lk3 Kylli KingoNeinar Seli poolt kümme aastat tagasi Tartu Kultuurkapitali juurde asutatud meditsiini valdkonna alakapitali eesmärk on panustada Eesti meditsiini edendamisse ja Tartu Ülikooli Kliinikumi teadustöö taseme tõstmisesse. Neinar Seli stipendiumit antakse välja kahes kategoorias: viimase kalendriaasta ja viimase viie aasta jooksul enim teadusartikleid publitseerinud autorile, kes on märkinud oma töökohaks Tartu Ülikooli Kliinikumi.


Viimase viie aasta (2013–2017) teaduspublikatsioonide eest pälvis Neinar Seli stipendiumi professor Külli Kingo. Dermatoloogia ja veneroloogia professor Külli Kingo on nii Tartu Ülikooli Kliinikumi nahahaiguste kliiniku juhataja kui ka Tartu Ülikooli nahahaiguste kliiniku juhataja ning meditsiiniteaduse valdkonna teadusprodekaan. Professor Kingo pärjati 2016. aastal Eesti aasta naisteadlase tiitliga. Samal aastal pälvis professor Kingo koos professor Sulev Kõksiga riigi teadustöö aastapreemia teadus-arendustöö „Krooniliste põletikuliste nahahaiguste patogeenes“ eest. Prof Kingo on senise teadlaskarjääri jooksul avaldanud 100 teaduspublikatsiooni, viimasel viiel aastal 33 teaduspublikatsiooni.


Kliinikumi kevadkonverentsil üleantava stipendiumi suurus on 4000 eurot ning vastavalt statuudile võib viimase viie aasta teaduspublikatsioonide stipendiumit anda autorile välja mitte sagedamini kui üks kord viie aasta jooksul.


Professor Külli Kingo: Neinar Seli preemia on väga oluline toetamaks kliinilist teadust. Meie uurimisrühm on keskendunud krooniliste põletikuliste nahahaiguste (psoriaasi, atoopilise dermatiidi ja vitiliigo) tekkemehhanismide uurimisele. Oma panusena näen just uuringutest tulenevate teadmiste võimalikku kliinilist rakendamist nimetatud haiguste diagnoosimisel ja ravi efektiivsuse hindamisel. Suur aitäh!

 

 

lk3 Martson Aare A.Tennus

Teise stipendiumi, mis antakse välja viimase kalendriaasta ehk 2017. aasta teaduspublikatsioonide eest, pälvis kliinikumi traumatoloogia ja ortopeedia kliiniku juhataja professor Aare Märtson. Lisaks kliiniku juhtimisele osaleb professor Märtson ka ravitöös ning on ametis ka Tartu Ülikooli traumatoloogia ja ortopeedia kliiniku juhatajana ja ortopeedia professorina. Viimase kalendriaasta teaduspublikatsioonide stipendiumi suurus on 2000 eurot. 


Professor Aare Märtson: See on suur tunnustus ja kahtlemata ka üllatus, aitäh! Eelmise, 2017. aasta publikatsioonide, nagu ka varasemate, ilmumisel on suur roll minu kaastöötajatel ja kaasuurijatel ning doktorantide kaasjuhendajatel. Oma väitekirja kaitses kolm doktoranti, kes on olnud samuti väga aktiivsed. Tegelikult on see ikkagi tunnustus kogu kliinikule. Suur tänu veelkord!