Mai 2023, lastekliinik

Käisin lapsega neuroloog Rael Laugesaare juures. Arst on väga põhjalik ja hooliv, Väga tark ja tähelepanelik. Alati kuulab ja tahab leida lahendusi muredele.

 

Mai 2023, kirurgiakliinik / toitlustusteenistus

Soovin tänada lastekirurgia osakonna toredaid hooldajaid ja õdesid. Kõigi nimesilte ei näinud, aga suured tänud õde Jelena Leppik, Anett Larm, Jelena Gerasjova, Terje Kalve, Triin Kaldoja. Väga heatahtlik ja abivalmis suhtumine. Tänan südamest dr Eda-Ann Värimäed. Väga südamlik ja hooliv arst. Tänan väga maitsvate söökide eest.

 

Mai 2023, südamekliinik

Avaldan tänu dr Priit Tammjärvele väga tähelepaneliku ja hoolitseva suhtumise eest uuringute läbiviimise ajal. Avaldan siirast tänu ka kogu kardiokirurgia osakonna usinatele töötajatele.

 

Mai 2023, nahahaiguste kliinik

Tänud krüoteraapia õele Niina Eomõisale. Ta on hooliv ja tähelepanelik patsiendi suhtes ja viib protseduurid läbi kiiresti ja korrektselt!

 

Mai 2023, sisekliinik

Käisin endoskoopias dr Kristi Rusina juures uuringul. Minu praeguse kirja mõte on väga kiita ja tänada suure professionaalsuse eest dr Rusinit ja tema toonast teist arst ja abilist, kes mind üle vaatasid. Seni on see olnud minu parim vastuvõtt, mis mul on osaks saanud gastroskoopia uuringutel. Hea, rahulik ja asjalik suhtumine.

 

Mai 2023, kõrvakliinik

Suur tänu kogu kollektiivile, kes aitasid mul raske operatsiooni üle elada. Suurepärane õdede töö ja eriline tunnustus dr Priit Kasenõmmele professionaalse töö eest.

 

Mai 2023, ortopeediakliinik

Avaldan tänu Kliinikumi ortopeedile dr Alo Rullile! Käisin dr Rulli vastuvõtul ja sain tunda, et tema puhul on tegemist väga hea ja asjatundliku arstiga. Sain diagnoosi, rohusoovituse ja ka teada, et lahendus on operatsioon. Tema suhtumine patsiendisse on korrektne, meeldiv. Seega – igati hea arst! Palun tunnustage ja hoidke oma tublisid arste ja ka kõiki teisi töökaid inimeste aitajaid haigla personalis. Sain uuesti tunda, ikka aitab meie linna parim ja vajalikum, Tartu Ülikooli Kliinikum.

Aprill 2023, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / sisekliini

Sattusin kiirabiga EMOsse ootamatu ja äärmiselt tugeva valuga. EMOst liikusin edasi sisehaiguste osakonna intensiivravi osakonda ja sealt juba statsionaari. Kõik hooldajad, õed, arstid ning muu personal, kellega kokku puutusin olid väga vastutulelikud, abivalmis ning viisakad. Suur tänu hoolivale, sõbralikule ja asjatundlikule kollektiivile, et võin end taas tervena tunda!

 

Aprill 2023, nahahaiguste kliinik / toitlusteenistus

Viibisin osakonnas 8 päeva ja tahan südamest tänada oma arsti Kristiina Veetõusmet. Asjalik, põhjalik, vastutulelik ja lihtsalt ilust tüdruk. Sain suurt abi ja häid soovitusi edaspidiseks. Suur tänu kogu osakonna personalile. Nii sõbralikku ja meeldivat meeskonda ei ole kohanud. Ei saa aru, kuidas ühte kohta sattusid nii professionaalsed inimesed! Tänan ka verd võtnud õde, ei tunne kas saigi võetud, nii kerge käsi. Eriline tänu ja kummardus kokale! Fantastilised söögid! Ja midagi ei kordu.

 

Aprill 2023, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Tahan tänada südamest neid, kes on minuga tegelenud – dr Margus Kivisilda ja kõiki õdesid ja hooldajaid, kes on minu eest vaeva näinud. Osakonnas on väga säravad ja töökad töötajad. Ka Ly Tuvi, kes on alati rõõmsameelne. Suured, suured tänud teile ja jaksu ning jõugu edaspidiseks.

 

Aprill 2023, kõrvakliinik

Lp dr Indrek Aus, sügav kummardus Teile ja teie meeskonnale, õdedele ja hooldajatele. Mul on väga hea meel, et mu lapselaps sattus teie haiglasse. Süda on rahul. Jõudu ja jaksu Teile!

 

Aprill 2023, statsionaarse õendusabi osakond

Aasta tagasi, kui minu pojaga õnnetus juhtus, oli mulle ülisuureks toeks ja hingelisele üleelamisele abiks hingehoidja Kai Jõemets. Minu südamlik tänu temale, ilusale inimesele.

 

Aprill 2023, stomatoloogia kliinik, hambaproteesikeskus

Avaldan sügavat tänulikkust erakordselt vastutuleliku kirurgilise abi ja proteesimise eest dr Karin Rosinale, dr Janne Undile, proteesiosakonna tehnikule ja õdedele minule väga tähtsal ja raskel eluhetkel.

 

Aprill 2023, ortopeediakliinik, erakorralise ortopeedia osakond

Tänan dr Kaarel Kallandit väga hea töö eest Achilleuse kõõluse operatsioonil. Professionaalne operatsioon, suurepärane suhtlus enne ja pärast operatsiooni ning täpsed juhised taastusraviks.

 

Aprill 2023, Lastekliiniku erakorraline vastuvõtt

Tahan tänada ja kiita lastekliiniku EMO töötajaid. Nii mõistvat ja hoolivat suhtumist ei ole tihti kogenud. Lapse (11a) esimene kokkupuude haiglaga ning vaatamata süstile ning kanüüli paigaldamisele tal ei oleks hirmu, kui uuesti vaja. Väga suur aitäh, et olete just sellised. Saime abi ning lahkusime hea emotsiooniga.

 

Aprill 2023, radio- ja onkoteraapia osakond

Kiitus Veronika Karelsonile südamliku suhtumise eest ja oma rõõmsa meele edasiandmise eest haigele. Suurim tänu. Sooviks kohtuda veel edaspidi sellise inimesega. Jõudu talle kogu eluks!

 

Aprill 2023, Silmakliinik

Olen väga tänulik dr Aap Tomingale tehtud protseduuride eest.

 

Aprill 2023, Südamekliinik, 1. kardioloogia osakond

Kuna viibisin Kliinikumis ravil, siis tänan teid kogu südamest, sest te olete erilised inimesed – soojad, lahked, südamlikud! Hoidku teid haldjad! Kaitsku teid inglid!

Märts 2023, nahahaiguste kliiniku statsionaarne osakond

Olen ülimalt rahul selle osakonna tööga. Kõik töötajad on väga empaatilised, alustades koristajast ja lõpetades arstiga. Eriti tõstaksin esile oma arsti dr Oliver Tauli ja põetaja Uuve Pajulehte. Ka õed olid väga tublid. Dr Oliver Tauli kohta tahaksin öelda veel, et nii osavõtlikku ja tarka arsti pole mul veel olnud. Iga päev käis vaatamas, kuidas mu olukord on. Andis häid soovitusi koduseks raviks.


Märts 2023, erakorralise meditsiini osakond

Täname väga meeldiva suhtumise ja abivalmiduse eest arste, õdesid jt 19. märtsil EMOs tööl olnud töötajaid, kes Rometit abistasid! Lihtsalt väga hea tunne valdas lahkudes. Jaksu edaspidiseks!

 

Märts 2023, naistekliiniku günekoloogia osakond

Tänan siiralt terve osakonna lõbusaid, lahkeid, professionaalseid töötajaid. Eriline tänu hooldaja Kristiinale lahke sõna, sõbralike naljade ja empaatilise suhtumise eest. Osakond on super puhas, mugav kui hotell, vaikne ja igati hea koht väikseks puhkuseks. Sügav kummardus dr Ülle Kadastik ja dr Denis Samarski. Minu lugupidamine! Kiitus ka kokkadele!

 

Märts 2023, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Soovin tänada kogu kollektiivi, kes olid üliarmsad, abivalmid ja professionaalsed. Eriline tänu füsioterapeudile, kes juba ennetustööna enne operatsiooni oli kohal – imeline inimene. Aitäh! Päikest ja kena kevadet!

 

Märts 2023, laste ja noorukite allergiahaiguste keskus

Tahtsin teid, dr Ene Kenkmann väga tänada selle eest, et te olete nii suurepärane arst. See, kuidas te oskate lapsega nii mõistev ja rahulik olla, on lihtsalt vapustav. Ma olen tõesti siiralt tänulik, et arvestasite lapse hirmuga ja vastuvõtt oli Ramile hoopis teise kogemusega, kui ta ootas. Teie jaoks ehk töö, kuid meie, eriti minu kui lapsevanema jaoks suur-suur kingitus, kui muretsema kippuv laps nii hea emotsiooniga haiglast lahkub.


Märts 2023, hematoloogia ja luuüdi transplantatsiooni osakond

Soovin tänu avaldada õde Natalja Luppovale. Ta on lihtsalt imeline inimene! Kõik korrad, mil ma olen talle ühe aasta jooksul helistanud või tema kabinetti külastanud, on ta olnud heatujuline, ülimalt positiivne, hea huumoriga ning abivalmis. Ta on alati leidnud lahenduse minu muredele ilma igasuguse küsimuseta. Ta oskab motiveerida ning inimeselt-inimesele rääkida. Ta on mind alati nii oskuslikult toetanud, kui ma talle mõnel keemiaravijärgsel päeval helistasin ning on alati teinud selle ekstra sammu kui vaja, et erinevaid tekkinud olukordi lahendada. Aitäh!

 

Märts 2023, kirurgiakliinik

Soovin avaldada tänu dr Margot Peetsalule väga inimliku käitumise ja oma ameti hea tundmise eest. Sellise arsti vastuvõtule lähed suurima heameelega, sest tema on loodud töötama inimestega.

 

Märts 2023, sisehaiguste-reumatoloogia-endokrinoloogia osakond

Ma soovin avaldada suurt tänu õdedele, kes töötasid sellel ajavahemikul, kui mina kliinikus viibisin. Ma tänan selle headuse, hoolivuse ja professionaalsuse eest. Eraldi tänu kindlasti dr Peeter Saadlale! Tugevad ja tublid inimesed!

 

Märts 2023, meestekliinik

Avaldan tunnustust Anneli Remmelgale väga meeldiva ja professionaalse suhtluse eest. Samuti tahaksin tänada ka registratuuri töötajaid, mõlemad väga meeldivad suhtlejad.

 

Märts 2023, sünnitusosakond

Tahame oma perega väga tänada naistekliiniku sünnitusosakonna ämmaemandat Evelin Schasminit, kelle vahetus oli täpselt sellel ajal, kui tulime oma esimest last Ruudut sünnitama. Ämmaemand Evelin oli väga toetav, hoidis koguaeg kursis, kuidas läheb ja mis on järgmised sammud, õpetas väga hästi üliõpilast, kes samuti kaasas käis ja oli suureks toeks värskele isale, kui ema peale keisrilõiget pidi taastuma jääma. Oleme tõesti südamest väga-väga tänulikud positiivse sünnituskogemuse eest!

 

Märts 2023, lastekliiniku erakorraline vastuvõtt

Sooviksin tänada valves olnud arsti Alina Roštšinskajat ja õdesid. Olen eelnevatel kordadel ka teenusega rahule jäänud, aga tänane personal oli imeline! Sellised inimesed peaksidki lastehaiglas töötama. Mõistvad nii lapse kui vanema suhtes, rahulikud, selgitavad, abivalmid ja sõbralikud. Isegi lapse jaoks valulikud protseduurid tehti nii meeldivaks kui võimalik. Suur tänu!

Veebruar 2023, üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond

Toimus sapipõie operatsioon. Suurepärane meditsiiniline teenindus. Hea süda ja head käed igal pool. Kiidan ja olen tänulik dr Karri Kase meeskonnale.

 

Veebruar 2023, nakkushaiguste osakond / toitlustusteenistus

Olen väga tänulik kogu teenindavale personalile. Kõik olid kõrgel tasemel. Kiidan väga ka kokkasid, maitsev toit ja suured portsud. Mina jäin väga rahule kõigega. Aitäh!

  

Veebruar 2023, ortopeedia osakond

Viibisin ortopeediakliinikus põlveliigese endoproteesi paigaldamas. Suured tänud dr Eiki Straussile, operatsiooniosakonnale ja kogu ortopeedia statsionaarile südamliku ravimise eest.

 

Veebruar 2023, silmakliinik

Soovime tänada kõiki õdesid, kes tegelesid meiega ning viisid läbi uuringuid. Ja samuti dr Tiina Mauringut väga meeldiva õhkkonna loomise eest. Suur, suur aitäh! Teil on imeline meeskond!

 

Veebruar 2023, üldpsühhiaatria keskus

Kiidan füsioterapeute! Nii Siu Etti kui ka Kaiti Peters on oma ala professionaalid ja teevad oma tööd südamega – aitäh! Olen tänulik ka kõigile õdedele, hooldajatele, arstidele positiivse suhtumise ja abi eest. Kiidan raviarsti dr Sten Kaldmaad igakülgse abi eest.

 

Veebruar 2023 kardiokirurgia osakond ja kardiointensiivravi osakond

Ma tänan uue võimaluse eest Kliinikumi kardiokirurgia osakonna ja kardiointensiivravi osakonna arste, õdesid, hooldajaid, dr Arno Ruusaleppa ja dr Priit Tammjärve. On raske ülehinnata teie töö tähtsust. Tänan teid remonditud südame ja hooliva suhtumise ning igakülgse abi eest!

