoloogia ja ortopeedia kliinik 

Lubage tänada EMO kollektiivi ja personaalselt dr Anu Alandit "hea une" ja dr Alo Rulli meisterliku kirurgilise tegevuse eest! Patsiendina tundsin asjalikku hoolivust, pädevust ja ligimesearmastust. Aitäh!

 

Juuli 2021, närvikliinik 

Avaldame suurimat tänu raviarstidele dr Riina Vibole ja dr Karl Jõgile, kõigile õdedele, põetajatele ja hooldajatele. Inimlik, soe, hoolitsev ja toetav suhtumine väga eakasse patsienti kogu personali poolt, mida sel perioodil kohtasime, ei ole alati iseenesestmõistetav. Ära märkimist väärib kindlasti doktorite pühendunud tegevus ja igati meeldiv suhtumine vanahärrasse ning tema pereliikmetesse. Loodame väga, et kõik nimetatud osakonna töötajad teadvustavad ise, kui suure panuse nad sellise sooja hoiakuga tegelikult patsientidele tema paranemise teekonnal annavad. 

 

Juuli 2021, sisekliinik

Sooviksin kiita L-korpuse töötajaid. Kiidan õde Marilin Niilust ja põetaja Lillian Männastet. Ei ole näinud paremaid õdesid, kes oma patsiente nii hästi kohtlevad, hoiavad ja hoolitsevad ning seda isegi öösel. Kõik nende patsiendid on alati puhtad ja õnnelikud.

 

Juuli 2021, stomatoloogia kliinik 

Olen palju aastaid kasutanud dr Karin Keerniku teenuseid. Ta on arst, kes on väga heade töötulemustega, alati sõbralik, rahulik ja kõrge käitumiskultuuriga. Olen ka küsitlenud dr Keerniku vastuvõttudel käies tema teisi patsiente. Vastus on ühene – väga hooliv ja tark arst.

 

Juuli 2021, südamekliinik

Südamlik siiras tänu osakonna kollektiivile. Teete kõik, et patsient end meeldivalt tunneks ja rohkemgi veel. Jõudu ja jaksu!

Piia Heidi KreegimäeKauaaegne lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud Piia-Heidi Kreegimäe on eeskujuks meile kõigile. Vaatamata väärikale vanusele on ta aktiivne ja särav isiksus, kes näeb ka kadedaks tegevalt hea välja. Ta väärib meie tunnustust ja lugupidamist.

 

Töö lastega ei ole lihtne, kuid veelgi keerulisem on töö lapsevanematega. Dr Kreegimäe saab hakkama nii keeruliste patsientide kui lapsevanematega. Palju aastaid on ta tegelenud puuetega laste ja täiskasvanutega ravides neid narkoosis.

 

Tema on hambaarst, kes mäletab veel aegu, kui töötasid liikuvad hambaravi osakonnad. Hambaarstid sõitsid siis kogu varustusega linnast välja maal elavate inimeste hambaid parandama või siis mõnda tehasesse.

 

Hambaarstiks õppis ta Tartu Riiklikus Ülikoolis aastatel 1962–1967. Alates 1967. aasta augustist asus ta tööle Tartu Linna Stomatoloogia Polikliiniku arst-stomatoloogi ametikohale. Alates 2000. aasta 1. jaanuarist käesoleva ajani on dr Kreegimäe Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliiniku lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud.

 

Dr Kreegimäe oli aastatel 1999–2007 Eesti Stomatoloogia Seltsi juhatuse liige ja Tartu Stomatoloogide Seltsi esinaine.

 

Oktoobris tähistab dr Kreegimäe ka oma 79. sünnipäeva. Täname dr Piia-Heidi Kreegimäed kauaaegse ja südamega tehtud töö eest! Soovime talle vee paljudeks aastateks jõudu, jaksu ja head tervist!

 

Kolleegid stomatoloogia kliinikust

Olukorras, kus me õige tihti oleme pidanud kliinikumi pakkuma haigeid ja kutsuma reanimobiili, on see sujunud nii kenasti ja kõik on olnud väga toetavad ja abivalmis.

