Perekool ootab lapseootel peresid kontaktõppesse

Kliinikumi naistekliiniku perekool pakub peredele võimalust osaleda viienädalases kontaktõppes, mille eesmärk on vanemluseks ettevalmistamine.

Lapseootusaeg omab märkimisväärset  ja pikaajalist mõju  nii naistele, lastele kui peredele tervikuna. Erinevates terviseuuringutes on selgunud, et  positiivse rasedus- ja sünnituskogemuse võtmeks on adekvaatne ettevalmistus, mis omakorda mõjutab positiivselt  lapsevanema rolliga kohanemist,  toimetulekut ning vanemlust.

Uuendatud vormiga kontaktõppe eesmärgiks on pakkuda naistele ja peredele võimalust aktiivseks õppimiseks. Osalejatel on võimalik ka ise teemasid ja murekohti tõstatada, et neid läbi kogemuste vahetamise ja tõenduspõhise info analüüsida ja arutada.

Kontaktõppe viie nädala jooksul läbitakse raseduse aja, vaimse tervise, sünni, vastsündinu ja uue vanema rolli ning selles toimetulemise teemad.

Perekooli kontaktõpe Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinikus alustab kolmapäeval 10. mail ja toimub viiel järjestikusel kolmapäeva õhtuti pärast tööpäeva kell 17.30 – 19.00.

Perekooli kursused (viis loengut) on tasulised, paketi maksumus on 45 eurot (koos kaaslasega). Eelregistreerimine on vajalik. Registreeruda saab siin.

Kursusel osalejate arv on piiratud, osaleda soovitame vähemalt peale 20 rasedusnädala möödumisel.

Pärast maikuu perekooli kontaktõppe pilootprojekti läbiviimist ja analüüsimist, alustavad uued ja regulaarsed grupid septembris 2023.

Samuti toimuvad endiselt paralleelselt ka perekooli veebiloengud. Rohkem info perekooli kohta leiab naistekliiniku kodulehelt.