 

Veebruar 2023, radioloogiaosakond

Soovin avaldada kiitust ja tänu 10. veebruari hommikul ultraheli ja mammograafia kabinettides tööl olnud kolmele töötajale. Väga meeldiv teenindus oli. Töötajad olid väga viisakad, põhjalikud ja abivalmid. Eriti tänan ultraheli toa töötajaid, kes informeerisid mind põhjalikult mammograafia ja ultraheli protseduuride vajalikkusest koos. Nad olid igati vastutulelikud ja abivalmid, et mõlemad protseduurid saaks kiiresti tehtud. Samuti anti võimalikult palju infot seoses rinnavähi tekkimise ja selle avastamisega. Kõik töötajad olid hooliva ja positiivse suhtumisega. Soovin neile jõudu ja positiivset suhtumist!

 

Veebruar 2023, neurokirurgia osakond

Suur-suur tänu dr Tõnu Rätsepale, dr Andreas Rehile ja dr Alo Rainer Lehestele. Operatsioon toimus 20. jaanuaril, kus mul opereeriti ajuarteri aneurüsm. Tunnen ennast hästi. Aitäh.

Jaanuar 2023, naistekliinik

Soovime tänada meie pisikest preilit ilmale aidanud ämmaemandat Kärt Hüdsit professionaalse, hooliva ja rahuliku oleku eest! Tänu sellele jääb esmasünnitusest positiivne kogemus. Aitäh!

Jaanuar 2023, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

 

Palju tänu dr Siim Rinkenile ja tema kaastöötajatele EMOs, kelle sõbralikul ja asjalikul tegutsemisel sain tagasi oma meelerahu ja taastati mu jukerdava südame rütm. Soovin neile tugevat tervist ja jaksu sel vastutusrikkal tänuväärsel tööl ning rõõmu ja päikest isiklikus elus.

 

Jaanuar 2023, kirurgiakliinik / radioloogiakliinik

Mind ravisid arstid Asser Aavik ja Martin Reim. Raviti vasaku jala artereid. Teostati stentimised ja balloonangioplastika. Pulss taastus ja jalg on mõnusalt soe. Suur tänu! Suur tänu ka osakonna töötajatele, kes teevad suurt ja tänuväärset tööd patsientide tervise paranemisel. Tänan!

 

Jaanuar 2023, lastekliinik

Käisin lapsega dr Kenkmanni visiidil. Tahan tänada dr Ene Kenkmanni ja arsti õde väga positiivse visiidi eest. Arst ning õde olid väga meeldivad, tegelesid lapsega professionaalselt. Aitäh!

 

Jaanuar 2023, verekeskus

Tänan ja tervitan kõiki, kes olid verekeskuses tööl! Käisin esimest korda verd andmas ja mul oli nii tore kogemus, kõik olid soojad ja sõbralikud ja õhkkond väga stressivaba. Aitäh!

 

Jaanuar 2023, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Minu õel tuli veeta oma viimased elupäevad voodihaigena palliatiivravi osakonnas. Olen südamest tänulik keskuse töötajatele: osakonna juhataja dr Heli Taro, dr Eeva Hirse, õdedele ja hoolduspersonali tiimile ning hingehoidjale, kes tegid oma tööd professionaalselt ja tagasid minu õele valudest vaba ja inimväärse lahkumise elust. Hindan Teie tööd kõrgelt, see on raske nii füüsiliselt kui ka psüühiliselt. Teete tänuväärset tööd, olen kõigile lõpmatult tänulik! Aitäh! Tahan eriliselt esile tõsta oma õe lahkumispäeval tööl olnud õde Anne Rosenbergi ja abiõde Maia-Liisa Soonvaldi, milline eriline suhtumine elust lahkujale. Sain ise tunda nende igakülgset toetust, hoolivust ja kaastundlikkust. Tänan teid kõige eest! Olge hoitud!

 

Jaanuar 2023, stomatoloogia kliinik

Käisin erakorralisel hambaravil, dr Hiie Laaniste oli valves. Tahaksin kiita teda väga sooja ja sõbraliku vastuvõtu eest. Selgitas põhjalikult, mis täpselt valu teha võib ning kuidas edaspidi toimida. Suured tänud!

 

Jaanuar 2023, närvikliinik

Neurokirurg Simmo Savisaar, tänan Teid kordaläinud lõikuse eest. Olete professionaalne, hooliv ja sõbralik. Ma ei olegi varem sellist arsti kohanud. Suur aitäh! Teile kordaminekuid, edu ja kindlat kätt!

 

Jaanuar 2023, südamekliinik

Viibisin 1. kardioloogia osakonnas. Kõik olid hästi sõbralikud, abivalmis. Tänan kogu kollektiivi mulle osutatud abi eest. Soovin teile jõudu ja jaksu teie raskes töös!

November 2022, südamekliinik

Soovin tänada kogu südamest rütmihäirete kabineti personali, eriti dr Rain Paju ning dr Indrek Rooset sooja ja professionaalse suhtumise eest minu murede lahendamisel. Suured tänud õdedele ja hooldajatele, keda nimeliselt kahjuks ei tea. Tundsin end Teie juures tõeliselt oodatuna…

 

November 2022, naistekliinik

Soovime südamest tänada sünnitusosakonnas tööl olnud ämmaemand Maris Raudet, kes võttis vastu meie tütrekese ja hoolitses esimestel tundidel meie eest igati! Tundsime end 14h "maratoni" järel tõeliselt hoituna. Õige inimene õigel ametikohal! Suur-suur tänu veelkord!

 

November 2022, lastekliinik

Tahan avaldada kiitust lasteõele Aleksandr Trutnevile, kes viis läbi lapse EEG uuringut. Olles seal palju kordi käinud, siis nii mõnusalt mänglevat ja last kaasavat kogemust pole kunagi olnud, lapsel tekkis kiirelt usaldav ja turvaline olu, et ka uuringus oluline uinumise osa tuli välja. Kiituskiri uuringult on nüüd aukohal. Aitäh Aleksandr.

 

November 2022, nahahaiguste kliinik

Südamlikud tänud  dr Annika Volkele  väga professionaalse ja meeldiva teeninduse ning suhtumise eest.

 

November 2022, sisekliinik / südamekliinik / meestekliinik / juhatus

Olen kliinikumi arstide, õdede abiga elanud, töötanud, saanud elus hakkama pikad kolmkümmend üheksa aastat. Vanusega tulevad juurde terviseprobleemid. Viimased aastad on mind professionaalselt, aga ka inimliku suhtumisega ravinud dr Jekaterina Saar, dr Sven Tennisberg, käesoleval aastal kardioloog dr Evi Tamm. Vahel aitab rohkem, kui arsti poolt välja kirjutatud ravim, hea suhtumine, nõuanne, tervenemisusu sisendamine. Sooviksin, et saate eelmainitud arste omalt poolt tunnustada ja tänada.

 

November 2022, kirurgiakliinik

Soovin tänada dr Kaisa Saarniitu väga professionaalse ja meeldiva teeninduse ning suhtumise eest.

Oktoober 2022, ortopeediakliinik

Olen väga tänulik patsient, kellele paigaldati ortopeediakliinikus puusaprotees. Südamlik tänu prof Aare Märtsonile, erakordne arst ning patsiendile keskendunud tipptegija, aitäh anestesioloog Alar Rokile, suurepärane ja kindlameelne professionaal. Palju häid sõnu on mul ortopeediaosakonna imelisele füsioterapeudile, õdedele, abipersonalile. Kahju, et operatsioonist taastumise päevadel ei suutnud kõiki nimesid meeles pidada, saaksin oma tänu nii isiklikumalt edasi öelda. Kõik, alates operatsiooni ettevalmistavast osast (vastuvõtt operatsiooniõe juures) kuni lõikuse ja taastumiseni haiglas, oli patsiendile keskendunud, asjatundlik, meeldiv ja toetav. Taastumiseks vajalik info on kliinikul väga põhjalik, mis pärast endoproteesimist on hästi oluline ja kergendab paljusid toiminguid. Soovin kõikidele Tartu Ülikooli Kliinikumi inimestele palju-palju head ja rõõmu, südikust ja ärksust! Ja ikka palju tänulikke patsiente, kes oskavad hinnata ja rõõmu tunda neist uutest võimalustest, mida teie töö meile võimaldab.


Oktoober 2022, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Olen väga tänulik dr Katrin Elmetile, kes oli minu pisioperatsiooni narkoosiarst. Kõigil kolmel korral, mil me põgusalt kohtusime, oli ta ülimalt professionaalne ja südamlik, soe ja vaatas patsiendile sügavalt silma oma vestluse jooksul. See annab patsientidele kindlustunde eesootava ees ja vähendab kindlasti hirmu/ärevust, kui keegi peaks seda tundma. Suurepärane arst! Ülimalt oskuslikud ja toredad olid ka õed nii ettevalmistus- kui ka ärkamisruumis. Suur tänu neile!


Oktoober 2022, naistekliinik

Suur ja südamlik tänu Teile kõigile, günekoloogia osakonna arstidele, õdedele ja teistele teenistujatele hea ja abivalmis teenindamise eest! Olge hoitud ja terved ning õnnelikud tehes seda tänuväärset tööd!


Oktoober 2022, toitlustusteenistus

Minu lähedane oli kliinikumis haiglaravil nädalaid. Ta jäi rahule raviga osakondades, aga eriti soovib ta tänada toitlustusteenistust. Toidud olid väga maitsvad! Tagasiside oli selline, et ta ei saa kodus ka nii head ja palju sööki, kui haiglaravil olles. Suur tänu toitlustusteenistuse personalile!


Oktoober 2022, südamekliinik

Tahaksin öelda suur aitäh personalile, kõigepealt arstile Silvia Virro. Väga abivalmis, tore ja sõbralik spetsialist. Suur aitäh talle! Sain abi, hoolitsust. Õed olid väga abivalmis, viisakad. Suur aitäh!


Oktoober 2022, radioloogiakliinik

Soovin avaldada tänu 4. oktoobri õhtupoolikul radioloogia osakonnas MRT kabinetis tööl olnud personalile. Käisime 7-aastase lapsega kella 18 ajal kompuuteruuringus ning sealne personal oli nii soe ja armas lapsega suhtlemisel. Lapsega tegelenud naised võtsid lapse hirmud maha, rääkisid talle aparaadi tööpõhimõtetest ja selgitasid samm-sammult, kuidas miski töötab.

September 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Olen väga tänulik põetaja Heli Vaherile patsientidele osutatud sõbralikkuse ja lahkuse eest. Ta jääb sellisena minu südamesse.

 

September 2022, keskkonna ja puhastuse osakond

Lastekirurgia osakonna töötajate nimel avaldan tunnustust puhastaja Maia Looritsale. Ta teeb oma tööd väga korralikult ja on äärmiselt meeldiv suhtleja. Niisuguse töötajaga on meeldiv koos töötada.


September 2022, üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Soovin avaldada suurt tänu lastekliiniku neuroloogia osakonna kogu personaalile ja eriti dr Rael Laugesaarele. Olen viieaastase sügava puudega poja ema. Tahan tänada väga raskesti haige poja emana dr Laugesaart toetuse, abi ja tarkuse eest läbi raskete aastate. Samuti soovin tänada kogu neuroloogia osakonda, kes meid alati, kui hädas oleme, soojalt vastu võtab. See on olnud korvamatu abi!

 

September 2022, 2. intensiivravi osakond

Suur tänu minu pojale Margusele osutatud erilise hoole, tähelepanelikkuse ja armastuse eest. Olen lõpmata tänulik!

 

September 2022, nefroloogia osakond

Tahan südamest tänada hooldusõde Svetlanat Kolpakovat, kes on alati abivalmis, sooja südamega sümpaatne inimene. Aitäh sulle Svetlana Kolpakova!

 

September 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond / toitlustusteenistus

Olen rahul ja väga tänan dr Ave-Triin Tihamäed! Kogu osakonna personalile suur tänu abi ja hoolitsuse eest. Kõik oli väga korrektne ja kiire. Veel suurem tänu kokkadele maitsva supi ja pudru eest. Soovin teile kõigile head tervist ja kannatlikkust.

 

September 2022, üldpsühhiaatria keskus

Teil on suurepärane kollektiiv koristajatest arstideni. Õde Tuuli Vene on kui päikesekiir - loodud inimesi aitama, palsam minu hingele. Ka minu arst dr Peeter Veiksaar on iga päev minu juures käinud. Füsioterapeut Etti Siu hingamise tunnid on super. Minu enda sisemised hirmud ei ole veel kadunud ja seepärast oleksin siin veel edasi, aga pean mõistma, et tuleb ka ise hakkama saada. Olete kõik suurepärased ja tänan kõiki teid tehtud töö eest.

August 2022, erakorralise meditsiini osakond / neuroloogia osakond

Patsient tänab ja kiidab EMO arste ja õdesid ning kogu kollektiivi, kes tema tervisehäda põhjust reedel, 12. augusti hilisõhtuni, otsisid ning ka põhjuse leidsid. Kahjuks on diagnoos raske, kuid tähtis on teada, mida ravida. Patsient on praegu neurolooga osakonnas ravil ning ütles, et on teenuse ning raviga rahul. Kõik on väga hoolitsevad! Suur tänu!