Rakvere Haigla poolt kõigile palju palju tänu. Nii hea on suhelda, kui osapooled on mõistvad ja vastutulelikud.

Aile Kaasik

EMO juhataja, AS Rakvere Haigla

 

Aprill 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik

Dr Taavi Põdramägi, aitäh! Kõik te olete väga tublid!

 

Aprill 2021, infektsioonikontrolli teenistus

Käisin emaga Covid-19 vaktsiini tegemas. Jäime väga rahule, kui sujuvalt oli kõik korraldatud. Tundsime igal sammul hoolivust ja tähelepanu. Soovime kogu vaktsineerimismeeskonda tänada ja soovida vastupidamist!

***

Käisin Teie juures vaktsineerimas oma vanematega. Kiidan väga Teie töötajate sõbralikkust, asjalikkust, organiseeritust ja soojust. Ma väga hindan ja kiidan sellist käitumist. See oli täpselt selline, mida sellisel raskel ajal kõikidele vaja on. Palun pidage vastu ja kiitke võimalusel kõiki osalisi. Olgem terved!

 

Aprill 2021, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Siin tehti operatsioon. Olin väga haige. Mind aitasid kõik: nii õed kui hooldajad. Nad kõik olid nii abivalmid, hoolivad ja sõbralikud. Aitäh neile kõigile. Samuti suur tänu arstidele, kes mind ravisid. Olen südamest tänulik kõikidele töötajatale. Olete parimad!

 

Aprill 2021, psühhiaatriakliinik 

Ma tahan tänada hooldaja Malle Voikat. Ta on super hea ja lahe inimene. Osakonna kollektiiv on tore ja hea. Dr Vaiko Veikat on suurepärane arst. Aitäh teile!

 

Aprill 2021, naistekliinik

Olen südamest tänulik ka valvearst dr Karina Luigele, kes oli väga soe ja empaatiline ning lahendas olukorda võimalikult arusaadavalt ja toetavalt.

 

Aprill 2021, kirurgiakliinik 

Tahan kogu hingest ja südamest tänada dr Andrei Uksovit ja dr Andres Teini, suurepäraseid kirurge nende professionaalsuse, oskuste, teadmiste ja vastupidavuse eest. Tänan eraldi lugupeetud kirurgi dr Toomas Väli, kes koos dr Andrei Uksoviga ravisid mind kõik need aastad. Aitäh! Südamlik tänu kogu meditsiinipersonalile, kes aitas mul operatsioonist taastuda sellele järgnevatel päevadel. Aitäh elule aitamise eest! Suur, suur aitäh!

 

Aprill 2021, sisekliinik / spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Viibisin COVID-19 diagnoosiga ravil sisekliinikus ja spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus. Selle 17 päeva jooksul oli mul võimalus igapäevaselt näha seda metsikut tööd, mida teeb kogu personal alates arstidest, õdedest, hooldajatest kuni toidujagajateni välja. Te olete nendesse osakondadesse rakendanud haigla parimad jõud – millise pühendumusega ja samas suure empaatiavõimega võideldakse haigete tervise eest – selle kirjeldamiseks pole sõnu! Siinjuures ma tahangi avaldada oma siiramat tänu minu esimesele raviarstile arst-resident Johannes Pärtel Truusalule ja arst-resident Nele Kriisale nakkushaiguste osakonnas. Statsionaarses taastusravis olles arst-resident Ronald Rätsepale ja füsioterapeut Riin Kodasmaale! Eriline tänu ka osakonnajuhataja dr Anne Kallastele. Need inimesed olid minu elupäästjateks ja jään neile oma elu lõpuni tänuvõlglaseks. Nüüd tuleb küll tunnistada, et ma olen olnud vägagi õnnelik inimene, et selle "koroonasõja" käigus meie teed ristusid nii fantastiliste oma ala spetsialistidega, kes igapäevaselt justkui kivi-kivi haaval püstitasid mulle kullast Triumfikaare, mida ma oskan hoida ja mille eest miljon tänu! Olge hoitud! Veelkord minu siiras tänu teile kõigile!