 

August 2022, pulmonoloogia statsionaarne osakond / toitlustusteenistus / keskkonna ja puhastuse osakond

Patsiendi tunnete ja silmade kaudu ütlen järgmist:  harmooniline ja tähelepanelik 24/7 meditsiiniline teenindamine, kõrgeklassiline koostöö. Patsient tunneb end turvaliselt, terveneb. Tänan arste, dr Sulev Meristet ja tema meeskonda, õdesid põetajaid, koristajaid, sekretäri. Kõik nad väärivad tänusõnu. Kõikjal on puhtus ja kord, hea toit.  Tänan ja jõudu edaspidiseks!

 

August 2022, sünnitusosakond

Sooviksin väga tänada ämmaemand Margit Luigat ja kõiki teisi, kes aitasid mul poja ilmale tuua.

 

August 2022, meditsiinitehnika osakond

Soovime esile tõsta meditsiinitehnika insener Alan Hoopi, kes on meid neurofüsioloogia üksuses väga palju aidanud, kes suhtub oma töösse väga vastutustundlikult ja põhjalikult. Alan on väga abivalmis, hooliv, sõbralik, teeb oma tööd professionaalselt.

 

August 2022, kõrvakliinik

Tänan sõbraliku olekuga ja põhjalikult seletavat arst-residenti Rei Meierit  abi eest. Samuti ka üldarsti Romet Müüri, kes oli väga meeldivalt positiivne ja samuti põhjaliku seletusega. Tänan, selliseid positiivseid töötajaid võiks rohkem olla!

 

August 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Soovin avaldada tänu dr Jaak Lehtsaarele ja õdedele, eriti õde Maria Tabrile. Kogu personal on väga sõbralik ja hooliv patsiendi suhtes. Kõik oli väga suurepärane, aga täna ma lahkun, sest egas külas ei olda kaua. Suurimad tänud!

 

August 2022, nahahaiguste kliinik

Olen väga tänulik teeninduse ja suhtumise eest õde Ljubov Krjakvinale ja kogu osakonna personalile. Aitäh!

Juuni 2022, neonatoloogia osakond

Suured, suured tänud kõigile inimestele, kes siin osakonnas töötavad ja eriti neile, kes otseselt meiega tegelesid - arstile, õdedele ja hooldajatele. Teete oma tööd südamega, sest tulin siia pisarais, aga lahkun rõõmsana. Kõik olid nii sõbralikud ning beebi sai parimat hoolt. Jõudu ja jaksu teile sel raskel ja imelisel tööl. Tundsime, et olime hoitud.

 

Juuni 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / keskkonna ja puhastuse osakond

Tahaksin tänada kogu personali, dr Tanel Laisaart ja dr Piret Kiburit. Siin töötavad inimesed suure algustähega. Kõik on sõbralikud, suhtuvad südamega ja mõistmisega patsientidesse. Kõik on väga puhas, palatid ja tualetid alati koristatud. Aitäh kogu kollektiivile hoolivuse ja professionaalsuse eest!

 

Juuni 2022, sporditraumatoloogia keskus / operatsiooniteenistus

Tahaksin eriliselt kahte inimest kiita. Üks neist loomulikult minu raviarst dr Leho Rips ja teine taastusruumi põetaja Larissa Kozharina. Larissa oli ülisõbralik, hoolitsev, vaimukas ja kaasatundlik. Mis siis, et lahkusin ratastoolis, aga nii positiivsete emotsioonidega ja tänaseks juba jalul.

 

Juuni 2022, abdominaalkirurgia osakond / 1. intensiivravi osakond

Suur, suur tänu Teile minu isa elupäästva operatsiooni eest. Täname perega kogu meeskonda, digiloost sain mõned nimed: dr Toomas Sillakiviarst-resident Kadri Tammedr Karri Kase.

 

Juuni 2022, neurokirurgia osakond

Tänan südamest professionaalse abi eest neurokirurgia osakonna töötajaid. Head teod jäävad kauaks meelde, head inimesed ei unune kaua. Suur aitäh teile, dr Tõnu Rätsepdr Karolin Riips. Minu lugupidamine ja suur tänu igasuguse abi eest nendel päevadel teile õed ja sanitarid. Oleg tublid ja terved!

 

Juuni 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Olin onkokirurgia osakonnas ravil üle 40 päeva. Kogesin selle pika aja jooksul osakonna personali heatahtlikku ja abivalmis suhtumist. Eriline tänu dr Margus Kivisillale, kes tegi väga keerulise operatsiooni, mille järel jälgis järjepidevalt minu tervislikku seisundit. Lühidalt, väga hea ja meeldiv kogemus suhtlusest arstiga. Soovin osakonna personalile jätkuvat jõudu ja empaatiat edaspidiseks.

 

Juuni 2022, 1. kardioloogia osakond

Suurim tänu dr Ulvi Hintole. Tänan kõiki, kes minuga tegelesid ja minu tervenemisele kaasa aitasid.

 

Juuni 2022, sünnitusosakond

Soovin avaldada kiitust ämmaemand Maris Rauale ja tema abilisele. Esmasünnitajana olen neile ülimalt tänulik imehea kogemuse ja protsessi sujuvuse eest. Nende loodud õhkkond oli rahulik, soe ja väga meeldiv. Tänan teid südamest! Minu esimene sünnitus oli teie abiga imeline!

 

Juuni 2022, silmakliinik

Kogu südamest tänan teie asutuse töötajaid. Dr Marina Safonova, dr Aleks Kree ja õde Renate Pikk ja teisei töötajaid, kes olid abiks, kui mulle tehti operatsioon. Palun võtke vastu minu tänu.

 

Juuni 2022, suu- ja hambahaiguste ambulatoorne osakond

Avaldan siirast ja suurt tänu doktor Leila Simbergile ja tema abilistele, kes olid hästi abivalmid. Tunnustan kogu südamest kõiki, kes päevakirurgias askeldasid minuga ning aitasid igakülgselt et kogu operatsioon ja taastumine oleks edukas. Suurimad tänud teile ja edasist jõudu kõigile.

 

Juuni 2022, sisehaiguste-reumatoloogia-endokrinoloogia osakond

Palju tänu, dr Ingrid Reppo, asjatundliku ja patsiendikeskse vastuvõtu ning sooja ja julgustava suhtlemise eest! Usun, et Teie poolt määratud uuringud aitavad mul saada parima ravi ja parendada oluliselt mu elukvaliteeti.

 

Juuni 2022, ortopeedia osakond

Viibisin ravil ortopeedia osakonnas. Mulle tehti vasaku põlve endoproteesimine. Südamlikud tänud dr Eiki Straussile, kes mind opereeris. Südamlikud tänud kogu ortopeedia osakonnale ja kollektiivile väga professionaalse hoolitsuse ning sooja suhtumise eest.

Aprill 2022, ortopeediakliinik

Soovin südamest tänada dr Viktor Šapovalovit väga meeldiva vastuvõtu eest. Arst on väga pädev, tähelepanelik, sõbralik, abivalmis ja mega kena mees. Sain saatekirja ja ka nõuandeid. Edu töös arstile ja kõike kaunist.


Aprill 2022, kõrvakliinik / operatsiooniteenistus 

Käisin lapsega adenoidi eemaldamise operatsioonil ning tahan edastada tänu meeskonnale: erakordselt selle eest, et võimaldasite pervasiivse arenguhäirega lapsele eraldi toa ning selle eest, et opiploki personal oli nõus paigaldama kanüüli, kui laps juba magas! See on personalile väike liigutus, aga lapsele jätab ühe trauma olemata ja on lapsevanemale üliolulise tähtsusega! Tänan teid kõiki südamest! Eraldi tahaks välja tuua nimeliselt meiega tegelenud õe, Terje Rosin, rahuliku suhtlemisviisi ja professionaalsuse poolest. Aitäh!

 

Aprill 2022, kirurgiakliinik

Tänan südamest dr Ceith Nikkolot ja õde Made Aljast osavõtliku, abivalmis, hooliva vastuvõtu eest. Nad seletasid protseduuri eelselt ja ajal – kõik mis toimub, abistasid mind nuuskpiiritusega kohe, kui seda vajasin. Ka protseduuri järgse hoolduse seletas õde ilusti lahti. Arst oli väga kannatlik ja visa. Õde hooliv ja sõbralik. Palju häid patsiente ja jätkuvat töölusti Teile!

 

Aprill 2022, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik, palliatiivravi osakond

Meie ema oli raskest haigusest tingituna oma viimased elupäevad hooldusel kliinikumi palliatiivravi osakonnas. Oleme südamest tänulikud kogu osakonna personalile, kes näitasid oma igapäevast tööd tehes igal hetkel üles hoolivust ning abivalmidust. Tööd tehti vaikselt, osakonnas valitses tõeline rahu ning see andis omakorda rahutunde nii haigele, kui ka tema lähedastele. Tänukummardus palliatiivravi osakonna töötajatele! Te teete hindamatult väärtuslikku tööd!

 

Aprill 2022, patsienditeenistus, patsiendi info- ja tugikeskus

Pühapäeval 10.04.2022 oli erakorraline olukord, kus oli vaja teavitada COVID-19 analüüside võtmise punkti, et patsiendil ei ole võimalik tulla kokkulepitud ajaks analüüsi andma. Telefonile vastas naisterahvas, kes oli nõus tõmbama selga jope, et minna teavitama COVID analüüside kabinetti ja paluma uut testi aega. Soovin tänada lahket, abivalmist, mõistvat prouat Evi Tederit Suured, suured tänud. Sellised inimesed vajavad tunnustamist!

 

Aprill 2022, silmakliinik

Käisin 9.aprilli hilisõhtul erakorraliselt silmakliinikus. Olin maal ja sain puuoksaga tugeva löögi paremasse silma, valu oli suur ja tundsin, et midagi on silmas ka. Soovin tänada kiire abi osutamise eest. Ma ei tea selle õe nime, kes mu silmaga tegeles (puhastas ja pani rohtu), olles ise nii osavõtlik ja rahulik. 10. aprillil läksin arsti juurde, kes vaatas silma üle ja määras ravi. Tore arst oli, sain ravimid ja alustasin silma ravimist. Veelkord tänud ja olge terved.

 

Aprill 2022, erakorralise meditsiini osakond

Pöördusin EMO-sse võimaliku insuldi tunnusega. Kuigi midagi tõsist õnneks ei leitud ja kõik läks hästi, tahan väga tänada meeldiva suhtumise ja suhtlemise ning pädeva ja kiire käsitluse eest kogu valves olnud personali, kellega kokku puutusin. Aitäh!

 

Aprill 2022, meestekliinik, Pärnu keskus

Tahan avaldada suurimat tänu dr Paul Korrovitsile ja tema õele Olga Raudikule. Olen olnud nende patsient 2021. a sügisest ja iga kord, kui ma vastuvõtult lahkun, siis mõtlen tänutundega – küll mul on ikka vedanud, et otsustasin oma hädaga lõpuks sellesse osakonda pöörduda. Ma ei oska kindlasti hinnata dr Korrovitsi meditsiinilist taset aga tema ravi variant andis mulle kohe positiivse tulemuse. Eraldi tahaks esile tuua selles kabinetis vastuvõttudel valitseva patsiendisõbraliku õhkkonna, mille loomisel on õde Olga Raudik lausa ületamatu meister. Sama meeldiv, sõbralik ja kannatlik kuulaja on ka dr Paul Korrovits. Kõigele lisaks jätkus Tal ka aega ja tahtmist kuulata ning aidata nõuannetega probleemi lahendamiseks, mis kindlasti ei kuulunud Tema kohustuste hulka, kuid mis oli minu jaoks ehk tähtsamgi. Selle eest siinkohal Talle veelkord tänu ja sügav kummardus. Tänud ka Tartu Ülikooli Kliinikumile, et nad oma osakonna Pärnusse asutasid, sest Tartusse ma vist poleks teed ette võtnud.

 

Aprill 2022, kopsukliinik, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / operatsiooniteenistus

Minu siiras tänu ja lugupidamine osakonnale ja heale bronhoskoopia "naiskonnale", kes teevad oma tööd tõeliselt südamega. Tänu osakonna õdedele ja hooldajatele ja operatsiooniteenistusele. Suur-tänu kuldsete kätega dr Tanel Laisaar. Aitäh! Jõudu, tervist ja vastupidavust! Jätkake ikka samas vaimus!

Märts 2022, erakorralise meditsiini osakond

Tavapärases elus, kui kõik on võrdlemisi hästi, ei oskagi piisavalt hinnata inimesi, kelle töö on aidata teisi. Iseenesestmõistetav tundub, et arsti töö on ravida, kuid kui tervis ei ole mingi hetk korras, saad aru, et vajad tohterdamist selle sõna laiemas mõttes. Lisaks füüsilise valu leevendamisele ootad rahustavat sõna, mõistmist, selget juhist. Tagantjärgi mõeldes paneb arsti juurde pöördumise kogemus taas paremini arsti väärtust mõistma ja ka avalikult tänutunnet avaldama. Ma tänan kogu südamest trauma II arste lapsesõbralikkuse eest. Oskus suhelda lapsega, kuulata ja rahulikult seletada, on suur oskus. Laps sai aru, et lahas on vajalik ja teeb enesetunde paremaks. Ja kui hommikuks oli see kogemata sõrmest kadunud, oli lapse esimene mure ärkamisel, et lahas tuleb kiiresti üles otsida ja tagasi panna. Suur-suur aitäh teile abi ja selle kogemuse eest!

 

Märts 2022, sünnitusosakond

Koduvisiidil käinud ämmaemand Ülle Piiskoppelile siirad tänud. Väga empaatiline ja toetav ämmaemand. Teine ämmaemand, kelle nime ei mäleta, aga tema kutsub oma patsiente Emaks! Aitäh sulle, päästsid mu lootusetust olukorrast. Sellised ämmaemandad on eeskujuks ja väga vajalikud toetamaks äsja lapse saanud naisele. Kirurgiatiimile ja arstidele ka suur tänu kindlasti!

 

Märts 2022, näo- lõualuudekirurgia osakond

Kogu personal oli äärmiselt tore, sõbralik, lahke, abivalmis ja üdini professionaalne. Kolleegide vahel tundus olevat täiuslik harmoonia. Väga meeldiv haiglaravikogemus, ka teised patsiendid olid sama positiivselt meelestatud. Samad sõnad ka operatsioonipersonalile. Jätkake samas vaimus. Lisaks olen väga rahul teostatud operatsiooniga, mis õnnestus ilmselt parimal võimalikul viisil.

 

Märts 2022, radio- ja onkoteraapia osakond

Tahaksin tänada osakonna kabinet 62A toredaid õdesid hooliva suhtumise eest, kes on alati positiivsed ja sõbralikud, minu jaoks alati olemas ja toetavad. Teevad oma tööd suure südamega. Aitäh!

 

Märts 2022, südamekliinik / toitlustusteenistus / haldusvaldkond

Tahan tänada dr Valvo Piilbergi operatiivse ja professionaalse töö eest, samuti kogu personali väga viisaka suhtumise eest, väga maitsva toidu eest kokkasid ja puhtuse eest teenindajaid. Suur tänu kõigile, kes selles majas töötavad ja jõudu-jaksu edaspidiseks.

 

Märts 2022, üldpediaatria ja neuroloogia osakond

Oleme enam-vähem iganädalased külalised üldpediaatria osakonnas, aga saadame suure tänutundega väikese tervituskirja ikka.  Tänu teile kõigile saab Hanna täna olla nii rõõmus laps nagu ta on. Kui varem ei teadnud me midagi enneaegsusest, laste intensiivravist ja üldse oli meie ainuke teadmine, et lastehaigla on olemas, siis nüüd tundub lastehaigla heas mõttes nagu teine kodu. Kõik, kes on Hannaga tegelenud, on imelised. Meie "aitäh" ei kõla kunagi piisavalt suurelt, et tänu ja rõõmu välja näidata. Suurim kiitus kõigile on see, kui Hanna muudkui kasvab ja areneb edasi, on rõõmus ja ütleb varsti ise "aitäh".

Veebruar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Soovin südamest tänada toredat torakaalkirurgia meeskonda professionaalse töö eest! Lugupeetud arstid, õed, hooldajad ja füsioterapeut Edward Juhkam, te olete empaatilised, heasüdamlikud ja abivalmis! Vaatamata terviseprobleemidele oli mul hea, rahulik ja turvaline tunne teie osakonnas. Suur tänu teile! Soovin edu Teie vastutusrikkas töös!

 

Veebruar 2022, erakorralise meditsiini osakond / 2. intensiivravi osakond / nakkushaiguste osakond

Soovin väga tänada kiirabibrigaadi, mind ravinud arste, õdesid, hooldajaid. Tänu teile olen ma elus ja paranen! Suur, suur kummardus teile!

 

Veebruar 2022, kõrvakliinik

Soovin tänada oma raviarsti dr Neve Liebergi tema professionaalsuse ja südamliku ning hooliva suhtumise eest oma patsientidesse. Tundsin end tema kindla käe all turvaliselt ja hästi. Aitäh kogu kõrvakliiniku personalile!

 

Veebruar 2022, kirurgilise ja günekoloogilise onkoloogia osakond

Soovin tänada ääretult toredat ja asjalikku dr Jaak Lehtsaart. Olukorras, kus tundub, et maailm kukub kokku, on võimalik oma teed edasi käia, kui on selliseid kirurge/onkolooge nagu tema. Jõudu ja tervist! Igavesti tänulik.

 

Veebruar, 2022, psühhiaatriakliinik / närvikliinik

Suured tänusõnad dr Roman Pihlakale, sealsele neuroloogia eriala residendile ja ülejäänud personalile nende põhjalikkuse, mõistva ja inimliku suhtumise ning kättesaadavuse eest nii mulle kui lähedastele. Lisaks tunnustan neurokirurgi dr Tõnu Rätseppa meeldiva suhtlemise ja arusaadava konsultatsiooni eest. Tänusõnad ka neuroloogia osakonna õdedele ja hooldajatele nende abivalmiduse eest.

 

Veebruar 2022, neonatoloogia osakond

Soovime südamest tänada õde Maria Barnat toetuse, abi ja soojuste eest. Teie nõuanded olid suureks abiks äsjastele vanematele. Aitäh Teile!

 

Veebruar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond / toitlustusteenistus

Tänan väga professionaalset ja sõbralikku kollektiivi. Õed olid kõik toredad ja hoolivad. Eriline tänu dr Piret Kiburile. Tänan kokkasid, kes kohe muutsid menüü gluteenivabaks.

 

Veebruar 2022, hematoloogia ja luuüdi siirdamise osakond

Tahan tänada minu raviarsti dr Mari Punabit ja tema õde Maria Bedritit ja Natalja Luppovat ning kogu hematoloogia osakonna personali minu raske haiguse ravimisel. Personal on alati siiras ja meeleldi valmis suhtlema. Soovin teile tervist, õnne ja jõudu!

 

Veebruar 2022, neuroloogia osakond

Tahan väljendada südamlikku tänu osakonna personalile õilsa töö eest! Te päästsite minu elu, taastasite tervise. Raviarst on tark, napisõnaline, oskab kannatlikult patsienti kuulata, analüüsib patsiendi kaua kestnud haiguse lugu kiiresti ja täpselt. Peale heade professionaalsete omaduste on ta ka sõbralik ja osavõtlik – see on dr Mark Braschinsky.

 

Veebruar 2022, nahahaiguste kliinik 

Dr Ene Pärna, suur aitäh talle, organiseerisite mind lapsega kiiresti haiglasse. Arstide ja kogu personali suhtumine oli väga heatahtlik ja saime abi. Ülisuur tänu teile tehtud töö eest!

 

Veebruar 2022, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Sooviksin tänada kõiki sel päeval päevakirurgias tööl olnud arste, õdesid. Kõik olid äärmiselt sõbralikud ning abivalmid, tundsin, et olen hoitud! Lisaks ka ärkamispalati õhtuseid õdesid, kes võtsid mind väga hoolivalt vastu, kuna minu spinaalanesteesia mõju ei tahtnud üldse üle minna. Eriline tänu dr Fred Värsile, kes kannatlikult seletas mulle antesteesia meetodite erinevust ning suhtus oma patsienti väga hoolivalt!

Jaanuar 2022, naistenõuandla

Käisin erakorraliselt naistekliiniku valvetoas. Minu siirad tänu dr Aune Sillerile. Tema empaatiavõime rahustas mind ja aitäh talle abi eest. Jõudu ja head tervist Teile, doktor Siller! Aitäh!

 

Jaanuar 2022, torakaalkirurgia ja kopsusiirdamise osakond

Olen dr Tanel Laisaarele ja tema kolleegidele väga tänulik abi eest! Soovin edu ja kordaminekuid kogu osakonna kollektiivile. Aitäh teile!

 

Jaanuar 2022, kardiokirurgia osakond

Soovin tänada dr Jaagup Truusaludr Priit Tammjärve ja kogu osakonna personali väga professionaalse töö ja inimliku suhtumise eest. Aitäh teile kõigile! Tänan ka asjalike ja vajalike võimlemistundide eest!

 
Jaanuar 2022, psühhiaatriakliinik

Olen väga tänulik kogu teie personalile niivõrd hea ja sooja kohtlemise eest. Eriti suured tänud dr Hans Jaagup Luugile, õde Tuuli Venele ja Hannes Rosenthalile, füsioterapeut Siu Ettile. Teie kõik olete aidanud mind raskest seisust välja normaalsele elule. Soovin teile tervist, õnne ja jõudu!

 

Jaanuar 2022, nakkushaiguste osakond

Covidi patsient Grigori ja tema pere avaldavad südamlikku tänu oma päästetud elu eest. Täname dr Anne Kallastet ja kogu tema meeskonda professionaalsuse, tähelepaneliku ja inimliku suhtumise eest!

 

Jaanuar 2022, erakorralise meditsiini osakond / 1. intensiivravi osakond / üldkirurgia ja plastilise kirurgia osakond

Kallid Tartu Ülikooli Kliinikumi EMO, intensiivi 1. osakond ja üldkirurgia osakonna töötajad! Ma soovin teid kõiki siiralt tänada, kuigi see aitäh tundub olevat nii vähe. Ma ei unusta ära neid armsaid hääli, mis mind esimesest minutist EMOs saatsid ja professionaalselt ja toetavalt minuga tegelesid, mulle tuge andsid, minuga igas väiksemastki liigutusest, protseduurist ja vastusest rääkisid nii, et ma hetkekski ei tundnud end üksi ega segaduses, olgugi, et ma teid laual kaelatoega lamades ei näinud; neid käsi, mis mind tõstsid, abistasid, iga mu täpi ja sinika ja kriimu üle vaatasid ja minuga hellalt toimetasid, mulle öösel patju ümber sättisid, mulle vahetuse lõpus lehvitasid; neid silmi, mis mulle silma sisse vaatasid ja päriselt ka öeldut mõtlesid: “Ma olen siin sinu jaoks ja ma teen kõik, et sul oleks hea!”; seda kindlustunnet, et minusse suhtutakse asjatundlikult, isegi kui pealtnäha suuri vigastusi ei paista. Lihtsalt imeline, millist tänuväärset tööd te teete inimestega vahetusest vahetusse ja kui palju aitab teie suhtumine inimesi, kes on raskes olukorras. Ma ei tea, kust te võtate jõu olla kõrval inimestel, kes ise ei saa end aidata ja kes sageli isegi aru ei saa, kui hästi, ennastsalgavalt, professionaalselt ja nimlikult te neid kohtlete, nendega suhtlete, nende jaoks iga sekund olemas olete…! Suured, suured tänud teile, et olete just sellised nagu te olete! Kaugeltki mitte igaüks ei sobi sellist tööd tegema ja ometi kohtasin ma teid, päris ingleid, seal mitmeid mitmeid! Jõudu, jaksu ja kordaminekuid teile teie töös!

 

Jaanuar 2022, veresoontekirurgia osakond

Tööl olnud õde Auli Kirtsi ja põetaja Maret Visk suutsid oma hooliva suhtumisega patsiendi maha rahustada, samal ajal hoolitseda teiste patsientide eest. Auli ja Maret ning teise vahetuse põetaja Silvi Tovt olid väga oskuslikud ja südamlikud. Väga tänulik olen dr Heli Järvele, kes mind opereeris. Ka kõik teised töötajad, kellega kokku puutusin, väärivad kiitust.


Jaanuar 2022, neurokirurgia osakond / operatsiooniteenistus / toitlustusteenistus

Soovin südamest tänada dr Ando Vaher`it ja tervet neurokirurgia osakonda, aga ka kõiki teisi kliinikumi töötajaid, kes igapäevaselt teevad oma tööd sedavõrd suure hoolivuse, pühendumise ja lugupidamisega patsientidesse. Kogu haiglas oldud aeg meenub mulle vaatamata minu jaoks keerulisele operatsioonile ja hilisemale taastumisele äärmiselt positiivsena! Tundsin end nagu luksuslikus erahaiglas, kus kõik sinu heaolu eest hoolitsevad. Isegi toit maitses suurepäraselt ja kindlasti mitte nii, nagu me endale haiglatoitu ette kujutaksime. Kõik õed, põetajad ja isegi koristajad, olid nii sõbralikud ja lahked ja hoolivad, et tundsin end väga-väga turvaliselt ja hästi. Rääkimata muidugi minu raviarstist, dr Ando Vaher`ist ja operatsioonimeeskonnast, tänu kellele möödusid kõik planeeritud protseduurid nii hästi ja tänu kellele on minu elukvaliteet juba peagi oluliselt muutunud. Olen teile kõigile südamest väga-väga tänulik ja loodan, et minu siirad tänusõnad ja kiitus jõuaks ka kliinikumi juhtideni. Te teete suurepärast tööd ja teil töötavad imelised inimesed! Soovin teile ikka jõudu ja vastupidavust oma töös, mis ei ole küll alati kerge, aga mis muudab nii paljude inimeste elu. Aitäh!

November 2021, ambulatoorse taastusravi osakond

Sooviksin südamest tänada dr Merle Rokki, kes peale 15 minutist vestlust ja läbivaatust oskas öelda, milles on asi. Olen valudes olnud pea kaks aastat ja perearst i leidnud viga üles. Dr Rokk määras kohe vastava ravi ja protseduurid ning juba peale 10 ravipäeva tunnen ennast palju paremini. Kõik see pole võimalik aga ilma suurepärase meeskonnata, kes alati aitavad ja on rõõmsameelsed. Eriline tänu läheb õde Ester Karule, Sirli Luht`ile ja Eike Meeksale, füsiaatriaõde Ljubov Mogiljovale ja Tiia Tootsile ning hooldaja Irina Korešnjakile

 

November 2021, infektsioonikontrolli teenistus

Käisin eile kliinikumis saamas koroonavaktsiini 3. doosi ja gripivaktsiini. Kõik oli väga hästi korraldatud, töötajad olid väga sümpaatsed, sõbralikud ja abivalmid. Nad teevad imelist ja tänuväärset tööd. Püsige terved ja pidage vastu!

 

November 2021, gastroenteroloogia osakond

Lp dr Marko Malvik, kõik õed ja hooldajad! Te kõik olite väga hoolivad ja tublid. Ma väga, väga tänan teid kõiki! Jätkugu teil jõudu ja vastupidavust selles humaanses töös!

 

November 2021, kirurgilise onkoloogia osakond

Tänan väga dr Jaak Lehtsaart ja tema meeskonda. Te olete suurepärased!

 

November 2021, neurokirurgia osakond

Soovin tänada kõiki õdesid, füsioterapeute ning arste, kes aitasid mul seljaoperatsiooni järgselt taastuda. Te olete väga tublid! Erilist tänu avaldaks dr Epp Heinolale väga toreda, sõbraliku ning professionaalse suhtumise eest! Siiani on see olnud minu jaoks kõige parem meditsiiniline kogemus.

 

November 2021, näo- ja lõualuudekirurgia osakond

Tahan väga tänada osakonna kõiki õdesid ja hooldajaid. Niikaua, kui osakonnas viibisin, sain vaid väga sõbraliku, abivalmi ja professionaalse suhtumise osaliseks. Haiglas olemine ei tundunud stressirohke ja ebameeldiv, vaid vastupidi – igatpidi taastumisele kaasaaitava perioodina ja seda tänu hoolitsusele, mille osaliseks osakonnas sain. Suur-suur aitäh!

 

November 2021, statsionaarse õendusabi osakond

Patsient Irene palub tänada kogu personali abivalmiduse ning rahuliku haigla õhkkonna eest, mis aitas väga kaasa tema tervise paranemisele. Erilised tänud saadab ta dr Anne Einselile, füsioterapeut Uku Pärnale ning hingehoidja Heidy Prükile. Palju tervist ning jõudu!

 

November 2021, erakorralise meditsiini osakond / nakkushaiguste statsionaar

Avaldan tänu arstidele, kes on pühendunud sel raskel ajal riskides oma eluga patsientide ravimisele. Tänan teid kogu südamest! Soovin teile jätkuvalt edu oma töös!

 

November 2021, ortopeedia osakond

Tahan avaldada tänu prof Aare Märtsonile ja kogu osakonna personalile läbiviidud operatsiooni eest. Tänan eelneva nõustamise eest. Suur tänu kõigile intensiivravi palati õdedele, hooldajatele, füsioterapeutidele, osakonna õdedele ja hooldajatele kannatlikkuse, lahkete sõnade ja hoolitsuse eest nii öösel kui päeval. Jõudu edaspidiseks!

 

November 2021, kõrvakliinik

Tänan kõiki osakonna töötajaid väga hoolitseva ja lahke abi eest. Eriline tänu dr Lauri Käisile osavõtliku, äärmiselt kohusetundliku suhtumise ja põhjalike uuringute korraldamise eest, et mu diagnoosi täpsustada ja opereerida. Veelkord südamlik ja siiras tänu! Soovin edaspidiseks õnne, edu töös!

 

November 2021, silmakliinik / majandusteenistus / analüüsi- ja kvaliteediteenistus

Silmaarsti dr Reet Kuiva esmane vastuvõtt. Kõik toimis suurepäraselt alustades riidehoiust ja registratuurist kuni väga meeldiva ja põhjaliku selgitava vastuvõtuni. Suured tänud!

 

November 2021, veresoontekirurgia osakond / operatsiooniteenistus

Tänan väga dr Toomas Ellerveed koos oma meeskonnaga suure, suure abi eest! Kogu osakonna töö on väga tänuväärne. Veelkord aitäh! Jõudu ja jaksu edaspidiseks. Olete väga tublid!

Oktoober 2021, 1. kardioloogia osakond

Minul on ainult positiivne kogemus. Tänan teie töökat personali südamest, eriti dr Piibe Muda ja raviarst dr Ulvi Hintot.

 

Oktoober 2021, nahahaiguste kliiniku ambulatoorne osakond

Soovin südamest kiita arst-konsultant Helgi Silma, kes tegeleb minu poja nahaprobleemide ravimisega. Imetore inimene ja arst! Tänu sellistele inimestele on maailma ilusam paik. Olen nii tänulik, et elu meid kokku juhatas. Soovin, et ta oleks hoitud, terve ja õnnelik, et jätkuks ikka seda energiat, et kirega tööd teha ja õnnelikuna elada.

 

Oktoober 2021, lastekirurgia osakond / anestesioloogia osakond

Suur tänu esmalt lastekirurgia õdedele-hooldajatele, kelle sõbralikkus ja tähelepanelikkus tegid mu kaks päeva aastase lapsega haiglas nii koduseks, kui see haiglas olla saab. Tänan väga ka anestesioloogi arst-resident Christian Isaac Rubinit, kes võttis aega, et protseduure lihtsalt kirjeldada. Suur-suur tänu dr Pille-Riin Värk´ile tema positiivsuse ja arusaadavate selgituste eest.

 

Oktoober 2021, neonatoloogia osakond

Soovin südamest tänada lasteõde Anžella Nahmurinat, kes mind nii soojalt vastu võttis, väga arusaadavalt ja põhjalikult konsulteeris, kui pidin kaks päeva lapsega haiglas olema. Väga tore, sõbralik ja avatud inimene. Veelkord suured tänusõnad Anžellale!

 

Oktoober 2021, radio- ja onkoteraapia osakond

Tänan osakonna personali professionaalsuse, kiiritusravi hea läbiviimise, tähelepanelikkuse ja ennastsalgava töö eest patsientide tervise heaks.

 

Oktoober 2021, erakorralise meditsiini osakond

Käisime väikse poisi Hansuga öösel küüne alla sattunud pindu eemaldamas. Kahjuks meid vastu võtnud õe nime ei mäleta, aga väga tahaks teda ja teisi seal olnud töötajaid tänada! Väga armas ja hell suhtumine pisikese vastu! Väga tublid olete!

 

Oktoober 2021, naistenõuandla

Kiidan väga meeldivat naistearsti dr Margit Klaassenit, kes oli vastuvõtul väga meeldiv ja patsiendiga arvestav. Olin eelnevalt saanud traumeeriva kogemuse ja dr Klaassen suutis kõik mu hirmud taandada. Suur tänu meeldiva kogemuse eest!

 

Oktoober 2021, statsionaarse õendusabi osakond

Mul ei ole võimalik sõnadesse panna seda tänutunnet, mida teile mõtlemine minus tekitab. Esiteks seetõttu, et minu kallis vanaema ei ole mitte ühtegi halba sõna selle osakonna kohta öelnud. Uskuge või mitte, aga see on äärmiselt harukordne. Minu vanaema tundis end hästi ja hoituna. Teiseks seetõttu, et minu kui patsiendi lähedase jaoks oli asendamatu tugi see, mida ma telefonitsi personaliga vesteldes sain. Iga kord, kui ma vanaema pärast osakonda helistasin, leiti aega minuga rääkida ja kõige enam olen selle eest tänulik õde  Merly Lauritsale. Ma tundsin, et minu valu, kõhklusi ja hirme mõistetakse, ma tundsin, et minu tundeid normaliseeritakse ja see andis mulle suurt jõudu ja kindlustunnet vanaemaga edasi toimetada. Sain tunda kui vajalik ja oluline selline soojus patsiendi ja tema lähedaste jaoks on. Olen tänulik ka kõigile teistele, kes minu vanaemaga kokku puutusid ja oma hoolt talle jagasid. Suur tänu ka hingehoidja Heidy Prükkile. Ma ei tea, mida ma ilma teie kõigi abita teinud oleksin. Suur-suur aitäh! Loodan, et teis jätkub edaspidigi sellist armastust oma töö vastu. 

August 2021, analaüüsi- ja kvaliteediteenistus

Tahan tänada klienditeenindajat Helve Rauda väga täpse ja hooliva teeninduse eest. Pr Helve võttis vaevaks ja uuris, millise arsti poole pöörduda ja millal saaks seda teha. Soovin talle jätkuvat pikka meelt ja tugevat tervist! Tartu Ülikooli Kliinikumi arstide ja teenindava personaliga olen alati väga rahul, sest seal töötavad ikka tõelised oma ala väga hästi tundvad inimesed!

 

August 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Tänan osakonna kõiki töötajaid – õdesid, hooldajaid, põetajaid. Eriti tänan kirurge dr Taavi Põdramägi ja dr Margus Kivisilda minu eduka paranemise eest operatsioonist taastumisel. Tänan ka 1. intensiivravi osakonna töötajaid. Te olete kõik väga imelised inimesed!

 

August 2021, naistekliinik

Soovin südamest tänada dr Liis Kriisat. Kartsin väga ja pisarad voolasid, kui uksest sisse astusin. Doktor rahustas mind täielikult maha ja protseduuri ajal selgitas kõike, mida ta teeb, juhtis mu tähelepanu hirmult ära ja vestles minuga väga rahulikult ja sõbralikult. Tõesti väga professionaalne ja südamlik suhtumine nii patsienti ja ka oma töösse.

 

August 2021, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / kirurgiakliinik 

Meie lapsega juhtus õnnetus kardivõistluse ajal. Laps toodi kiirabiga Tartu Ülikooli Kliinikumi. Ma tänan kõiki töötajaid, kes meiega sel raskel ajal tegelesid: kiirabitöötajad, EMO õed ja arst ning hiljem lastekirurgia abistavad õed. Ma kahjuks ei tea nende imeliste inimeste nimesid, aga olen äärmiselt tänulik, et nad teevad seda tööd ja abistavad meid kõiki. Aitäh teile!

 

August 2021, lastekliinik 

Soovin tänada meie raviarsti dr Eda Tamme tema tähelepanelikkuse, põhjalikkuse, pühenduvuse, hoolimise ja professionaalsuse eest! Samuti suured tänud osakonna intensiivpalati lasteõde Natalja Potapovale ja lasteõde Jelena Rokkale, tänu kelle hoolitsusele, rahulikkusele ja toetusele, oli nii lapsel kui minul emana kergem see raske haigusperiood üle elada. Aitäh südamest!

 

August 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Lugupeetud Angelika Lall! Tahan avaldada Teile ning Teie poolt juhitud osakonnale tunnustust ja tänu! Sain oma ema täpselt õigel ajal õigesse kohta. Ta oli ise ka väga tänulik, kui sai tunda teie kollektiivi professionaalset hoolitsust. Tahan tänada teie personali väga inimliku ja mõistva suhtumise eest. Nägin ka kõrvalt nende tegemisi. Suhtumine patsienti oli lugupidav, kannatlik ja nende soove toetav. Ka suhtlemine omastega oli väga empaatiline. Selline vaikselt toetatud Inimese maise teekonna lõpp võiks olla paljudel juhtudel esmavalik. Tänan!

 

August 2021, naistekliinik / toitlustusteenistus

Soovin südamest tänada naistekliiniku ja günekoloogiaosakonna töötajaid, kelle pühendumus, oskuslikkus, empaatia ja heasoovlikkus tegid olemise turvaliseks, hubaseks ja koduseks. Külastasin naistekliinikus valvearsti dr Pille Vaasi, kes koos oma meeskonnaga operatiivselt andis abi, nõustas ja suunas operatsioonile. Viibisin haiglaravil günekoloogiaosakonnas. Mind opereeris dr Katrin Täär. Imeline inimene, pädev spetsialist, pühendunud ja põhjalik. Lisaks tunnustus ja kummardus dr Pille Soplepmannile, osakonna õedele ja teistele töötajatele – suurepärane meeskond! Lisan veel, et toidud olid maitsvad ja mitmekesised. Aitäh Teile! Olge terved!

 

Juuli 2021, nahahaiguste kliinik
Tänan kõiki osakonna töötajaid tähelepanu ja hea ravi eest. Minu tänu kokkadele, kes valmistavad väga maitsvaid toite ja mitmekülgse menüü eest. Eriti hoolitsevad on õde Kristyna Harkmann ja õde Ljubov Krjakvina. Tervist teile ja teie peredele. Edu töös!

 

Juuli 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Sooviksin väga tänada füsioterapeut Mihkel Luike väga professionaalse, abivalmi, patsiendisõbraliku ja ennastsalgava töö eest.

 

Juuli 2021, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / traumatoloogia ja ortopeedia kliinik 

Lubage tänada EMO kollektiivi ja personaalselt dr Anu Alandit "hea une" ja dr Alo Rulli meisterliku kirurgilise tegevuse eest! Patsiendina tundsin asjalikku hoolivust, pädevust ja ligimesearmastust. Aitäh!

 

Juuli 2021, närvikliinik 

Avaldame suurimat tänu raviarstidele dr Riina Vibole ja dr Karl Jõgile, kõigile õdedele, põetajatele ja hooldajatele. Inimlik, soe, hoolitsev ja toetav suhtumine väga eakasse patsienti kogu personali poolt, mida sel perioodil kohtasime, ei ole alati iseenesestmõistetav. Ära märkimist väärib kindlasti doktorite pühendunud tegevus ja igati meeldiv suhtumine vanahärrasse ning tema pereliikmetesse. Loodame väga, et kõik nimetatud osakonna töötajad teadvustavad ise, kui suure panuse nad sellise sooja hoiakuga tegelikult patsientidele tema paranemise teekonnal annavad. 

 

Juuli 2021, sisekliinik

Sooviksin kiita L-korpuse töötajaid. Kiidan õde Marilin Niilust ja põetaja Lillian Männastet. Ei ole näinud paremaid õdesid, kes oma patsiente nii hästi kohtlevad, hoiavad ja hoolitsevad ning seda isegi öösel. Kõik nende patsiendid on alati puhtad ja õnnelikud.

 

Juuli 2021, stomatoloogia kliinik 

Olen palju aastaid kasutanud dr Karin Keerniku teenuseid. Ta on arst, kes on väga heade töötulemustega, alati sõbralik, rahulik ja kõrge käitumiskultuuriga. Olen ka küsitlenud dr Keerniku vastuvõttudel käies tema teisi patsiente. Vastus on ühene – väga hooliv ja tark arst.

 

Juuli 2021, südamekliinik

Südamlik siiras tänu osakonna kollektiivile. Teete kõik, et patsient end meeldivalt tunneks ja rohkemgi veel. Jõudu ja jaksu!

Piia Heidi KreegimäeKauaaegne lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud Piia-Heidi Kreegimäe on eeskujuks meile kõigile. Vaatamata väärikale vanusele on ta aktiivne ja särav isiksus, kes näeb ka kadedaks tegevalt hea välja. Ta väärib meie tunnustust ja lugupidamist.

 

Töö lastega ei ole lihtne, kuid veelgi keerulisem on töö lapsevanematega. Dr Kreegimäe saab hakkama nii keeruliste patsientide kui lapsevanematega. Palju aastaid on ta tegelenud puuetega laste ja täiskasvanutega ravides neid narkoosis.

 

Tema on hambaarst, kes mäletab veel aegu, kui töötasid liikuvad hambaravi osakonnad. Hambaarstid sõitsid siis kogu varustusega linnast välja maal elavate inimeste hambaid parandama või siis mõnda tehasesse.

 

Hambaarstiks õppis ta Tartu Riiklikus Ülikoolis aastatel 1962–1967. Alates 1967. aasta augustist asus ta tööle Tartu Linna Stomatoloogia Polikliiniku arst-stomatoloogi ametikohale. Alates 2000. aasta 1. jaanuarist käesoleva ajani on dr Kreegimäe Tartu Ülikooli Kliinikumi stomatoloogia kliiniku lastestomatoloogia osakonna arst-õppejõud.

 

Dr Kreegimäe oli aastatel 1999–2007 Eesti Stomatoloogia Seltsi juhatuse liige ja Tartu Stomatoloogide Seltsi esinaine.

 

Oktoobris tähistab dr Kreegimäe ka oma 79. sünnipäeva. Täname dr Piia-Heidi Kreegimäed kauaaegse ja südamega tehtud töö eest! Soovime talle vee paljudeks aastateks jõudu, jaksu ja head tervist!

 

Kolleegid stomatoloogia kliinikust

Olukorras, kus me õige tihti oleme pidanud kliinikumi pakkuma haigeid ja kutsuma reanimobiili, on see sujunud nii kenasti ja kõik on olnud väga toetavad ja abivalmis.

Rakvere Haigla poolt kõigile palju palju tänu. Nii hea on suhelda, kui osapooled on mõistvad ja vastutulelikud.

Aile Kaasik

EMO juhataja, AS Rakvere Haigla

 

Aprill 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik

Dr Taavi Põdramägi, aitäh! Kõik te olete väga tublid!

 

Aprill 2021, infektsioonikontrolli teenistus

Käisin emaga Covid-19 vaktsiini tegemas. Jäime väga rahule, kui sujuvalt oli kõik korraldatud. Tundsime igal sammul hoolivust ja tähelepanu. Soovime kogu vaktsineerimismeeskonda tänada ja soovida vastupidamist!

***

Käisin Teie juures vaktsineerimas oma vanematega. Kiidan väga Teie töötajate sõbralikkust, asjalikkust, organiseeritust ja soojust. Ma väga hindan ja kiidan sellist käitumist. See oli täpselt selline, mida sellisel raskel ajal kõikidele vaja on. Palun pidage vastu ja kiitke võimalusel kõiki osalisi. Olgem terved!

 

Aprill 2021, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Siin tehti operatsioon. Olin väga haige. Mind aitasid kõik: nii õed kui hooldajad. Nad kõik olid nii abivalmid, hoolivad ja sõbralikud. Aitäh neile kõigile. Samuti suur tänu arstidele, kes mind ravisid. Olen südamest tänulik kõikidele töötajatale. Olete parimad!

 

Aprill 2021, psühhiaatriakliinik 

Ma tahan tänada hooldaja Malle Voikat. Ta on super hea ja lahe inimene. Osakonna kollektiiv on tore ja hea. Dr Vaiko Veikat on suurepärane arst. Aitäh teile!

 

Aprill 2021, naistekliinik

Olen südamest tänulik ka valvearst dr Karina Luigele, kes oli väga soe ja empaatiline ning lahendas olukorda võimalikult arusaadavalt ja toetavalt.

 

Aprill 2021, kirurgiakliinik 

Tahan kogu hingest ja südamest tänada dr Andrei Uksovit ja dr Andres Teini, suurepäraseid kirurge nende professionaalsuse, oskuste, teadmiste ja vastupidavuse eest. Tänan eraldi lugupeetud kirurgi dr Toomas Väli, kes koos dr Andrei Uksoviga ravisid mind kõik need aastad. Aitäh! Südamlik tänu kogu meditsiinipersonalile, kes aitas mul operatsioonist taastuda sellele järgnevatel päevadel. Aitäh elule aitamise eest! Suur, suur aitäh!

 

Aprill 2021, sisekliinik / spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Viibisin COVID-19 diagnoosiga ravil sisekliinikus ja spordimeditsiini ja taastusravi kliinikus. Selle 17 päeva jooksul oli mul võimalus igapäevaselt näha seda metsikut tööd, mida teeb kogu personal alates arstidest, õdedest, hooldajatest kuni toidujagajateni välja. Te olete nendesse osakondadesse rakendanud haigla parimad jõud – millise pühendumusega ja samas suure empaatiavõimega võideldakse haigete tervise eest – selle kirjeldamiseks pole sõnu! Siinjuures ma tahangi avaldada oma siiramat tänu minu esimesele raviarstile arst-resident Johannes Pärtel Truusalule ja arst-resident Nele Kriisale nakkushaiguste osakonnas. Statsionaarses taastusravis olles arst-resident Ronald Rätsepale ja füsioterapeut Riin Kodasmaale! Eriline tänu ka osakonnajuhataja dr Anne Kallastele. Need inimesed olid minu elupäästjateks ja jään neile oma elu lõpuni tänuvõlglaseks. Nüüd tuleb küll tunnistada, et ma olen olnud vägagi õnnelik inimene, et selle "koroonasõja" käigus meie teed ristusid nii fantastiliste oma ala spetsialistidega, kes igapäevaselt justkui kivi-kivi haaval püstitasid mulle kullast Triumfikaare, mida ma oskan hoida ja mille eest miljon tänu! Olge hoitud! Veelkord minu siiras tänu teile kõigile!

Märts 2020, kõrvakliinik

Soovin tänada kliiniku suurt peret. Ma tänan sekretär Marge Haava. Tore on operatsioonile tulla, kui ees ootavad on nii rõõmsameelsed inimesed. Naeruteraapia toimib alati hästi. Tänud operatsiooniõde Agnes Tammemäele, kes meisterlikult kanüüli paneb, õde Inna Rauale, kes palju tarka infot jagas, riidehoiu tädidele ja klienditeenindajale, õde Anna Andrianovale, dr Vahur Ristiojale ja kõigile teistele, keda ei nimetanud. Suured tänud ja kõike paremat edaspidiseks!

 

Märts 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Kirjutan Teile, sest soovin kiita ja tänada füsioterapeut Marko Treierit. Marko pühendas mu murele 2 tundi. Sain erinevaid nõuandeid nii toitumis- kui liikumisharjumuste kohta ning väga head tallatoed. Tundsin, et need tunnid ta päriselt kuulas ja nõustas ilma kiirustamata, samuti olen väga tänulik harjutuste üle mida ta soovitas teha. Olen väga tänulik ja palju tervist ning rõõmsat kevadeootust teile kõigile.

 

Märts, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Ristatisideme operatsioon. Olen väga tänulik väga tublidele ja tegusatele arstitele ja õdedele, kes sel päeval tööl olid. Väga meeldiv kogemus, kõik pingutasid väga ja kõik oli väga hästi organiseeritud. Veelkord väga suured tänud. Jätkake samas vaimus. Jõudu, jaksu ja tugevat närvi.

 

Märts 2021, kirurgiakliinik / toitlustusteenistus

Ma südamest tänan dr Simo Saarniitu, kes suhtub patsiendi hädadesse väga asjalikult, sõbralikult ja täie empaatiaga. Avaldan südamlikku tänu kõikidele õdedele, hooldajatele hea hoolitsuse eest. Toit on väga maitsev ja suurepärane. Väga suured tänud kogu personalile.


Märts 2021, südamekliinik 

Lugupeetud dr Arno Ruusalepp, te juhite suurepärast meeskonda. Palun südamest tänada dr Silvia Virrot, dr Raili Ermelit, anestesioloog dr Urmas Kuuma. Loomulikult ka teisi meeskonnaliikmeid, kes viibisid operatsioonil, intensiivis, osakonna õdesid, hooldajaid. Suured ja südamlikud tänud teile professionaalse ja tänuväärse töö eest. Olete kõik väga südamlikud, armsad ja kannatlikud. Teist oli väga hooliv, tulles meie soovile vastu, mitte kasutada doonoriverd. See tähendab meie perele väga palju. Sõnades on võimatu väljendada seda tänutunnet, mida meie perekond tunneb.

 

Märts 2021, infektsioonikontrolli teenistus

Tänase vaktsineerimise kogemus: supersuur tänutunne! Kõik oli ülihästi organiseeritud, Kõik, kes leidsid su nime nimekirjast, andsid vaktsineerimispassi, näitasid, kuhu poole liikuda, suskasid süstla käsivarde või koordineerisid vägesid jälgimisalal, jõudsid maski taga soojalt naeratada, lahkudes ilusat päeva soovida. Suur tänu ja jõudu teile, meie oleme uhked teie üle! 

***

Käisin vaktsineerimas. Väga hästi korraldatud haigla poolt, kiire, selge ja asjalik juhendamine, personali poolt oli suhtlemine hooliv ja sõbralik. Tänan!

***

Tänan suurepärast kliinikumi meeskonda hästi organiseeritud ja teostatud COVID-19 vaktsineerimise eest. Juba aja broneerimine oli lihtne ja meeldiv. Kohale jõudes võttis vakstineeritavaid vastu tore sõbralik meditsiinitöötajate meeskond, kes juhendas, juhatas, vaktsineeris ja pärast süsti jälgis iga patsiendi seisundit 15 minuti jooksul. Kõik vaktsineerimisele tulnud inimesed lahkusid tänusõnad huulil ja medtöötajatele jõudu jaksu soovides. Veelkord minu siirad tänud arstidele, õdedele ja kogu kliinikumi personalile. Kõike head Teile!


Märts 2021, närvikliinik 

Ma tänan südamest neurokirurg dr Jaan Eelmäed, kes tegi mulle kaela lülivaheketta vahetuse, raviarsti dr Epp Heinolat ja kogu neurokirurgia personali – õdesid, hooldajaid, füsioterapeute, lahkuse ja osavõtlikkuse eest.

 

Märts 2021, sisekliinik 

Kiidan ja tänan osakonna meditsiinilist personali ennastsalgava tervishoiuteenuse osutamise eest, eelkõige toon esile valvearst dr Ragne Ole, raviarst dr Johannes Pärtel Truusalu ja abiõde Ingrid Müür tegevuse. Suur tänu tehtud töö eest ning jõudu ja vastupidavust järgnevateks ärevateks nädalateks kliinikumi meditsiinitöötajatele.

 

Märts 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik 

Suur aitäh kõigile väga abivalmis ja toredatele töötajatele. Väga suur tänu dr Evelyn Eelmale. Palju jõudu ja vastupidavust!

 

Märts 2021, lastekliinik 

Sooviksin väga kiita meid vastu võtnud valvearsti dr Maarja Kärsinit, kes oli väga hooliv ja lapsesõbralik. Täname mõistva ja toetava vastuvõtu eest. Suure südamega arst.

 

Märts 2021, naistekliinik

Väike Remy soovib oma perega edasi öelda oma tänusõnad personalile, kes aitasid alustada elu. Soovime tänada dr Fred Kirssi. Eriti suured, suured tänud ämmaemand Kärt Hüdsile, kes oli professionaalne, väga mõistev, hooliv ning jäi ka kõige pingelisemal perioodil rahulikuks. Aitäh, et jäid meiega lapse sünnini! Tundsime ennast väga turvaliselt! Tuhat tänu! Aitäh põetaja Helin Aavakivi! Tänud sünnijärgse osakonna personalile! Aitäh põetaja Kersti Tiitsale, kes oma huumorimeelega tegi juba hommikul päeva rõõmsaks ning oli alati abivalmis. Aitäh kogu ravipalati hoolivale ning sõbralikule personalile! Dr Ilona Larina – lihtsalt tohutult suure südamega arst! Täname südamest kõigi vastuvõttude eest! Saime üle oma suurtest hirmudest ning alati ka muredele lahendused. Aitäh kõigile, kes meiega tegelesid! Olge hoitud ja püsige terved!

***

Mulle jäid väga positiivselt meelde dr Margit Klaassen, arst-resident Kati Sild ja minu sünnituse vastu võtnud ämmaemand Liina Annuk. Lisaks ämmaemand Kadi Markus, kes jälgis minu rasedust ning ämmaemand Marrit Kanna, kes külastas meid pärast sünnitust kodus. See koduvisiidi teenus on super! Neid kõiki iseloomustas professionaalsus, soe suhtumine ning positiivsus. Nad suutsid välja näidata hoolivust ning selgitasid ja vastasid kõikidele küsimustele rahulikult ja sõbralikult.

 

Tahaksin selle kirjaga tänada kõiki meditsiinitöötajaid, kes 15. veebruari õhtupoolikul vaktsineerimisega tegelesid. Uskumatu, kui sõbralikud ja lahked olid kõik, kes seal ametis olid! Tunnistan, et oma tööpäeva lõpul (umbes kell 15.30) mina küll ei jaksa nii naeratav, lahke ja sõbralik olla. Õpetajad olid kokku üsna lärmakas seltskond ja küsisid pidevalt tõenäoliselt samu küsimusi. Absoluutselt kõik vastused anti lahke naeratusega ning hoolivalt. Ma istusin ja vaatasin neid inimesi ja suur tänutunne valdas mind.

Palun öelge kõigile oma kaaslastele edasi, et nad on nii toredad, hoolivad ja uskumatult kannatlikud!
Mina ekslesin juba alguses õiget kohta otsides mitu korda ära (sisenesin nn vanast hoonest) ja küsisin umbes 5 korda abi. Kõik, kellelt abi otsisin, juhatasid ülilahkelt mind edasi, keegi ei öelnud, et see pole tema ülesanne.

Soovin teile kõigile palju jõudu ning hoolige kindlasti ka endast niisama palju kui teistest! Te olete väga tublid ja asendamatud. Aitäh!

 

Veebruar 2021, sisekliinik

Tahan tänada dr Ingrid Kulli. Väga lahke, sõbralik ja abivalmis arst. Suured tänud.

 

Veebruar 2021, naistekliinik

Hea dr Pille Soplepmann! Ma tahtsin Teid tänada kogu oma südamepõhjast, et tundsite muret, võtsite vaevaks edasi uurida ja mind eriarsti juurde saata. Veel tahaksin ma, et edastaksite minupoolse tänu ka osakonna personalile, kes nendel päevadel minuga tegelesid. Ma imetlen, kuidas kõik teevad oma tööd südamega, pigem natuke rohkem, kui vähem ja iga patsient on eriline, mitte lihtsalt järjekordne töö. Hindan väga meie kliinikumi kõrget meditsiinilist taset ja seda lippu hoidis minu jaoks kõrgel nendel päevadel iga lüli. Minu suurim tänu Teile isiklikult hoolimast ja ka kogu ülejäänud personalile, kellega kokku puutusin nendel päevadel. Tundsin ennast hoituna.

 

Veebruar 2021, stomatoloogia kliinik

Olen saanud teie majast suurepärast abi, ennekõike dr Marjo Sinijärve käest. Ma tänan siiralt selle uskumatu lahkuse, hoolivuse, huumori ja ennekõike muidugi professionaalsuse eest – eks nõukogude aegse inimesena mäletan ju hästi, kuidas hirm enne hambaarsti vastuvõttu halvas kogu teo ja tahte. Olen elanud üle poole elu Tallinnas, viimased 12 aastat Tartus ja see meditsiiniteenus, mida siin pakutakse, just oma kvaliteedi, suhtumise ja pühendumisega, on oluliselt inimesekesksem.Tänan, te olete super arstid!

 

Veebruar 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Olen äärmiselt tänulik teie füsioterapeut Luukas Mari-Liisile äärmiselt laia silmaringi ja osavõtlikkuse eest! Alati ei piisa ainult koolist õpitust. Mari-Liisi teadmiste pagas on palju laiem ja töösse suhtumine on puhtast südamest! Olete leidnud endale südamega töötava inimese. Samuti tahan tänada taastusraviarst dr Annika Albert-Aktsionovit. Täpselt samade sõnadega: väga põhjalik, osavõtlik, toetav ja patsiendikeskne.

 

Veebuar 2021, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / närvikliinik

Täname südamest dr Karin Rallmanni, tema residenti, kogu neuroloogia osakonna personali ja EMO töötajaid. Tegemist on väga professionaalsete tööle pühendunud, soojade ja südamlike töötajatega. Jätkugu teile jõudu ja jaksu sel keerulisel ajal.

 

Veebruar 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik

Olen ülimalt tänulik kogu töökale, professionaalsele ja südamlikule personalile igati toetava suhtumise eest. Suur, suur tänu dr Olav Tammikule. Tal on suurepärane oskus patsiendile lihtsalt ja arusaadavalt kõik haigusega seonduvad küsimused ära seletada. Kõik hirmud said maandatud. Tundsin kogu haiglas oldud aja end hoitud ja tervendatud. Tänan kogu osakonna personali.

 

Veebruar 2021, majandusteenistus

Kasutasin liikumiseks karkusid. Seda juhtus nägema töötaja, kes lahkesti oma abi pakkus. Remondi tõttu majas ei teadnud ma, kus nüüd arsti kabinet asub. See abivalmis inimene aitas mind alates riiete panemisega garderoobi, lifti ja kabineti leidmisega. Hiljem vajasin majast lahkumisel ratastooli, mille puhastaja Marge Vaht mulle kuskilt välja otsis. Suur, suur tänu sellistele inimestele, kes enda ümber abivajavat inimest märkavad!

 

Veebruar 2021, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik

Suured tänud dr Hardi Kaljurannale ja tema meeskonnale operatsioonitoas, kes teostasid mulle parema puusaliigese endoproteesimise. Tänan ka ortopeedia osakonna hooldajaid, õdesid ja füsioterapeuti professionaalsuse, hoolitsuse ja abivalmiduse eest. Erilised tänusõnad õde Margit Haavikule, Ulve Arestovile, Krista Liivile ja hooldusõde Pärja Lodile, kelle hoolitsust sain tunda operatsioonijärgselt intensiivravi palatis. Jääge ikka rõõmsameelseteks, professionaalseteks, asjalikeks. Olge hoitud ja terved.

 

Veebruar 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Tahaksin avaldada tänu koduõele Kadi Soomele vastutulelikkuse, mõistmise ning inimlikkuse eest. Samad sõnad tahaks öelda koduõde Irina Jelagina kohta. Just inimlik hoolitsus, empaatiavõime ning kõrge ja tuntav professionaalne tase, teevad suhtlemise selliste inimestega nauditavaks ja kiirendab paranemist.

 

Veebruar 2021, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Tundsin siin olles end hellalt ja tähelepanuga kaitstuna. Aitäh! Minu suur tänu ka anestesioloogile ning intensiivravi personalile, nende hoole all tundsin end väga kaitstuna. Olen sõnulseletamatult tänulik teie hoolitseva ja arvestava suhtumise eest! Aitäh teile!

 

Veebruar 2021, naistekliinik

Sünnituse vastu võtnud ämmaemand Helle-Mai Tabo oli suurepärane. Ta oli väga toetav ning täielikult sünnitajakeskne. Ta oskas tähele panna, mida ja kuidas ma eelistan ning andis soovitusi, mille peale ei oleks ma ise kindlasti tulnud. Tema abi ja tugi muutsid kogu kogemuse väga meeldivaks. Ma olen ütlemata tänulik, et just tema sel hommikul minu ämmaemandaks sattus.

 

Veebruar 2021, hematoloogia-onkoloogia kliinik

Tänan südamest dr Evelyn Eelmad ja kõiki, kõiki töötajaid, kes minuga tegelesid ja mind toetasid.

Jaanuar 2021, stomatoloogia kliinik 

Suurim tänu dr Janne Unt´ile ja tema assistentidele! Lisaks erialasele pädevusele oskab ta maha rahustada ka kõige hirmunuma patsiendi, räägib operatsiooni ajal sellest, mida ta teeb ja sisendab oma käitumisega rahu ning optimismi. Tänu talle jäi mul esihammas alles ja ma arvan, et igaüks, kes tema juurde satub, on õnnega koos!

 

Jaanuari 2021, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Olen väga tänulik, et Valga haigla suunas mind nina-, kõrva-kurgu probleemi uurimiseks ja abistamiseks Tartu Ülikooli Kliinikumi. Põhjalikul uurimisel määrati raviks füsioteraapia. Füsioterapeut Johanna Traks selgitas näitlike vahendite abil mulle ladusaks toimimiseks vajalikke protsesse. Õpetas harjutama ja andis uued treeninguülesanded igaks kohtumiseks. Pr Johanna Traksi suhtlemisviis, näitlikustamine ja oskuslik ärakuulamine on mind aidanud pikki aastaid vaevanud probleemiga edukalt toime tulema. Suur tänu kõigile töötajatele, kellega kohtusin kliinikumis.

 

Jaanuari 2021, kopsukliinik

Tänud suure vaeva nägijatele – eesotsas dr Sulev Meristele minu elutee pikendamise eest.

 

Jaanuari 2021, sisekliinik

Soovime tunnustada ja kiita sisekliiniku arsti dr Peeter Saadlat ja osakonna õdesid, hooldajaid. Oleme tänulikud patsiendi ravimise ja tema suurepärase hooldamise eest. Nende haiglas oldud päevade ajal oli meie süda rahul ja teadsime, et patsient on hoolitsetud parimal moel. Dr Saadla ja teised töötajad on lisaks professionaalsusele ka ülimalt head suhtlejad lähedastega, mis on samuti väga oluline.

 

Jaanuar 2021, nahahaiguste kliinik / hematoloogia-onkoloogia kliinik

Lubage teid tänada suure südamesoojuse eest, mida teil jätkub nii noorele kui vanale. Suur tänu dr Kaisa Viljarile ja dr Ave-Triin Tihamäele. Õdede personalile suur-suur kummardus ja tänu.

 

Jaanuari 2021, psühhiaatriakliinik

Suured tänud dr Teelia Rolkole minu kiire hospitaliseerimise eest. Usalduse eest tegin suurepärast koostööd dr Kristjan Tootsiga. Osakonna soojuse, toe siira suhtumise eest tänan väga Svetlanat, õde Kätlin Lünekundi, psühholooge Hõbe Treufeldti ja Kristina Sorget. Tänan ka sotsiaaltöötajat Eerika Luukast.

 

Jaanuar 2021, närvikliinik

Tänan südamest dr Artur Vetkast ja teisi osakonna töötajaid, kes osutasid mulle maksimaalset tähelepanu ja hoolt. Saan kirjeldada osakonnas oldud nelja päeva ainult ülivõrdes.

 

Jaanuar 2021, lastekliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Me soovime Teid südamest tänada: dr Kristel Köbas, dr Maarja Kärsin jpt. Oleme õnnelikud, et me olime oma pisikesega sellel teekonnal nii heades kätes! Soovime Teile kõigile kaunist, imelist ja rõõmsat uut, 2021. aastat. Teame, et abivajajad on tänu Teile väga-väga heades kätes!

 

 

Detsember 2020, sisekliinik / silmakliinik

Soovin tänada reumatoloogia osakonna prof Riina Kallikormi, dr Reet Kuuset ja teisi osakonna arste ja õdesi, kes pidurdasid haiguse kulgu ja pöörasid paranemise poole. Tänu teie ja dr Aap Tominga koostööle ja südikusele olen taastumas raskest haigusest! Aitäh teile kõigile ja rahulikke jõule!

 

Detsember, 2020, infektsioonikontrolli teenistus 

Tänan südamest infektsioonikontrolli õde Hele Nurme, kes on imetore, abivalmis inimene. Ta teeb oma tööd suure pühendumusega ja professionaalsusega olles toeks hädalistele. Tema optimism, rõõmsameelsus ja tahe abistada on kindlasti eeskujuks meile kõigile, eriti veel praegusel keerulisel ja pingelisel ajal.

 

Detsember 2020, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik / spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Soovin kogu südamest tänada dr Alo Rulli tehtud töö eest ja kõiki ortopeedia osakonna töötajaid, arste, õdesid, põetajaid osavõtliku ja abistava suhtumise eest. Erilised tänud veel dr Julia Reinvaldile minuga pideva kontakti hoidmise eest ja kõigile osakonnas töötavatele arstidele dr Aare Märtsoni juhtimisel, kes minu paranemist hoolega jälgisid. Taastusravi eest tänan dr Maire Audovat ja füsioterapeut Anu Toonverki, kes minuga individuaalset tööd tegi ning kannatlikult ja targalt õpetas, suunas.

 

Detsember 2020, kirurgiakliinik 

Suur tänu dr Jaanus Kahule, arst-resident Kirill Tammelale ja õdedele. Olete suurepärased spetsialistid, soovin teile tervist ja häid jõule.

 

Detsember 2020, majandusteenistus 

Kanepi kodu juhtide südametesse jättis kõige suurema tänutunde Tartu Ülikooli Kliinikumi keskkonnaosakonna peaspetsialist Tiina Teder. Tema südamega tehtud töö ja väga kompetentne lähenemine on väga tänuväärne. Tänan Tiinat meie ettevõtte juhatuse poolt.

 

Detsember 2020, südamekliinik / radioloogiakliinik / toitlustusteenistus

Tahan tänada dr Priit Tammjärve kui väga inimlikku, suurepärast spetsialisti. Väga professionaalne, asjalik ja seletab kõik arusaadavalt lahti. Arst, keda usaldan. Tänan dr Toomas Hermlinit, kellele kuuluvad minu parimad kiidusõnad. Tänan kogu kardiokirurgia osakonna kollektiivi meeldiva ja hooliva suhtumise eest! Köögipersonalile tänud maitsvate toitude eest!

 

November 2020, südamekliinik

Südamlik tänu dr Rein Kolgile, dr Priit Pauklinile ja dr Sirje Hansenile, et minu südame korralikumalt tööle panite! Rohkelt tervist ja jõudu teile!

 

November 2020, informaatikateenistus

Suured tänud meie toredale kolleegile spetsialist Raul Tooverile. Aitäh Raulile, et ta oskab alati olla abivalmis, heatahtlik, sõbralik ja kannatlik.

 

November 2020, kõrvakliinik / toitlustusteenistus

Kõigepealt avaldan tänu armsale suurepärasele raviarstile dr Lauri Käisile ja kõigile teistele meditsiinitöötajatele. Kõik on väga ilus ja hea. Võrratu toitlustamine. Aitäh!

 

November 2020, närvikliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / operatsiooniteenistus

Avaldan tänu kliiniku administratsioonile kvaliteetse meditsiiniteenuse osutamise eest. Kogu südamest tänan dr Epp Heinolat ja dr Jaan Eelmäed, anestesioloogi ja kogu operatsioonimeeskonda superprofessionaalsuse eest ja ka operatsioonijärgse intensiivravi meeskonda. Tänan kogu osakonna personali tähelepanu, kiire abi ja südamliku suhtumise eest. Soovin kõigile tervist ja õnne! Suur, suur tänu!

 

November 2020, psühhiaatriakliinik

Õde Annika Järvmägi suhtus minusse väga inimlikult ja mõistvalt ning aitas mul pingeid maandada.

 

November 2020, anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Tänan südamest kõiki töötajaid, kes minuga tegelesid. Vaatamata halvale enesetundele on meeles äärmiselt südamlikud, lahked, hoolivad ja toetavad töötajad – alates hooldajatest, õdedest ja lõpetades dr Kaarel Ubaga, kelle nimi mul ainsana meelde jäi. Aitäh, et vaatamata pingelisele ja kiirele tööle leiate aega ja jõudu olla rõõmsameelsed, hoolivad ja tähelepanelikud. Tundsin, et olin hoitud, kuivõrd selles olukorras üldse saab end hästi tunda. Soovin teile jaksu edaspidiseks, olete imetlusväärsed!

 

November 2020, kirurgiakliinik

Dr Mart Eller on väga eriliste annetega arsti tööks. Ravi on tulemuslik, sest ta tahab ja teeb tööd südamega. Dr Mart Eller suhtleb patsiendiga lugupidavalt, annab vajalikke juhiseid, et patsient saaks ise paranemisele kaasa aidata. Dr Mart Ellerit abistab kabinetis õde Kristina Johanson, kes on samuti patsiendi vastu hooliv ja toetav, suhtleb väga meeldivalt ja sõbralikult. Südamest tänulik dr Mart Ellerile ja õde Kristinale!

 

November 2020, sisekliinik

Sooviksin teha sügava kummarduse nakkusosakonna töötajate ees. Tänan südamest kõiki töötajaid, kellega kokku puutusin selle aja jooksul, nende hooliva ja südamliku suhtumise eest. Mitte vaid selle eest, mida nad teevad, vaid kuidas nad seda teevad. Olete kõik oma eriala parimad. Minu tänusõnad hooldajatele ja õdedele: te ei ole vaid lihtsalt töötajad, olete ka väga head inimesed. Abivalmid, rahulikud, sõbralikud, head suhtumises ja suhtlemisel. Eriliselt soovin aga tänada oma raviarsti dr Anne Kallastet, kes oli väga soe ja armas inimene ning aitas, toetas ja vastas alati kõigile mu küsimustele ja muredele. Lisaks tänan oma naerusuiset lemmikõde õde Kristiina Mölderit, kes oma heasüdamlikkuse ja naeratusega muutis mu päevad ilusaks ja andis jõudu vastu pidada. Loodan, et seda sära, rõõmu ja samasugust tööindu jagub sulle veel pikkadeks aastateks! Igatsen teid juba, kuid loodan, et kohtume mõnes teises kohas ja olukorras. Edu teile teie töös! Ükski sõnades väljendatud tänu pole piisavalt suur, et mõtetes oleva tänu suurust kujutada ja tajutavaks teha.

 

November 2020, hematoloogia-onkoloogia kliinik

Soovin avaldada tänu dr Jaak Lehtsaarele ülikõrge professionaalsuse ja suure inimlikkuse eest! Suured tänud ka kõigile osakonna töötajatele, eriti õdedele!

 

November 2020, analüüsi- ja kvaliteediteenistus

Tänu vastutulelikkuse eest klienditeenindaja Riina Jahimehele. Tänan vastuse eest. Palun kindlasti öelda tänud neile klienditeenindajatele, kes olid tööl 7. ja 8. novembril registratuuris. Olge negatiivsed ja püsige positiivsed!

 

November 2020, kirurgiakliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / hematoloogia-onkoloogia kliinik / operatsiooniteenistus

Avaldan suurt tänu ja tunnustust kirurgiakliiniku kirurgidele dr Tiit Vaasnale ja arst-resident Kerstin Tammurile, samuti operatsioonibrigaadidele, põetus- ja hoolduspersonalile, kes mind raskest seisust välja tõid ja kiiresti jalule aitasid. Dr Tiit Vaasna ja dr Tammur on tipptasemel kirurgid ning hoolivad inimesest. Osakonnajuhatajana on dr Vaasna loonud professionaalse, tööka kollektiivi, igati kaasaegse ravikeskkonna. Kogu personal suhtub patsientidesse tähelepanu ja hoolitsusega. Lõpetuseks veel kord tänades esitan isikute nimed, keda mäletan ja vabandan nende ees, kelle nimed olen unustanud: dr Ceith Nikkolo, anestesioloog dr Marika Puri, operatsiooniõde Ilona Perk, kirurgiakliiniku õde Siiri Kanarik ja Mirje Jürgenson. Varasemast kogemusest annan kõrge hinnangu ja suured tänud onkokirurgile dr Evelyn Eelmale ja tema operatsiooniõele.

 

November 2020, naistekliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik / operatsiooniteenistus

Tahaksin avaldada tänu dr Pille Soplepmannile, arst-resident Mirjam Schasminile, anestesioloog Lii Lusikasele, operatsiooniteenistuse töötajatele, meditsiiniõdedele ja teenindavale personalile, kogu günekoloogia osakonna personalile. Meie tervis taastub tänu teie tähelepanelikule, hoolitsevale, peenetundelisele suhtumisele patsientidesse. Jääge alati sellisteks, tarkadeks ja kogenud spetsialistideks kõiges!

 

November 2020, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik

Tänan kõiki, kes tegelesid minuga. Aitäh õde Alla Paalesele, abiõde Ester Kaldale, õde Tiina Nummertile ja põetaja Heili Allabertile, kes olid väga rahulikud ravides haiget kohta. Edu ja kannatlikkust noortele. Eriline tänu õde Tiinale, kes mu lamatist sidus. Ta oli hooliv, keda ootasin ja kes aitas. Jõudu kogu õenduse perele, noortele ja vanematele. Õppige üksteiselt!

Oktoober 2020, naistekliinik

Soovin südamest tänada ja kiita eelkõige dr Pille Soplepmanni. Tema professionaalsus, hoolivus, ja kiire tegutsemisvõime on igati tunnustust väärt. Dr Soplepmann päästis minu elu ning olen kindel, et ta on teinud seda oma karjääri jooksul varem ja teeb seda korduvalt ka tulevikus. Naistekliiniku günekoloogia osakonnas olen alati tundnud ennast hästi ja turvaliselt ehk ma tänan südamest selle eest kõiki osakonna töötajaid. Osakonna töötajate omavaheline suhtlus, koostöö ja mõistmine on kadestamisväärne. Ma võin julgelt väita, et olete saavutanud tänu sellele silmapaistvaid ravitulemusi ja olen enda suhtes igas olukorras alati tundnud lugupidavat suhtumist. Suured suured tänud ja jõudu!

 

Oktoober 2020, sisekliinik

Austatud dr Riina Salupere! Olin täna Teie osakonnas gastroskoopia ja kolonoskoopia uuringutel dr Marko Malviku patsiendina ja tema poolt uurituna. Soovin väljendada siirast vaimustust ja tänu nii dr Malviku kui kogu osakonna muljetavaldavalt professionaalse, ladusa ja osavõtliku töö ning väga sõbraliku suhtumise üle. Uuringu teostuse tasemest rääkimata! Tunnen uhkust Teie osakonna ja kogu kliinikumi sellisest tasemest. Edu teile kõigile ja kõiges!

 

Oktoober 2020, lastekliinik

Olen kahe lapsega järjest teie juures ravil viibinud ja ma tahan lihtsalt öelda suur aitäh kõige eest. Sellist soojust ning tuge ma varem tundnud ei ole. Teie osakonnas ei ole mitte üht inimest, kes oma tööd südamega ei teeks. Iga õde, põetaja ja arst, kellega selle aja jooksul kokku puutusime, olid imelised, just sellised, keda üks mures ema vajab! Veel kord suurimad tänusõnad!

 

Oktoober 2020, närvikliinik 

Avaldan tänu kirurg dr Tõnu Rätsepale ja arst-resident Karolin Riipsile ning kogu osakonna personalile. Olgem hoitud.

 

Oktoober 2020, kopsukliinik

Kõigepealt tänusõnad dr Piret Kiburile, kes mind opereeris ja väga hästi rääkis operatsiooni üksikasjadest. Kogu osakonna personalile on ainult head ja veelkord head sõnad nende tähelepanelikkuse ja südamlikkuse eest. Siiras tänu!

 

Oktoober 2020, nahahaiguste kliinik

Soovin kiita ja tänada dr Maris Keermanni, kellelt sain abi oma haigusega ravil olles ja asjalikke soovitusi edaspidiseks. Kiitus talle! Jäägem terveks!

 

Oktoober 2020, kõrvakliinik / anestesioloogia ja intensiivravi kliinik

Operatsiooni käigus jäid positiivse ja professionaalse suhtumisega silma õde Kertu Tilga ja anesteesiaõde Birke Vipper. Nad teevad oma olemise ja käitumisega haigeks olemise täitsa talutavaks. Jätkake samas vaimus!

 

Oktoober 2020, kirurgiakliinik

Sooviksin avaldada oma siirast tänu kirurgile dr Marko Murrustele professionaalsuse eest, sõbraliku suhtumise eest patsientidesse. Tänan südamliku tähelepanu eest ja lahkuse eest! Eriline tänu kirurgilistele õdedele ja üldkirurgia õdedele puhtuse eest ja tähelepaneliku hoolduse eest. Samuti tänan siiralt abiõde Pavel Liivakut tähelepaneliku suhtumise eest patsientidesse, sallivuse ja heatahtlikkuse eest. Soovin teile südamest head tervist ja edu tööl!

 

Oktoober 2020, psühhiaatriakliinik

Austatud personal! Siiralt tänan teid abi, kannatuse, toetuse ja mõistva suhtumise eest. Teie igapäevane töö, panus ja pühendumus oma erialale on hindamatu abi meie tervenemisele. Aitäh!

 

Oktoober, sisekliinik 

Olin haiglas uuringul seoses võimaliku maksa siirdamisega. Tahan tänu avaldada kogu osakonna personalile, kes kõik andsid oma parima, et patsientidel oleks hea haiglas olla. Kogu haiglas oldud aja jooksul olin ümbritsetud empaatia ja hoolitsusega. Eriti tahan tänu avaldada minu raviarstile arst-resident Aileen Eekile, kes tegi kõik võimaliku selleks, et mind lülitataks maksa siirdamise ootele. Suur, suur tänu Teile!

 

Oktoober 2020, naistekliinik 

Lugupeetud ämmaemand Mari Raude! Soovime koos abikaasaga Teid väga tänada ja kiita. Oluliselt turvalisem on see väljakutseid pakkuv päev üle elada, kui kõrval on inimlik ja hooliv abi. Eriti meeldis meile Teie pidev tugi, hool, sõbralikkus ja tähelepanu. Sünnitusmajja tulles ei osanud nii toredat ja inimlikku naeratusega abi oodatagi. Ületasite meie ootused ikka mäekõrguselt. Loodan, et jätkate sellist südamega töötamist ja pakute turvalist kogemust veel paljudele peredele. 

 

Oktoober 2020, traumatoloogia ja ortopeedia kliinik 

Soovin avaldada tänu osakonna töötajatele. Dr Eiki Strauss oma muheda ja heatahtliku huumoriga, on haigetele toonust tõstev, rääkimata tema erialastest oskustest, mis väärivad kiitust. Eriline tänu personalile, kes on suhtunud haigetesse äärmise tähelepanelikkuse ja empaatiaga. Samuti on väga asjatundlik füsioterapeut. Kõigile suur tänu!

 

Oktoober 2020, südamekliinik / radioloogiakliinik  

Äge haigus võib meid tabada ootamatult, nii juhtus ka minuga. Sattudes erakorralise haigena kardiointensiivravi osakonda, ütles mulle noor tohter julgustavad sõnad, et ma olen Tartu Ülikooli Kliinikumis ja ma ei pea muretsema, mind aidatakse. Sellel lausel oli minu jaoks erakorraline jõud, mis kindlasti on aidanud mind minu paranemisel. Ma tänan südamest kogu personali, kes panustasid minu raviprotsessi asjalike soovitustega. Suurim tänu dr Märt Elmetile soovituste jagamisel minu ravi korraldamisel. Olge hoitud!

 

Oktoober 2020, spordimeditsiini ja taastusravi kliinik 

Veebruaris tehti minu labakäele keeruline operatsioon. Taastusravi algas aprilli algul koroonaviiruse tõttu telefoni teel. Alates maist olen olnud ka füüsiliselt tegevusterapeut Külli Kaskla järjekindla ja professionaalse hoole all, mille tulemusel on suurem osa käe funktsioone taastunud. Selline taastumine on olnud võimalik ainult tegevusterapeut Külli Kaskla asjatundliku ja pika toetava töö tulemusel ja selle eest talle suur aitäh.

 

Oktoober 2020, hematoloogia-onkoloogia kliinik 

Tahan avaldada tänu dr Hazem M.M. Alile tema professionaalsuse, tähelepanelikkuse ja heatahtliku suhtumise eest patsientidesse. Olen ravil olnud 2019. aasta juulikuust saadik ja väga rahul, et sattusin just tema juurde ravile. Soovin talle tervist, kannatlikkust ja edu töös. Oleks rohkem selliseid arste! Samuti suur tänu kogu osakonna meditsiinipersonalile heatahtliku suhtumise eest.